مشکلات بازی Deathloop روی پی سی کاربران را نگران کرده است + آموزش اجرای روان‌تر

استودیو Arkane قول رفع مشکلات را داده است

مشکلات بازی Deathloop روی پی سی کاربران را نگران کرده است + آموزش اجرای روان‌تر نیما خدارحمی ۰ ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ اخبار بازی
مشکلات بازی Deathloop روی پی سی

بازی اخیر استودیو Arkane و بتزدا درعین غافلگیری همگان با مشکلات دست و پنجه نرم می‌کند. مشکلات بازی Deathloop روی پی سی باعث نگرانی کاربران شده است.

نقدها و نمرات بازی Deathloop بسیار امیدوارکننده بود و این بازی توانست نمره ۸۸ را در وبسایت متاکریتیک برای خود ثبت کند، بااین حال امتیاز کاربران در شبکه استیم، عدد ۶۴ را نشان داده که شاید به قدرت نمره منتقدان نباشد، ولی مثبت قلمداد می‌شود. اگر این بازی روی رایانه شخصی خود تجربه کرده باشید، به احتمال بسیار زیاد دلیل این نمره نسبتا پایین را متوجه شده‌اید. مشکلاتی که باعث اختلال در گیم‌پلی و جلوه‌های بصری بازی Deathloop می‌شوند، باعث ناراحتی و نگرانی کاربران شده و این بازی انتظارات آن‌ها را از این نظر برآورده نکرده است.

تیم سرگرمی نیز قصد دارد طی روزهای آتی به بررسی کامل عنوان Deathloop پرداخته تا ما بتوانیم نگاهی بهتر به آخرین عنوان استودیو Arkane داشته باشیم.

تابدین لحظه دلیل مشکلات پیش آمده مشخص نیست، ولی افراد زیادی برای یافتن و البته ترفیع آن تلاش کرده‌اند. یکی از کاربران شبکه استیم معتقد است که مشکل به‌وجود آمده به‌دلیل دسترسی نداشتن بازی به تمام سخت افزار رایانه بوده و بسیاری آن را به‌دلیل وجود قفل Denuvo می‌دانند و این سال‌ها بسیاری از شرکت‌های بازی سازی از آن بهره می‌برند که درکنار حفظ امنیت قانون کپی رایت، گاهی مشکلات فنی را برای بازی‌ها به‌وجود می‌آورد.

بااین حال دلیل اصلی این مشکلات مشخص نبوده، ولی توانسته نظر منفی ۱۲۶۱ کاربر را تابدین لحظه برای خود جمع آوری کند که ۳۶ درصد جامعه کاربران بازی Deathloop در شبکه استیم را به خود اختصاص می‌دهد. البته این نکته را نیز باید بیان کرده که همه کاربران با چنین مشکلاتی روبه‌رو نبوده و تیم PCGamer طی بررسی‌های خود با چند رایانه مختلف این مشکلات را تجربه نکرده است. خبر خوش این است که تیم Arkane درصدد حل این مشکلات برآمده است.

کاربران شبکه اجتماعی ردیت تلاش کردند تا به‌طور مستقیم با اعضای استودیو Arkane ارتباط برقرار کنند و با انتشار عکس برگر در بازی Deathloop، سعی کردند با تمسخر و شوخی توجه اعضای استودیو را جلب کنند که البته پاسخ خود را دریافت کردند. آندره کارلوس (Andre Carlos) از بخش مدیریت ارتباطات تیم بتزدا در پاسخ به این شوخی نوشت:

گرچه این برگرها خیلی خوب به‌نظر می‌رسند، ما از مشکلات به‌وجود آمده برای کاربران مطلع هستیم و رفع این مشکلات در اولویت بوده و به‌زودی با انتشار اخبار جدید شما را در جریان به‌روزرسانی‌ها قرار می‌دهیم.

آخرین بازی مهم استودیو Arkane یعنی عنوان Dishonored 2 نیز با بسیاری مشکلات فنی در زمان انتشار در سال ۲۰۱۶ روبه‌رو بود. کارت‌های گرافیک شرکت AMD بیشتر از کارت‌های گرافیک شرکت Nvidia برای اجرای این بازی فعال می‌شدند، ولی مشکلات بیشتر متوجه بارگذاری جلوه‌های ویژه و البته پشتیبانی نکردن از برخی کارت‌های گرافیکی بودند. کاربرانی که از کارت‌های گرافیکی بالارتبه شرکت Nvidia استفاده می‌کردند مشکلی نداشتند، ولی کسانی که از کارت‌های گرافیکی AMD بهره می‌بردند باید تا انتشار به‌‌روزرسانی توسط تیم Arkane صبر می‌کردند.

درحال حاضر هیچ اطلاعات رسمی از طرف تیم توسعه دهنده منتشر نشده، بااین حال ما منتظر مانده و باید ببینیم چه اقداماتی صورت می‌گیرند. به‌طور کلی بازی Deathloop در اکثر بررسی‌ها، مشکلی با اجرا در کیفیت ۱۰۸۰ ندارد، ولی حتی کارت گرافیک قدرتمندی چون GeForce RTX 3080 نمی‌تواند این بازی را با کیفیت 4K با بیش از ۵۳ نرخ فریم با کیفیت Ultra اجرا کند. البته بسیاری از کاربران ادعا دارند که فارغ از تنظیمات بازی، مشکلات تصویری و بصری وجود داشته و حتی کارت گرافیک قوی آن‌ها نیز با مشکل روبه‌رو شده است.

آموزش: چگونه بازی Deathloop را روی رایانه شخصی خود روان‌تر اجرا کنیم؟

مشکلات بصری و گرافیکی به‌وجود آمده در بازی Deathloop گریبان بسیاری از بازیکنان را گرفته و ممکن است شما نیز جز این دسته از بازیکنان باشید. همانطور که پیش‌تر اشاره شد، تیم Arkane در تلاش است تا مشکلات این بازی را هرچه زودتر برطرف کند. بااین حال ما قصد داریم برخی راه‌های پیشنهادی برای اجرای هرچه روان‌تر این بازی را در اختیار شما قرار دهیم.

تنظیمات V-sync

اولین چیزی که می‌تواند به روانی بازی Deathloop کمک کند، خاموش کردن گزینه V-sync است. شما می‌توانید این گزینه را با مراجعه به بخش Options، سپس Visuals و پس از آن Video Settings غیر فعال کنید. اگر از کارت گرافیک‌های Nvidia استفاده می‌کنید، می‌توانید برای بهبود V-sync و روبه‌رو نشدن با مشکلات ناشی از غیرفعال کردن این گزینه در بازی به تنظیمات کلی کارت گرافیک مراجعه کرده و گزینه Vertical Sync را در بخش Manage 3D Settings فعال کنید.

تنظیمات Nvidia Reflex

در بخش Video Settings در بازی Deathloop که پیش‌تر اشاره شد، بخش Nvidia Reflex را نیز می‌توانید مشاهده کنید. شما با استفاده از این گزینه می‌توانید تاخیر به‌وجود آمده در پردازش اطلاعات بصری را کاهش داده و مشکلات بصری بازی را به حداقل برسانید. بازی پس از فعال سازی این بخش به شما پیشنهاد فعال سازی Low Latency را نیز ارائه داده که ما نیز فعال سازی آن را پیشنهاد می‌کنیم.

تنظیمات Upscaling

در بخش Video Settings در ادامه، به بخش Upscaling می‌رسیم. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که در این بخش گزینه AMD FidelityFX Super Resolution 1.0 را که برای کارت گرافیک‌های Nvidia و البته AMD قابل استفاده است فعال کنید که رزولوشن تصاویری با رزولوشن پایین‌تر را بیشتر کرده و نرخ فریم بازی شما را افزایش می‌دهد. در ادامه همین بخش می‌توانید با تنظیمات AMD FSR Mode شدت این عمل را کم یا زیاد کنید. اگر از کارت گرافیک نه‌چندان قوی بهره می‌برید، استفاده از گزینه Balanced را پیشنهاد داده و اگر کارت گرافیک شما نسخه جدید و قدرتمند بوده، گزینه Ultra پیشنهاد می‌شود.

تنظیمات FPS Limiter

نرخ رزولوشن بازی خود را میان ۶۰ تا ۱۲۰ تنظیم کنید تا با این عمل سیستم شما به سمت نرخ فریم بیشتر و روان‌تر سوق داده شود.

تنظیمات Ambient Occlusion

این بخش در تنظیمات مخفی بوده و با مراجعه به بخش Advanced Settings در بخش Visuals پدیدار می‌شود. با مراجعه به این بخش متوجه خواهید شد که حالت ری تریسنیگ از ابتدا فعال بوده که برای سیستم‌های ضعیف‌تر پیشنهاد نشده و باعث کاهش نرخ فریم بازی شما می‌شود. اگر از کارت گرافیک جدید و قوی بهره می‌برید، آن را روی FidelityFX CACAO Performance تنظیم کرده و اگر از کارت گرافیک ضعیف‌تر استفاده می‌کنید، می‌توانید آن را روی گزینه‌های Balanced یا Quality قرار داده یا می‌توانید از تنظیمات Nvidia HBAO+، یا گزینه‌های متفاوت Raytraced استفاده کنید. متاسفانه هیچ روشی برای غیرفعال کردن این گزینه در دسترس نیست.

تنظیمات Shadows

از نو به تنظیمات Advanced رفته و در بخش Shadows یا سایه‌ها، یکی از تنظیمات Very Low (خیلی کم) تا Very High (خیلی زیاد) را بسته به قدرت رایانه خود انتخاب کنید. پایین آوردن میزان سایه‌ها به شما اجازه می‌دهد نرخ فریم بیشتری داشته باشید، پس تنظیم آن روی گزینه Medium ارزشش را دارد.

به شکلی عجیب مشکلات به‌وجود آمده در بازی Deathloop با پایین آوردن میزان تکسچرهای بازی به حد مورد انتظار رفع نمی‌شوند، پس نیازی نیست آن را به‌طور کامل پایین بیاورید و کیفیت تکسچرها را کاهش دهید. چنین چیزی برای جزئیات مدل‌های بازی نیز صدق می‌کند، ولی به شدت پیشنهاد می‌کنیم در بخش Advanced Settings حالت Camera Motion Blur که کم‌تر کسی دل خوشی از آن دارد را غیرفعال کنید.

برخی از این تنظیمات به‌منظور اعمال شدن نیازمند خارج شدن از بازی و بازگشایی دوباره آن هستند، پس صبور باشید که شاید مجبور شوید چند بار بازی خود را ری‌استارت کنید. با این حال می‌توانید با خیالی آسوده‌تر به تجربه بازی جدید استودیو Arkane بپردازید. بدون شک تنظیمات بیشتری بسته به کارت گرافیک‌های متفاوت برای این بازی وجود داشته که می‌توانند از تنظیمات پیشنهادی ما بهتر عمل کنند و برای مثال قرار دادن بازی درحالت پنجره با رزولوشن ۲۵۶۰ در ۱۴۴۰ دقیقا مانند حالت تمام صفحه ۲۴۸۰ در ۱۴۴۰ عمل کرده، ولی کارت گرافیک شما را کم‌تر درگیر می‌کند.

 منتظر نقد و بررسی بازی Deathloop توسط تیم سرگرمی در روزهای آتی باشید تا بتوانیم مشکلات پیش آمده در این بازی را به‌طور عمیق بررسی کنیم. آیا شما با چنین مشکلاتی مواجه شده‌اید؟ تجربیات خود را از بازی Deathloop با ما به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا