برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
فیلم The Flash
1%
  • 0/10

سوالات مهمی که فیلم The Flash می‌تواند به آن‌ها پاسخ دهد

فرصتی که احتمالا دیگر پیش نمی‌آید!

سوالات مهمی که فیلم The Flash می‌تواند به آن‌ها پاسخ دهد ۴ ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ یادداشت (سینمایی) کپی لینک

فیلم The Flash نه تنها قرار است یکی از مهم‌ترین و متفاوت‌ترین آثار ابرقهرمانی دی سی (DC) باشد، بلکه این موقعیت را دارد تا به سوالات مهمی پاسخ دهد که سال‌هاست ذهن بسیاری از طرفداران را درگیر کرده است.

از سال‌ها پیش ابهامات بزرگی در فیلم‌های اقتباسی از کمیک‌های دی سی وجود داشته‌اند که تا به حال به آن‌ها پاسخی داده نشده است. مواردی مثل گذشته فلش در دنیای توسعه‌یافته دی سی (DCEU) یا این که بعد از فیلم Batman Returns چه اتفاقی برای بتمن (Batman) مایکل کیتون (Michael Keaton) می‌افتد و آیا باید دو فیلم Batman Forever و Batman & Robin را دنباله واقعی این اثر بدانیم یا خیر.

در ادامه قصد داریم به ۱۰ سوال مهمی بپردازیم که فیلم The Flash این موقعیت را دارد تا پس از سال‌ها به آن‌ها پاسخ دهد و بسیاری از طرفداران را از سردرگمی نجات بدهد.

بری آلن کی و چگونه در دنیای توسعه‌یافته دی سی به فلش تبدیل شد؟

دنیای توسعه‌یافته تا به الان داستان منشا شخصیت فلش را نادیده گرفته است. او نخستین بار در فیلم Batman v Superman: Dawn of Justice حضور پیدا کرد، زمانی که نسخه آینده فلش در غار خفاشی ظاهر شد تا به بروس وین (Bruce Wayne) درباره سوپرمن (Superman) هشدار دهد، اما آن بری آلن (Barry Allen) که امروز می‌شناسیم اولین بار در فیلم Suicide Squad حضور پیدا کرد. تا الان چندان اطلاعاتی از این که چه زمانی و چگونه بری آلن به فلش تبدیل شده، نداریم. بنابراین انتظار می‌رود که بخشی از مدت زمان فیلم فلش به این موضوع بپردازد که بری آلن چگونه قدرت‌های ابرقهرمانی خود را به دست می‌آورد.

نورا آلن در دنیای توسعه‌یافته دی سی چگونه می‌میرد؟

مرگ نورا آلن (Nora Allen) یکی از رویدادهای مهم زندگی بری آلن است. در داستان‌های مدرن دی سی، او زمانی می‌میرد که بری هنوز بچه است. مرگ مادر بری پایه و اساس خطی داستانی Flashpoint بود که در انیمیشن The Flashpoint Paradox و سریال The Flash محصول شبکه سی‌دبلیو (CW) مورد اقتباس قرار گرفت. اکنون دنیای توسعه‌یافته دی سی نیز قصد دارد برداشت خود را از این داستان که در آن بری برای نجات مادرش به گذشته می‌رود و زمان را به هم می‌ریزد، ارائه دهد. با این حال هنوز نمی‌دانیم که نورا آلن در DCEU چگونه می‌میرد. او در داستان‌های کمیکی توسط فلش معکوس (Reverse Flash) کشته می‌شود، اما در فیلم The Flash تاکنون اثری از این شخصیت ندیده‌ایم و ژنرال زاد (General Zod) و کریپتونی‌ها (Kryptonians) تنها شرورهای معرفی شده این اثر هستند.

کدام نسخه از فیلم Justice League نسخه اصلی است؟

تا به حال دو نسخه از فیلم Justice League ساخته و منتشر شده است. یکی نسخه‌ای که در سال ۲۰۱۷ به کارگردانی جاس ویدون (Joss Whedon) در سالن‌های سینما به نمایش درآمد و یکی هم Zack Snyder’s Justice League که در سال ۲۰۲۱ از طریق سرویس اچ‌بی‌او مکس (HBO Max) منتشر شد. نسخه زک اسنایدر بیش از دو ساعت طولانی‌تر از نسخه ۲۰۱۷ بود و تفاوت زیادی از نظر داستانی با آن داشت. به طور مثال در نسخه زک اسنایدر سیلاس استون (Silas Stone) می‌میرد یا بری آلن به سفر در زمان اشاره و از آن استفاده می‌کند، اما در نسخه جاس ویدون هیچ کدام از این اتفاقات نمی‌افتد. انتظار می‌رود که فیلم فلش به این موضوع اشاره کند که قصد دارد فیلم Zack Snyder’s Justice League را نادیده بگیرد یا این که آن را به عنوان نسخه اصلی Justice League در نظر بگیرد.

بعد از مبارزه با استپن‌ولف چه اتفاقی برای لیگ عدالت می‌افتد؟

وضعیت کنونی لیگ عدالت در دنیای توسعه‌یافته دی سی تا به الان نامشخص بوده است. فیلم Justice League هیچ وقت دنباله‌ای دریافت نکرد و شخصیت‌هایی مثل سوپرمن هنری کویل (Henry Cavill) نیز در این مدت به طور کامل غایب بوده‌اند. فیلم فلش می‌تواند توضیح دهد که پس از مبارزه با استپن‌ولف (Steppenwolf) چه اتفاقی برای لیگ عدالت می‌افتد و آن‌ها تا قبل از این اثر، چه وضعیتی داشته‌اند.

آیا فیلم‌های Batman Forever و Batman & Robin در دنیای بتمن مایکل کیتون جریان دارند؟

مایکل کیتون که آخرین بار در سال ۱۹۹۲ در فیلم Batman Returns به کارگردانی تیم برتون (Tim Burton) نقش بتمن را ایفا کرده بود، باری دیگر برای ایفای این نقش در The Flash بازمی‌گردد. دنباله فیلم Batman Returns در سال ۱۹۹۵ با نام Batman Forever ساخته شد که نه تیم برتون و نه مایکل کیتون در آن حضور نداشتند. در عوض جوئل شوماخر (Joel Schumacher) آن را کارگردانی کرد و وال کیلمر (Val Kilmer) در آن به عنوان بتمن ظاهر شد. در ادامه نیز فیلم Batman & Robin در سال ۱۹۹۷ ساخته شد که در آن جورج کلونی (George Clooney) نقش بتمن را بازی کرد. احتمالا Batman Forever واقعا دنباله Batman Returns بود، زیرا بازیگران نقش آلفرد پنی‌ورث (Alfred Pennyworth) و کمیسر گوردون (Commissioner Gordon) در Batman Returns، در آن دنباله نیز حضور پیدا کردند. اما با این حال فلش The Flash می‌تواند به این موضوع بپردازد که آیا بتمن وال کیلمر و جورج کلونی، همان بتمن مایکل کیتون بودند یا خیر.

پس از Batman Returns چه اتفاقی برای بتمن مایکل کیتون افتاد؟

احتمال دارد که فیلم فلش Batman Forever و Batman & Robin را به عنوان دنباله‌های فیلم Batman Returns در نظر نگیرد. در این صورت، این اثر فرصت این را دارد تا به دو ساخته تیم برتون یک پایان مناسب و شایسته را بدهد و اثر دو دنباله ضعیف و بدنام آن را پاک کند. البته یک کتاب کمیک با نام Batman ’89 نیز به عنوان دنباله Batman Returns منتشر شده که اتفاقات دو دنباله را نادیده می‌گیرد، شاید فیلم فلش بخواهد داستان این کمیک را برای بتمن مایکل کیتون ادامه دهد.

چه اتفاقی برای زن گربه‌ای با بازی میشل فایفر پس از Batman Returns افتاد؟

فیلم فلش همچنین این فرصت را دارد تا به یکی دیگر از سوالات مهم دنیای تیم برتون پاسخ دهد: چه اتفافی برای زن گربه‌ای (Catwoman) با بازی میشل فایفر (Michelle Pfeiffer) پس از پایان فیلم Batman Returns افتاد. در پایان آن فیلم می‌فهمیم که سلینا کایل (Selina Kyle) زنده مانده، اما بروس وین این را نمی‌داند. در کمیک Batman ’89 بروس وین به زنده بودن او پی می‌برد. اما تا الان تائید نشده که میشل فایفر در بازیگران The Flash حضور دارد. بنابراین مشخص نیست که این اثر برای سلینا کایل برنامه‌دارد یا خیر. جالب است بدانید در رویداد Crisis on Infinite Earths اروورس (Arrowverse) نشان داده می‌شود که بروس وین و سلینا کایل در زمین-۸۹ (Earth-89) با یکدیگر ازدواج کرده‌اند، البته فیلم فلش لزوما نباید این موضوع را در نظر بگیرد.

آیا اروورس بخشی از مولتی‌ورس دنیای توسعه‌یافته دی سی است؟

اروورس از فصل دوم سریال The Flash با مولتی‌ورس سر و کار داشته و نهایتا در رویداد کراس‌اوری Crisis on Infinite Earths، مولتی‌ورس در اروورس به اوج خود می‌رسد. فلش ازرا میلر (Ezra Miller) نیز جزو شخصیت‌هایی بود که در Crisis on Infinite Earths حضور پیدا کرد تا اروورس را به دنیای توسعه‌یافته دی سی وصل کند. با این حال در پایان این رویداد، مولتی‌ورس اروورس به پایان می‌رسد و یک جهان جدید شکل می‌گیرد. اکنون سوالی که مطرح می‌شود این است که آیا اروورس به عنوان بخشی از مولتی‌ورس دنیای توسعه‌یافته دی سی خواهد بود یا این که فیلم فلش آن را نیز نادیده می‌گیرد؟

فلش تا به حال با کدام یک از دشمنان معروف خود روبه‌رو شده است؟

داستان‌های فلش در کتاب‌های کمیک پر هستند از شخصیت‌های شرور جذاب و نمادین که البته دنیای توسعه‌یافته دی سی تا به الان به آن‌ها نپرداخته است. تا به حال در DCEU فلش را در حال مبارزه با استپن‌ولف دیده‌ایم و همچنین او در یک صحنه کوتاه در کنار کاپیتان بومرنگ (Captain Boomerang) حضور داشته است. طبق اطلاعاتی که داریم، بری آلن حدود ۶ سال است که به فلش تبدیل شده، بنابراین سوال می‌شود که او با کدام یک از دشمنان معروف خود مواجه شده و آیا در The Flash به آن‌ها اشاره‌ای خواهد شد؟

فیلم فلش چگونه دنیای دی سی را راه‌اندازی می‌کند؟

در نهایت می‌رسیم به موضوع دنیای دی سی (DC Universe) به رهبری جیمز گان (James Gunn) با اولین فیلم آن، Superman: Legacy در سال ۲۰۲۵ اکران خواهد شد. طبق گفته جیمز گان، فیلم فلش آغاز ریبوت دنیای دی سی است و به خط زمانی دنیای توسعه‌یافته دی سی که با فیلم Man of Steel شروع شد، پایان می‌دهد. اما این اتفاق به چه شکلی خواهد افتاد و آیا این اثر قرار است جزوی از دنیای دی سی باشد یا تنها آن را معرفی می‌کند؟

فیلم The Flash در تاریخ ۱۶ ژوئن ۲۰۲۳ (۲۶ خرداد ۱۴۰۲) در سالن‌های سینمای سراسر دنیا به نمایش درمی‌آید. شما چه سوال دیگری دارید که این فیلم می‌تواند به آن پاسخ دهد؟مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments