رسما تایید شد: Deadpool 3 به دنیای سینمایی مارول می‌پیوندد

این اثر به دنیای سینمایی مارول تعلق خواهد داشت

رده‌بندی سنی Deadpool 3

کوین فایگی مدیر استودیوی مارول در مصاحبه‌ی اخیر خود با وب سایت Collider رده‌بندی سنی Deadpool 3 و ارتباط آن با MCU را تایید کرد.

اولین اقتباس سینمایی از کمیک بوک‌های ددپول در سال ۲۰۱۶ میلادی به سینماها آمد و علی‌رغم بودجه‌ی پایین خود، به فروشی بالا در سراسر جهان دست یافت. دو سال بعد، دنباله‌ی این اثر روی پرده‌ی نقره‌ای رفت که موفق شد عملکرد بسیار خوب قسمت اول را در زمینه‌ی بازخوردها و باکس آفیس تکرار کند. مجموعه فیلم‌های ددپول آن زمان بخشی از فرنچایز ایکس من بودند.

والت دیزنی در سال ۲۰۱۹ میلادی مبلغ هنگفتی را پرداخت و فاکس قرن بیستم و دارایی‌هایش را خریداری کرد؛ اتفاقی که باعث شد آینده‌ی مردان ایکس و ددپول در هاله‌ای از ابهام قرار بگیرد. دیزنی دسامبر سال گذشته‌ی میلادی رویداد آنلاینی را تحت عنوان Investor Day برگزار کرد تا اطلاعات تازه‌ای را از پروژه‌های در حال ساختش به اشتراک بگذارد. در جریان این رویداد ساخت اقتباس جدید چهار شگفت‌انگیز تایید شد اما خبری از نام Deadpool 3 نبود؛ اثری که ساختش مدت‌ها قبل رسمی شده بود. با در نظر گرفتن این اتفاق، گمانه‌زنی‌هایی مبنی بر عدم ارتباط این فیلم مورد انتظار با Marvel Cinematic Universe به وجود آمد؛ گمانه‌زنی‌هایی که حالا با اطمینان می‌گوییم نادرست بوده‌اند.

کوین فایگی (Kevin Feige) مدیر مارول اخیرا مصاحبه‌ای را با وب سایت Collider انجام داده است. او در بخشی از گفتگو رده‌بندی سنی Deadpool 3 را تایید کرد. بر این اساس، جدیدترین اقتباس سینمایی دددپول با رده‌بندی سنی R (نامناسب برای افراد زیر ۱۷ سال) به سینماها خواهد آمد. فایگی همچنین تایید کرد اثر مزبور بخشی از دنیای سینمایی مارول بوده و از لحاظ داستانی با دیگر آثار ارتباط خواهد داشت. صحبت‌های مدیر مارول را می‌توان پایانی بر نگرانی‌های طولانی مدت طرفداران دانست؛ طرفدارانی که گمان می‌کردند سیاست‌های مارول مبنی بر ساخت اثری مناسب خانواده‌ی روی قسمت سوم Deadpool تاثیر خواهد گذاشت.

در حال حاضر سرنوشت ایکس من مشخص نبوده و نمی‌دانیم مارول چه سیاستی در قبالش اتخاذ خواهد کرد اما عدم ریبوت ددپول و ثابت ماندن بازیگرش قطعی است. چنین اتفاقی برای طرفداران بسیار خوشایند است اما کار فیلمنامه‌نویسان را به شدت سخت می‌کند. به‌طور دقیق‌تر، فیلمنامه‌نویسان باید حضور جهش‌یافته‌ها را در MCU توضیح دهند آن هم در صورتی که در فیلم‌های پیشین مارول هیچ صحبتی از آن‌ها نشده است. البته گروهی از طرفداران معتقد هستند اتفاقاتی که در WandaVision رخ می‌دهد، حضور جهش‌یافته‌ها از جمله وید ویلسون را توضیح خواهد داد.

مدیر مارول همچنین اعلام کرد فیلمبرداری Deadpool 3 تا پیش از سال ۲۰۲۲ میلادی صورت نخواهد گرفت. با در نظر گرفتن این موضوع، پیش‌بینی می‌شود سومین اقتباس سینمایی ددپول اواخر همان سال یا اوایل ۲۰۲۳ روی پرده‌ی نقره‌ای بیاید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا