3 فیلم جدید دی سی خارج از جهان DCU قرار خواهند داشت

هیولاهای جهان‌های دیگر

3 فیلم جدید دی سی خارج از جهان DCU قرار خواهند داشت علی طوسی ۰ ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ سینمای جهان
3 فیلم جدید دی سی

جیمز گان (James Gunn) اخیرا مشخص کرده که 3 فیلم جدید دی سی خارج از کانون اصلی DCU با نام دیگری برچسب‌گذاری خواهند شد.

فصل اول از DCU جدید به طور رسمی توسط جیمز گان رونمایی شد و عناوینی مانند Superman: Legacy و The Brave and the Bold لیست پروژههای آینده را برجسته می‌کنند.

این آثار به همراه سایر فیلم‌ها و نمایش‌های HBO Max که تایید شد بخشی از فصل اول هستند، خط داستانی اصلی فیلم‌های دی‌ سی را تشکیل خواهند داد. جهان DCEU نیز قبلا به شیوه‌ای مشابه عمل می‌کرد، پروژه‌هایی مانند Man of Steel و Wonder Woman داستان اصلی بودند، در حالی که فیلم‌های دیگری همچون Joker خارج از آن جهان اتفاق افتادند.

با توجه به اینکه دنیای جدید به هم پیوسته گان و پیتر سفرن (Peter Safran) در حال برنامه‌ریزی جهت شکل‌گیری است، نگرانی‌هایی در مورد اینکه چگونه پروژه‌های آینده بیرونی و 3 فیلم جدید دی سی در این مجموعه قرار می‌گیرند یا اینکه اصلا ساخته می‌شوند از سوی مخاطبان وجود دارد.

فیلم‌های The Batman و Joker 2 جزو 3 فیلم جدید دی سی با عنوان DC Elseworlds شناخته می‌شوند

جیمز گان مدیرعامل استودیو دی سی، اخیرا فهرست آینده فصل اول DCU را که خدایان و هیولاها (Gods and Monsters) نام داشت، معرفی کرد. گان ضمن اعلام اینکه شبکه‌ای از فیلم‌ها و سریال‌های HBO Max به هم متصل می‌گردند که با عنوان DCU شناخته می‌شوند، همچنین اشاره کرد که پروژه‌های خارج از این محور اصلی، مانند The Batman ساخته مت ریوز (Matt Reeves)، به عنوان یکی از 3 فیلم جدید دی سی در جهان DC Elseworlds در حال پیشرفت بوده و ساخته خواهند شد. این اتفاق مشابه کمیک‌های دی سی تنظیم شده است، جایی که گاه یک داستان در کانون اصلی خود و گاه خارج از دنیای خود اتفاق می‌افتد. در اینجا 3 فیلم جدید دی سی آتی که گان تأیید کرده است بخشی از داستان‌های DC Elseworld هستند را برای شما لیست کرده‌ایم:

1. فیلم سینمایی The Batman Part II اثر مت ریوز

فیلم سینمایی بتمن 2 با بازی رابرت پتینسون (Robert Pattinson) توسط گان تایید شد که در تاریخ 11 مهر 1404 (3 اکتبر 2025) به عنوان بخشی از DC Elseworlds و یکی از 3 فیلم جدید دی سی اکران می‌شود؛ این فیلم که دنباله مستقیمی بر The Batman است، در همان سال با اولین فیلم سوپرمن DCU به صورت همزمان نمایش داده خواهد شد.

2. فیلم سینمایی Joker: Folie à Deux اثر تاد فیلیپس

گان همچنین تایید کرد که فیلم سینمایی Joker: Folie à Deux به عنوان یک پروژه DC Elseworlds و یکی از 3 فیلم جدید دی سی شناخته می‌شود، این اثر شامل بازگشت واکین فینیکس (Joaquin Phoenix) به عنوان جوکر و اولین حضور لیدی گاگا (Lady Gaga) در نقش هارلی کوئین (Harley Quinn) می‌گردد.

3. فیلم سینمایی Superman اثر تا-نهیسی کوتس

این فیلم سینمایی ابرقهرمانی که به نویسندگی تا-نهیسی کوتس (Ta-Nehisi Coates) و تهیه‌کنندگی جی. جی. آبرامز (J.J. Abrams) در دست ساخت قرار دارد، یک سوپرمن (Superman) سیاه‌پوست را به تصویر می‌کشد که عضوی از Man of Steel به حساب می‌آید. این اثر که گمان برده می‌شد کنسل شده است، هنوز در حال توسعه بوده و در نهایت به لیست پروژه‌های DC Elseworlds و 3 فیلم جدید دی سی خواهد پیوست.

جهان DC Elseworlds و 3 فیلم جدید دی سی چگونه بر آینده DCU تأثیر خواهند گذاشت؟

دیدگاه گان و سفرن در مورد پروژه‌های خارجی با عنوان DC Elseworlds و 3 فیلم جدید دی سی، پروژه‌های آینده DC را تشویق می‌کند که حتی اگر در جهان DCU قرار نگیرند، باز هم روی آن‌ها سرمایه‌گزاری خواهد شد. همچنین به وضوح یک نسخه دیگر از پروژه‌های اصلی را به طرفداران معمولی‌تر نشان می‌دهد که ممکن است تفاوت بین فیلم های DCU و Elseworlds را ندانند. به عنوان مثال، ممکن است شخصی بخواهد یک فیلم آینده DC را ببیند، اما نمی‌خواهد مجبور باشد چندین فیلم دیگر را مرور کند تا سردرگم نگردد. برچسب‌گذاری واضح، این کار را برای این نوع از طرفداران بسیار راحت‌تر می‌کند، بنابراین آنها می‌توانند دقیقا ببینند که آیا چیزی به فرنچایز بزرگ‌تر متصل است یا اینکه چیزی مستقل قلمداد می‌شود تا به تنهایی قابل مشاهده و تجربه باشد. هنگام بحث در مورد جهان Elseworlds، جیمز گان تاکید کرد که چگونه یک پروژه باید “واقعا خاص” باشد تا بتواند خارج از تداوم DCU خط اصلی قرار بگیرد:

سطح انتظار برای یه داستان Elseworlds مثل همین 3 فیلم جدید دی سی بالاتر از سطح انتظار برای یه فیلم در DCU هست. نه اینکه قرار باشه همیشه سطح بالایی داشته باشیم، اما باید برای ما چیزی واقعاً خاص باشه که اون داستان رو خارج از تداوم معمول خودمون تعریف کنیم و برای ساختن اون پول کنار بزاریم.

طرفداران هنوز هم می‌توانند انتظار داشته باشند که فیلم های دیگر و حتی سریال‌های تلویزیونی در آینده به لیست DC Elseworlds اضافه شوند. اگر The Batman Part II در گیشه موفق باشد، احتمالا فیلم دیگری برای تکمیل این سه گانه دریافت خواهد کرد و جوکر نیز به خوبی می تواند همین کار را انجام دهد. تا آنجا که فیلم سوپرمن کوتس می‌تواند به خوبی دنباله‌ای نیز داشته باشد، البته اگر در نهایت موفقیت‌آمیز عمل کند. طرفداران هم از طرفی نباید نگران باشند که هر یک از پروژه‌های ذکر شده با دیگر فیلم‌ها داخل جهان DCU اشتباه گرفته شوند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا