#مهسا_امینی

نمایشی از فریب و خشم در اولین تریلر Assassin’s Creed Valhalla

این بار، شما فرماندهی نبردها را بر عهده خواهید داشت!

نمایشی از فریب و خشم در اولین تریلر Assassin’s Creed Valhalla سورنا رضایی ۰ ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ تریلر بازی

همان‌طور که وعده داده شده بود، شرکت یوبیسافت نخستین تریلر Assassin’s Creed Valhalla را در فضای مجازی به اشتراک گذاشت.

دیروز ظهر بود که شرکت یوبیسافت از برگزاری یک لایو استریم در یوتیوب برای رونمایی از محصول جدید خود خبر داد. زمان مورد نظر فرا رسید و باس‌لاجیک (BossLogic) به صورت زنده شروع به طراحی کرد. اتمام این طراحی هشت ساعت به طول انجامید و نتیجه‌ی کار، شخصیتی تبر به دست در مرکز، کشتی‌هایی در سمت چپ و سربازانی در سمت راست تصویر بود. لایو استریم با نمایش تصویر نهایی به پایان نرسید و این شرکت فرانسوی رسما از نسخه‌ی جدید اساسینز کرید تحت عنوان Assassin’s Creed Valhalla رونمایی کرد. متاسفانه هیچ گونه جزئیاتی به اشتراک گذاشته نشد اما یوبیسافت وعده داد روز پنج شنبه نخستین تریلر را به نمایش می‌گذارد.

انتظارها به پایان رسید و مطابق انتظار، اولین تریلر Assassin’s Creed Valhalla در فضای مجازی قرار گرفت. این ویدیوی تبلیغاتی از گیم‌پلی نیست و تماما با استفاده از جلوه‌های ویژه ساخته شده است. همچنین بیش از چهار دقیقه زمان دارد. در پس زمینه‌ی ویدیو، صحبت‌های رهبر ساکسون‌ها را می‌شنویم که وایکینگ‌ها را افرادی بدون قلب و بربرهایی بدون خدا معرفی می‌کند. او در ادامه‌ی صحبت‌های خود مدعی می‌شود سربازان وایکینگ‌ها بدون هیچ چشمداشتی همه‌ی افراد اعم از زن و بچه را به قتل رسانده و زمین‌های انگلستان را به نابودی می‌کشانند. او نهایتا به حاضران در اتاق می‌گوید زمان آن فرا رسیده با وایکینگ‌ها مانند خودشان رفتار شود.

نکته‌ی جالب اولین تریلر Assassin’s Creed Valhalla اینجا است که تصاویر ویدیو خلاف صحبت‌های رهبر ساکسون‌ها را به نمایش می‌گذارد. برای مثال، در حالی که وایکینگ‌ها قاتلانی بی رحم معرفی می‌شوند، می‌بینیم که وایکینگ‌ها کاری با زنان و کودکان ندارند. مثال دیگر، زمانی است که رهبر ساکسون‌ها درباره‌ی نابودی انگلستان به دست وایکینگ‌ها صحبت می‌کند. در همین حین، مردانی را می‌بینیم که به همراه فرزندان خود مشغول بازی هستند. در بخش‌های پایانی هم شاهد یک نبرد خونین میان رهبر وایکینگ‌ها و یکی از فرماندهان ساکسون‌ها هستیم. در حالی که به نظر می‌رسد رهبر وایکینگ‌ها در آستانه‌ی شکست قرار دارد، از هیدن بلید استفاده کرده و دشمنش را به قتل می‌رساند.

همزمان با انتشار تریلر، بخشی مختص به Assassin’s Creed Valhalla در وب سایت یوبیسافت به وجود آمده که اولین جزئیات را از گیم‌پلی در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهد. مانند نسخه‌ی قبلی، کاربر در ابتدای بازی می‌تواند جنسیت شخصیت اصلی خود را انتخاب کند اما اینجا یک تفاوت نه چندان مهم وجود دارد. شخصیت اصلی در Valhalla فارغ از جنسیت ایور (Eivor) نام خواهد داشت. او مبارزی خشن توصیف شده که دوران کودکی خود را با شنیدن قصه‌های نبرد و افتخار پشت سر گذاشته است. ایور رهبری قبیله‌ای از مردمان نورس را بر عهده دارد که به خاطر جنگ‌های بی‌پایان و به اتمام رسیدن منابع مورد نیاز برای زندگی مجبور به ترک نروژ شدند. حال مسئولیت ساخت آینده‌ای شایسته برای این مردمان بر دوش‌های شخصیت اصلی قرار گرفته است.

در نسخه‌ی قبلی Assassin’s Creed کاربر در نبردها نقش یک سرباز معمولی را ایفا می‌کرد اما ظاهرا این موضوع در نسخه‌ی جدید تغییر کرده است. اینطور که به نظر می‌رسد، کاربر در جریان حمله برای تصاحب قلعه‌ها یا شکست دادن سپاهیان دشمن حکم یک رهبر را دارد. تجهیزات جنگی در اساسینز کرید والهالا شامل انواع مختلفی از جمله شمشیر، سپر و تبر می‌شود. کاربر می‌تواند درست مانند آنچه وایکینگ‌ها انجام می‌دادند، دو تبر به دست گرفته و به مبارزه بپردازد. همچنین برخلاف برخی شایعاتی که منتشر شده بودند، هیدن بلید وجود داشته و قابل استفاده است. در ضمن، مکانیک‌های نقش‌آفرینی بار دیگر بازگشته‌اند.

کاربر به عنوان یک رهبر و جنگجو می‌تواند با پشت سر گذاشتن مراحل، مهارت‌های جدید را متناسب با سبک بازی‌اش به‌دست بیاورد. همچنین این حق انتخاب به کاربر داده شده تا میان حمله یا ایجاد اتحادی جدید یکی را انتخاب کند. بدین ترتیب، دیالوگ‌ها و اعمال کاربر نقش بسزایی در پیشبرد داستان ایفا می‌کنند. کاربر قادر است در جریان ماموریت‌های خود افراد جدید و بیشتری را استخدام کند تا در قبیله مشغول به کار شوند و حتی می‌تواند ساختمان‌های جدید مانند سربازخانه یا آهنگری را بسازد. بدین ترتیب، به سلاح‌ها و سربازان قدرتمندی دست پیدا می‌کند.

وظیفه‌ی ساخت اساسینز کرید والهالا بر عهده‌ی شعبه‌ی مونترال یوبیسافت قرار دارد اما بیش از ده شعبه‌ی دیگر این استودیو از جمله شانگهای، سنگاپور، فیلیپین، کی‌یف و بارسلونا هم روی این بازی نقش‌آفرینی کار کرده‌اند. در ضمن، یک نکته‌ی مهم در تریلر وجود دارد که در حال حاضر نمی‌توان با اطمینان درباره‌اش صحبت کرد. اگر دقت کنید، در پایان تریلر تنها لوگوی ایکس‌باکس به نمایش در می‌آید، این در حالی است که با مراجعه به وب سایت رسمی یوبیسافت می‌توانید نام دیگر پلتفرم‌ها را هم ببینید. اینطور که به نظر می‌رسد، همکاری ویژه‌ای را بین مایکروسافت و این شرکت فرانسوی شاهد خواهیم بود.

در پایان، لازم به ذکر است که بازی Assassin’s Creed Valhalla در تعطیلات سال جاری میلادی برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن 4، پلی‌استیشن 5، ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری ایکس، گوگل استادیا و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا