تاریخ انتشار نسخه‌ی غربی Disaster Report 4: Summer Memories مشخص شد

پایان یک غیبت طولانی

نسخه‌ی غربی Disaster Report 4: Summer Memories

استودیوی NIS America که وظیفه‌ی آماده‌سازی نسخه‌ی غربی Disaster Report 4: Summer Memories را بر عهده دارد، تاریخ انتشار این بازی را به‌طور رسمی اعلام کرد.

روند ساخت چهارمین نسخه از سری بازی‌های Disaster Report توسط استودیوی آیرم (Irem) در سال ۲۰۱۱ آغاز شد. این بازی اکشن و ماجراجویی قرار بود برای کنسول پلی‌استیشن ۳ منتشر شود اما زمین‌لرزه و سونامی ۲۰۱۱ توهوکو باعث شد تا روند توسعه‌ برای مدتی متوقف شود. درخواست‌های طرفداران، مدیران آیرم را به ادامه‌ی ساخت بازی مجاب کرد اما این پروژه‌ نهایتا کنسل شد.

استودیوی گرنزلا (Granzella) در سال ۲۰۱۴ میلادی امتیاز سری Disaster Report را خریداری کرد و روند ساخت نسخه‌ی چهارم را ادامه داد. این بازی نهایتا تحت عنوان Disaster Report 4: Summer Memories در نوامبر سال ۲۰۱۹ برای دارندگان کنسول پلی‌استیشن ۴ در ژاپن منتشر شد. چند ماه پس از انتشار، استودیوی NIS America با انتشار بیانیه‌ای از همکاری با گرنزلا به‌ منظور بومی‌سازی Disaster Report 4 برای کاربران اهل آمریکای شمالی و اروپا خبر داد.

طبق بیانیه‌ای که استودیوی NIS America ساعاتی قبل منتشر کرد، کاربران آمریکای شمالی و اروپا می‌توانند نسخه‌ی غربی Disaster Report 4: Summer Memories را از تاریخ ۱۹ فروردین سال ۱۳۹۹ (مصادف با ۷ آوریل) برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، نینتندو سوییچ یا رایانه‌های شخصی تهیه کنند. داستان این بازی در دنیای مدرن جریان دارد؛ شخصیت اصلی برای انجام یک مصاحبه‌ی کاری به یک کلان شهر سفر می‌کند اما زمین‌لزره‌ای بزرگ همه چیز را بهم می‌ریزد.

در چنین شرایطی، کاربر وظیفه می‌یابد که به نقاط مختلف نقشه سفر کرده و به افرادی کمک کند که در شرایط نامساعدی قرار دارند. برخی از این افراد نیازمند غذا یا آب هستند و برخی دیگر هم باید راهی برای فرار از یک ساختمان در حال ریزش پیدا کنند. برخی از افراد هم ممکن است زخمی شده باشند و کاربر باید با استفاده از آیتم‌هایی که در اختیار دارد به مداوای آن‌ها بپردازد. اگرچه این بازی در ژانر ماجراجویی قرار دارد اما قابلیت انتخاب دیالوگ در آن دیده می‌شود. این انتخاب‌ها نقش موثری در روند گیم‌پلی دارند.

از دیگر ویژگی‌های بازی Disaster Report 4: Summer Memories می‌توان به قابلیت شخصی‌سازی کاراکتر اصلی اشاره کرد. کاربر در ابتدای بازی باید جنسیت، حالت چهره و مدل موی شخصیت اصلی را انتخاب کند. همچنین بیش از ۱۰۰ مدل لباس مختلف وجود دارد که برخی از آن‌ها در جریان بازی و پس از انجام کارهای مختلف در اختیار کاربر قرار می‌گیرد. در ضمن، استودیوی NIS America نسخه‌ی ویژه‌ی Disaster Report 4 را هم برای کاربران غربی معرفی کرده که حدودا ۹۰ دلار قیمت دارد.

این نسخه‌ جدا از دیسک بازی Disaster Report 4: Summer Memories، شامل کوله پشتی Emergency، دیسک موسیقی‌‌ متن، کارت شناسایی و جعبه‌ی کمک‌های اولیه می‌شود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا