Demon Slayer صدرنشینی باکس آفیس داخلی را از Mortal Kombat قاپید!

نبردی تنگاتنگ

Demon Slayer صدرنشینی باکس آفیس داخلی را از Mortal Kombat قاپید! سورنا رضایی ۰ ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ سینمای جهان
صدرنشینی Mortal Kombat

طبق گزارشی که وب سایت Deadline با محوریت باکس آفیس داخلی نوشته، صدرنشینی Mortal Kombat پس از تنها یک هفته به انتها رسید.

وقتی دوشنبه از راه می‌رسد، می‌توان انتظار داشت Deadline با انتشار یک گزارش مفصل به باکس آفیس داخلی در هفته گذشته بپردازد؛ اتفاقی که اینبار هم رخ داده است. با توجه به متن، صدرنشینی Mortal Kombat پس از تنها یک هفته به انتهای خود رسید؛ زیرا ریبوت مجموعه فیلم‌های مورتال کامبت با اختلاف بسیار کمی رقابت را به Demon Slayer (به صورت کامل: Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba the Movie: Mugen Train) واگذار کرده است. انیمه ژاپنی در دومین هفته اکران سراسری خود موفق شد به فروشی معادل ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار دست یافته و رتبه نخست را به دست آورد. مورتال کامبت هم با کسب فروش ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار در رتبه دوم ایستاد. بد نیست بدانید محصول وارنر هم دومین هفته اکران خود را پشت سر گذاشت.

اگرچه Demon Slayer و Mortal Kombat موفق شده‌اند رتبه‌های اول و دوم باکس آفیس را به دست بیاورند، در مقایسه با دو هفته قبل کاهش شدیدی را تجربه کرده‌اند. محصول مشترک توهو و سونی نسبت به دو هفته قبل ۷۰ درصد کاهش را تجربه کرد و Mortal Kombat هم نسبت به دو هفته ۷۳ درصد کمتر فروخت. این اتفاق در حالی رخ داده که هر روز سینماهای بیشتری فعالیت خود را از سر گرفته و زندگی در بسیاری از مناطق به روال عادی بازمی‌گردد. چنین کاهشی را با پای مخاطبان هدف نوشت. به هر حال، شکارچی هیولا و مورتال کامبت فیلم‌های عامه‌پسندی نیستند که فروش بالایی را به ثبت برسانند.

وارنر وقتی از سیاست‌های جدید خود در زمینه انتشار رونمایی کرد، تاکید داشت آثاری که به صورت همزمان به سینماها و HBO Max می‌آیند، پس از گذشت ۳۱ روز تنها از طریق پرده نقره‌ای قابل‌تماشا خواهند بود؛ اتفاقی که برای Godzilla vs Kong رخ داده است. فیلم جدید مانسترورس در هفته گذشته فروشی ۲ میلیون و ۷۴۰ هزار دلاری داشت تا بتواند رتبه سوم را به دست آورد. مجموع فروش داخلی این اثر هیولایی در حال حاضر ۹۰ میلیون دلار است. پیش‌بینی می‌شود اگر محصول لجندری پیکچرز از طریق HBO Max در دسترس قرار نمی‌گرفت، احتمالا مدت‌ها قبل مرز ۱۰۰ میلیون دلار را رد کرده بود. Separation که اولین هفته اکران خود پشت سر گذاشت، تنها یک میلیون و ۸۰۰ هزار دلار فروخت.

Raya and the Last Dragon از روزهای اوج خود فاصله گرفته و دیگر خبری از صدرنشینی نیست. محصول والت دیزنی در هفته گذشته ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار فروخت و مجموع فروش داخلی‌اش را به ۴۱ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار رساند. رایا و آخرین اژدها در رتبه پنجم دیده می‌شود. رتبه شش هم به Nobody رسید که ۱ میلیون و ۲۶۰ هزار دلار فروخته است. طبق گفته سازندگان، احتمال ساخت یک کراس‌اُور میان این اثر و مجموعه جان ویک وجود دارد.

در حال حاضر ۷۰ درصد سینماهای ایالات متحده آمریکا بازگشایی شده‌اند اما وضعیت کانادا چندان مساعد نیست. طبق آمارها، تنها ۱۸ درصد سالن‌های پخش این کشور هم اکنون فعال هستند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا