بازی Death Stranding Director's Cut

گیمزکام: هر آنچه باید درباره‌ی نسخه‌ی Director’s Cut بازی Death Stranding برای PS5 بدانید

گذر کوجیما از گذار متال گیر سالید!

شب گذشته و طی رویداد Summer Game Fest از نسخه‌ی director’s cut بازی Death Stranding برای کنسول PS5 رونمایی شد.

هیدئو کوجیما پا به رویداد Summer Game Fest گذاشت تا از یک سورپرایز رونمایی کند یعنی نسخه‌ای از Death Stranding که نه تنها به شکل انحصاری برای کنسول پلی‌استیشن ۵ عرضه می‌شود، بلکه شامل پیشرفت گرافیکی شده و یک Directror’s Cut از Death Stranding محسوب می‌شود. خبر بد ماجرا این است که هیچ گونه جزئیاتی در مورد این بازی، ذکر نشده و حتی نمی‌دانیم که این نسخه قرار است تا در چه تاریخی عرضه شود.

اگر تریلر را مشاهده کنید، متوجه می‌شویم که هیدئو کوجیما در این تریلر اشاراتی به المان‌های مخفی‌کاری به شدت مشابه با فرنچایز Metal Gear Solid انجام داده است. جالب‌ترین نکته‌ی قابل توجه در تریلر نسخه دایرکترز کات Death Stranding را می‌توان مواجهه‌ی سم پورتر بریجز با یکی از المان‌های مخفی‌کاری در سری متال گیر سالید قلمداد کرد. سم ابتدا یک Cardboard Box پیدا می‌کند و سپس به داخل آن پناه می‌برد و پس از چند ثانیه از داخل آن بیرون می‌آید و Cardboard Box را سر جای خود قرار می‌دهد. به دید بسیاری از افراد، این صحنه ممکن است نمایان‌گر بیخیال شدن فرنچایز متال گیر و پشت سر گذاشتن اتفاقات پس از عرضه‌ی Metal Gear Solid 5 و صدالبته، اخراج کوجیما از کونامی باشد.

از همه‌ی موارد ذکر شده که بگذریم، از این نسخه از بازی، می‌توان انتظار پیشرفت‌های بصری و صدالبته فنی را انتظار داشت.

آپدیت: اطلاعات بیشتر از بازی Death Stranding Director’s Cut در تریلر جدید این عنوان

در رویداد Gamescom 2021 علاوه بر چندین و چند عنوان دیگر، بالاخره جزئیاتی از نسخه Director’s Cut بازی Death Stranding منتشر شد که دارای ویژگی‌ها و محتوای اضافه فراوانی نسبت به نسخه عادی خواهد بود؛ مواردی که در ادامه به ترتیب به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

سیستم Delivery آسان‌تر با گجت‌های پیشرفته

اولین و شاید هم مهم‌ترین پیشرفتی که برای بازی Death Stranding Director’s Cut معرفی شد، آسان‌تر کردن راه جمع‌آوری مواد و رساندن آن‌ها به انبار بود که حال در یکی از عجیب‌ترین روش‌ها با یک منجنیق مخصوص قابل انجام است! شما می‌توانید محتویات مورد نظر خود را داخل این منجنیق قرار دهید تا سپس با شلیک کردن آن به سمت مقصد مورد نظر، آن را صحیح و سالم در سرعتی باورنکردنی به منزل برسانید. همچنین پس از شلیک قرار نیست که کنترل کامل این محموله دست هوا و قدرت انفجار باشد، بلکه شما پس از رسیدن آن به ارتفاعی خاص نزدیک به زمین، می‌توانید آن را کنترل کنید تا به هر سمتی که می‌خواهید برود.

همچنین اگر هنگام جمع کردن آذوقه خود به مشکل کمبود جا برای ذخیره‌سازی برخوردید، همیشه می‌توانید از رفیق رباتی خود یا همان Buddy Bot کمک بگیرید. این ربات که وظیفه نوکری را بر گردن دارد، عملا هر باری را به مقصد مورد نظر حمل می‌کند و در صورت نیاز به دنبال شما خواهد دوید. به علاوه، اگر قصد رفتن از مکانی به مکان دیگر را داشته و حوصله دویدن تا آنجا را ندارید، می‌توانید سوار ربات خود شده و از تجربه ربات‌سواری خودکار لذت ببرید! جدای از این موارد نیز یک مورد تازه اعمال در نسخه Director’s Cut این است که حال اگر از ارتفاع بسیار بلند به پایین بپرید، کاراکتر اصلی داستان به قطعات نامساوی تقسیم نخواهد شد، بلکه نوعی موتور تازه به کار گرفته شده کمک می‌کند تا به سلامت به زمین برسید.

امکانات جدید در بازی Death Stranding Director’s Cut

یکی از مهم‌ترین امکاناتی که در یک ساختمان شبیه‌سازی شده می‌توانید در آن به رقابت با دوستان خود بپردازید، میدان تیر یا همان Firing Range خواهد بود. در این مکان شما می‌توانید با اسلحه‌های مختلف به تمرین کشتن انواع و اقسام دشمنان بپردازید و سرعت و دقت خود را محک بزنید. همچنین با پیشرفت در این قسمت، می‌توانید استعداد کاراکتر خود را هم ارتقا دهید که باعث استفاده بهتر از اسلحه و کشتن دشمنان باشد. علاوه بر آن نیز در این قسمت سلاح جدید برای کاربران در دسترس قرار خواهد گرفت که از جمله آن‌ها می‌توان به یک تفنگ الکتریکی جدید به نام میزر گان اشاره کرد. این سلاح کارایی‌های متفاوتی دارد، اما بیشترین و بهترین استفاده آن در زدن شوک الکتریکی به دشمنان و سپس تبدیل آن‌ها به پودر خواهد بود.

جدای از این موضوع نیز یکی دیگر از امکانات جدید بازی Death Stranding Director’s Cut داشتن قابلیت تجربه باس فایت‌ها برای تعداد دفعات بیشتر و به عبارتی دوباره و چندباره است. با این کار شما می‌توانید یک رکورد از سرعت شکست دادن غول بیچاره را ثبت کنید و سپس آن را با دیگر کاربران به اشتراک بگذارید تا ببینید که چه کسی زودتر شاخ آن موجود بزرگ و بیچاره را می‌شکند. حال اگر بعد از این مبارزات بالاخره کمی هم خسته شدید و نیاز شدید به یک استراحت را احساس کردید، می‌توانید از بین ۸ موزیک تازه‌ای که به بازی اضافه شده یکی را انتخاب کنید تا شاهد نوشابه خوردن سم و همچنین خوش‌گذرانی او در اتاق شخصی باشید.

ماموریت‌های جدید بازی Death Stranding Director’s Cut

علاوه بر محتوایی که می‌تواند در گیم پلی بازی شدیدا تاثیرگذار باشد، بالاخره به بخش داستانی می‌رسیم؛ جایی که البته کمترین اطلاعات درباره آنچه که باید در انتظار آن باشیم منتشر شد، اما حداقل می‌دانیم که خریدن نسخه Director’s Cut بازی دارای برخی ماموریت‌ها و مراحل بیشتر و اضافه بر داستان است که روایت زندگی سم را کمی پیچیده‌تر می‌کند. در تریلر منتشر شده از این بازی در رویداد Gamescom سم وارد یک ساختمان می‌شود که در آن دشمنان را تکه پاره کرده و در نهایت به یک عکس خانوادگی بر می‌خورد. اما اینکه چه رازی در پس این ماموریت‌های جدید نهفته، هنوز مشخص نیست.

خوشگذرانی!

ظاهرا سازندگان علاوه بر موارد فوق، کمی به فکر خوش‌گذرانی در بازی هم بوده‌اند! به نحوی که حال شما می‌توانید از روی سکوهای پرش با موتور پیشرفته خود بپرید و در هوا حرکات نمایشی انجام دهید! همچنین یک حالت مسابقه‌ای هم برای بازی در نظر گرفته شده که در آن می‌توانید خارج از جهان کشتن و جمع کردن لوت کافی، کمی هم به دست فرمان سم رسیدگی کنید! در اینجا شما بین چندین نقشه مسابقه متفاوت در حالت‌های مختلف می‌توانید با دیگر کاربران در رقابت زمانی مسابقه دهید و در نتیجه ثابت کنید که چه کسی بهترین راننده Death Stranding خواهد بود.

بازی Death Stranding Director’s Cut برای عرضه در تاریخ ۲ مهر (۲۴ سپتامبر) به صورت انحصاری برای کنسول پلی استیشن 5 عرضه خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا