به روزرسانی Call of Duty: Warzone پس از انتشار Warzone 2 ادامه دارد

عمر وارزون بیشتر خواهد بود!

به روزرسانی Call of Duty: Warzone

طبق اعلام یکی از منابع خبری مورد اعتماد، به نظر می‌رسد که به روزرسانی Call of Duty: Warzone پس از انتشار Warzone 2 هم ادامه خواهد داشت.

بازی Call of Duty: Warzone حدود سه سال پیش عرضه شد و توانست در همان اوایل انتشار خود، شدیدا نظر طرفداران دنیای گیم را به خود جلب کند. این عنوان که به صورت تماما رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته بود، در سبک بتل رویال عرضه شد و سبک گیم پلی آن کاملا شبیه به عنوان ریبوت Modern Warfare بود؛ یک اثر تحسین شده که داستان آن در فصل‌های آینده Warzone ادامه پیدا کرد.

با این وجود طی دو سال گذشته شاهد پیشرفت و پسرفت‌های بسیاری از این عنوان بوده‌ایم که البته نهایتا به Warzone Pacific منجر شد و بسیاری از طرفداران خود را بابت باگ‌های متنوع و چیترهای گرامی از دست داد. با این حال نکته قابل توجه اینجاست که بعد از گذشت سال‌ها، بالاخره دوره عمر این بازی هم به آخر رسیده و اکتیویژن (Activision) قصد دارد تا یک عنوان جدید را به زودی معرفی کند؛ بازی متفاوتی که پس از عرضه Call of Duty: Modern Warfare 2 ارائه شده و به اصطلاح، همان Warzone 2 خواهد بود.

در واقع خبر اینکه قرار است تا وارزون نسخه 2 عرضه شود، چیزی بود که ما از یک سال قبل شایعات بسیاری را درباره آن شنیده بودیم. به علاوه اینکه در کنار آن یک نسخه موبایلی از وارزون اصلی هم معرفی می‌شود و این یعنی رفته رفته به پایان عمر Warzone Pacific نزدیک می‌شویم؛ در حالی که اخیرا تام هندرسون (Tom Henderson)، اینسایدر قدیمی و مورد اعتماد دنیای گیم، اعلام کرده که هنوز هم پشتیبانی از وارزون قبلی انجام می‌شود و حتی پس از انتشار Warzone 2 هم تامین محتوای اضافه آن توسط استودیو ریون سافتور (Raven Software) ادامه خواهد داشت.

چگونه به روزرسانی Call of Duty: Warzone در آینده ادامه خواهد داشت؟

در واقع اگر این خبر کاملا درست باشد و آپدیت وارزون حتی پس از انتشار Warzone 2 ادامه پیدا کند، دو مورد خاص درباره احتمالا آینده آن به وجود خواهد آمد.

احتمال اول اینکه بازی بدون در نظر گرفتن داستان، وارد یک لوپ گیم پلی محور مانند بازی کالاف دیوتی موبایل خواهد شد که سرویس رایگان ارائه می‌دهد، هر فصل آپدیت می‌شود و طی هر به روزرسانی هم یک سری اسلحه و اوپراتور جدید به آن اضافه خواهند شد که متا بازی را هم تحت تاثیر قرار می‌دهند. این کار باعث می‌شود تا رفته رفته نظر طرفداران از سمت این بازی سلب شده و به سوی Warzone 2 برود.

اما احتمال دوم این است که پس از انتشار وارزون نسخه جدید و همچنین وارزون موبایل، بازی Call of Duty: Warzone فعلی هم وارد سرورهای نسخه موبایلی شود! این یعنی وارزون فعلی که هم‌اکنون می‌توانید به رایگان بازی کنید، با نسخه موبایلی ادغام می‌شود و حالت کراس پلی خواهد داشت. با این کار روال بازی شبیه به چیزی مشابه با Fortnite خواهد شد که سرورهای مشترک با نسخه موبایلی دارد. با این وجود، احتمال رخ دادن این مورد، نسبت به گزینه اول بسیار کمتر خواهد بود. با این حساب احتمالا پس از گذشت مدتی سیستم این بازی هم شبیه به Call of Duty: Black Ops 4 خواهد شد که پس از مدتی دیگر پشتیبانی از آن صورت نگرفت و حال حتی سرورهای آن از دسترس خارج شده‌اند.

بازی Call of Duty: Warzone هم‌اکنون به صورت کاملا رایگان در اختیار بازیکنان کنسول‌های نسل نهمی و هشتمی و همچین پلتفرم رایانه شخصی قرار دارد. نسخه جدید وارزون در تاریخ ۲۴ شهریور (پنجشنبه ساعت ۲۱) مصادف با ۱۵ سپتامبر میلادی معرفی خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا