جزئیات اولیه از ریمیک Dead Space لو رفته است

شایعه‌ها تمامی ندارند

ریمیک Dead Space

جف گراب روزنامه‌نگار و افشاگر ویدیو گیم در تازه‌ترین گزارش اختصاصی خود اطلاعات اولیه را از ریمیک Dead Space به اشتراک گذاشت.

تعدادی از مجموعه‌های قدیمی و محبوب طی یک دهه گذشته از مرکز توجه‌ها خارج شده و هرگز محصول جدیدی با محوریتشان ساخته نشد. یکی از مثال‌های بارز اسپلینتر سل است. یوبیسافت از سم فیشر در بازی‌های مختلف بهره برد و حتی با همکاری دریک کولستاد (Derek Kolstad) مشغول ساخت یک سریال انیمیشنی برای آن است. با این حال، علاقه‌ای به شنیدن خواسته‌های طرفداران نداشته و در حال حاضر ترجیح می‌دهد سرمایه‌هایش را به گونه دیگری استفاده کند. این موضوع تا حدودی برای دد اسپیس هم صدق می‌کند.

پس از اینکه رزیدنت اویل از ریشه‌های خود فاصله گرفت و به محصولی اکشن‌محور تبدیل شد، الکترونیک آرتز سیاست مشابهی را در پیش گرفت. ناشر آمریکایی امیدوار بود بدین طریق بتواند مخاطبان بیشتری را جذب کرده و فروش بالاتری داشته باشد. نتیجه اتخاذ چنین سیاستی، Dead Space 3 بود که در فوریه سال ۲۰۱۳ میلادی برای پلتفرم‌های هدف عرضه شد و علی‌رغم دریافت بازخوردهای مثبت، فروش پایینی داشت و ضعیف‌تر از انتظارات ظاهر شد. با این حال، الکترونیک آرتز تصمیم داشت قسمت بعدی را بسازد که ویسرال گیمز (Visceral Games) خالق مجموعه تعطیل شد. در پی این اتفاق، ناشر آمریکایی تصمیم گرفت دد اسپیس را کنار بگذارد.

جف گراب (Jeff Grubb) یکی از روزنامه‌نگارهای صنعت ویدیو گیم است که به واسطه افشای اطلاعات پیرامون محصولات مختلف توانست اسم و رسمی برای خود دست و پا کند. او در تازه‌ترین گزارش اختصاصی که هم اکنون در وب سایت GamesBeat قرار دارد، اطلاعات اولیه را از ریمیک Dead Space به اشتراک گذاشت. طبق گفته او، موتیو (Movtie) وظیفه ساخت را بر عهده دارد. این استودیو چند سال پیش تاسیس شد و در پرونده‌اش بازی‌های Star Wars Battlefront II و Star Wars: Squadrons دیده می‌شود. گراب همچنین تاکید کرد الکترونیک آرتز برای ساخت ریمیک از نسخه‌های اخیر رزیدنت اویل الگوبرداری کرده است.

طبق آنچه در مطلب اخیر GamesBeat آمده، ریمیک Dead Space دارای جلوه‌های بصری امروزی خواهد بود. علاوه بر این، مکانیک‌های جدیدی به گیم‌پلی اضافه می‌شوند که بر اساس دیگر نسخه‌های مجموعه طراحی و اجرا شده‌اند. جف گراب حرفی از زمان معرفی یا تاریخ انتشار بازی به میان نیاورده است اما کاربران فضای مجازی معتقد هستند الکترونیک آرتز خود را برای رونمایی در EA Play Live آماده می‌کند که در تاریخ ۳۱ تیر سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۲۲ جولای) برگزار خواهد شد. تا به این لحظه حضور Lost in Random ،Battlefield 2042 و Apex Legends و غیبت نسخه‌های جدید Dragon Age و Mass Effect تایید شده است.

چندی پیش گزارشی در فضای مجازی منتشر شد مبنی بر اینکه الکترونیک آرتز قصد دارد یکی از آی‌پی‌های قدیمی خود را احیا کند. کاربران با کنار هم قرار دادن شواهد مختلف به این نتیجه رسیدند که آی‌پی مزبور دد اسپیس است. در حال حاضر بین کاربران اختلاف نظر وجود دارد. برخی معرفی نسخه جدید و برخی دیگر ساخت ریمیک را محتمل‌تر می‌دانند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا