بازی Dead Island 2 برای کنسول‌های نسل نهم منتشر می‌شود

هنوز تاریخ عرضه‌ی نسخه‌ی نسل بعدی بازی مشخص نیست!

بازی Dead Island 2 کنسول‌های نسل نهم

شواهد امر گویای این موضوع است که استودیوی دمباستر در حال حاضر روی ساخت بازی Dead Island 2 برای کنسول‌های نسل نهم ایکس‌باکس سری ایکس | اس و پلی‌استیشن 5 فعالیت می‌کند.

سری Dead Island از جمله بازی‌های پرطرفدار اکشن آخرالزمانی و زامبی محور به شمار می‌رود که جدیدترین نسخه‌ی آن برای اولین بار در جریان رویداد E3 2014 به نمایش گذاشته شد. در حالی که شش سالی از معرفی این بازی می‌گذرد، لیکن این عنوان تاکنون بارها و بارها تاخیر خورده و با توجه به این که پروسه‌ی تولید آن با فراز و نشیب‌های گوناگونی روبه‌رو شده، همچنان مراحل ساخت خود را طی کرده و هنوز به دست بازیکنان نرسیده است.

این اثر زامبی محور در ابتدا توسط استودیوی Yager ساخته می‌شد که بعدها به خاطر مشکلات فراوان در مرحله‌ی ساخت، وظیفه‌ی توسعه‌ی آن به استودیوی دیگری تحت عنوان سومو دیجیتال (Sumo Digital)، خالق عناوین محبوبی از جمله LittleBigPlanet 3، محول شد. طولی نکشید که سومو دیجیتال نیز از ساخت این عنوان کناره‌گیری کرد و در حال حاضر بازی در استودیوی دمباستر (Dambuster) در دست ساخت قرار دارد. از آنجا که ساخت Dead Island 2 در ابتدای نسل هشتم کلید خورده و حال این نسل با تمام خوبی‌ها و بدی‌ها به کار خود پایان داده و چند ماهی است که کنسول‌های جدید ایکس‌باکس سری ایکس، ایکس‌باکس سری اس و پلی‌استیشن 5 راهی بازار شده‌اند، عرضه‌ی بازی برای پلتفرم‌های مذکور چندان دور از انتظار نیست و به نظر می‌رسد که سازندگان روی ساخت نسخه‌ی نسل نهم بازی مشغول به کار هستند.

به بیان دقیق‌تر، چندی پیش دمباستر آگهی استخدام جدیدی برای جذب بازی‌سازان و تکمیل اعضای خود به اشتراک گذاشته که بر اساس آن، این استودیو به دنبال جذب نیروی کافی برای کار روی ساخت و توسعه‌ی یک بازی AAA معرفی شده برای نسل نهم و پلتفرم رایانه‌ی شخصی است. در حالی که دمباستر جزئیات بیشتری در این زمینه ارائه نکرده و حتی نام پروژه و بازی مورد نظر در این آگهی استخدام آورده نشده، اما برهچکس پوشیده نیست که این استودیو در حال حاضر روی ساخت Dead Island 2 فعالیت می‌کند و به همین خاطر، احتمالا این پروژه مورد بحث در واقع مربوط به همان بازی است.

در صورتی که این گمانه‌زنی‌ها صحت داشته باشند، می‌توان گفت که Dead Island 2 در کنار عرضه روی کنسول‌های ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن 4 و پلتفرم رایانه‌ی شخصی، برای پلتفرم‌های نسل نهم ایکس‌باکس سری ایکس، ایکس‌باکس سری اس و پلی‌استیشن 5 منتشر خواهد شد. با این حال، در نظر داشته باشید که این موضوع هنوز صراحتا و به صورت رسمی توسط استودیوی دمباستر تایید نشده است. البته، همان‌طور که اشاره کردم، عرضه‌ی بازی برای نسل نهم موضوع عجیب و دور از ذهنی نیست، چرا که چند ماهی از شروع نسل نهم گذتشه و چه بسا که ساخت این عنوان به این زودی‌ها نیز به پایان نخواهد رسید.

بازی Dead Island 2 کنسول‌های نسل نهم

این اولین باری نیست که استودیوی دمباستر به دنبال جذب توسعه‌دهنده برای ساخت یک اثر نسل نهمی است. اگر خبرهای دنیای بازی‌های ویدیویی را در رسانه سرگرمی دنبال کرده باشید، حتما اطلاع دارید که در فروردین ماه امسال این استودیو با انتشار آگهی استخدامی، از یک کارگردان هنری به منظور طراحی پروژه برای پلتفرم‌های نسل هشتم و نهم دعوت به عمل آورد. گفتنی است که در این آگهی نیز نامی از بازی جدید سری دد آیلند به چشم نمی‌خورد.

لازم به ذکر است که بازی مورد انتظار Dead Island 2 نه تنها هنوز تاریخ دقیقی برای انتشار ندارد، بلکه تیم سازنده بازه زمانی و حتی سال عرضه‌ی این عنوان را نیز مشخص نکرده و این موضوع همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. از طرفی، از آنجا که بازی در سکوت خبری مراحل ساخت و توسعه‌ی خود را پشت سر می‌گذارد، شایعه‌های چندان زیادی در خصوص بازی نیز مطرح نمی‌شوند و تاکنون گزارشی از تاریخ انتشار بازی لو نرفته است. با این حال، با توجه به این که استودیوی دمباستر همچنان مشغول تکمیل تیم سازنده بازی است، به نظر می‌رسد این عنوان قرار نیست که به این زودی‌ها عرضه شود و هواداران باید چند سالی را منتظر آن بمانند.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با ساخت و عرضه‌ی بازی Dead Island 2 برای کنسول‌های نسل نهم چیست؟ با توجه به این که پروسه‌ی ساخت بازی با حوادث گوناگونی مواجه شده، به نظر شما آیا در نهایت شاهد عرضه‌ی این عنوان در سال جاری و یا آینده میلادی خواهیم بود؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراگ بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا