نسخه‌ی پلی‌استیشن 5 بازی Days Gone با چه کیفیتی اجرا می‌شود؟

نصب جدیدترین به‌روزرسانی الزامی است

نسخه‌ی نسل نهمی Days Gone

استودیوی آمریکایی بند با انتشار یک متن کوتاه در شبکه‌ی اجتماعی توییتر، جزئیات اولیه را از نسخه‌ی نسل نهمی Days Gone به اشتراک گذاشت.

Backward Compatibility برای نسل جدید پلی‌استیشن و ایکس‌باکس در نظر گرفته شده است. از همین رو، تقریبا تمام بازی‌های قدیمی روی کنسول‌های نسل نهمی قابل‌اجرا هستند. در این بین، تعدادی از استودیوها تصمیم گرفتند برای محصولاتشان یک به‌روزرسانی توسعه دهند تا کیفیت اجرایی بازی‌های قدیمی‌شان روی پلی‌استیشن 5 یا ایکس‌باکس سری ایکس و ایکس‌باکس سری اس را بهبود ببخشند.

استودیوی بند (SIE Bend Studio) با انتشار یک متن کوتاه در شبکه‌ی اجتماعی توییتر، جزئیات اولیه را از نسخه‌ی نسل نهمی Days Gone به اشتراک گذاشت. بر این اساس، جدیدترین آی‌پی سونی روی کنسول پلی‌استیشن 5 با وضوح تصویر 4K پویا و نرخ فریم ۶۰ اجرا می‌شود. احتمالا با خواندن جمله‌ی پیشین این سوال برایتان به وجود آمده که وضوح تصویر پویا چه معنایی دارد. اگر یک بازی از وضوح تصویر پویا پشتیبانی کند، بدان معنا است که وضوح تصویرش در شرایط مختلف به صورت خودکار تغییر می‌کند تا نرخ فریم ثابت بماند. Days Gone همچنین از قابلیت انتقال فایل‌های ذخیره بین کنسول‌های نسل هشتم و نهم پشتیبانی می‌کند.

اریک ینسن (Eric Jensen) کارمند استودیوی بند در پاسخ به یکی از کاربران توییتر گفت برای اجرای Days Gone روی پلی‌استیشن 5 با وضوح تصویر 4K پویا و نرخ فریم ۶۰، دریافت و نصب به‌روزرسانی ۱.۷ الزامی است؛ به‌روزرسانی‌ای که ۲۵ گیگابایت حجم داشته و بهبودهای زیادی را شامل می‌شود. طبق ادعای تیم توسعه، این به‌روزرسانی مشکل مربوط به چند کرش (خروج ناگهانی از بازی) را حل کرده و عملکرد فنی را روی کنسول پلی‌استیشن 4 بهتر می‌کند. در نتیجه، کاربران هنگام تجربه‌ی بازی شاهد افت نرخ فریم و لگ نخواهند بود.

Days Gone، یک بازی اکشن و ماجراجویی است که محیطی جهان‌باز دارد. داستانش دو سال بعد از شیوع ویروس مرگبار که انسان‌ها را به زامبی تبدیل می‌کند روایت شده و روی موتورسواری به نام دیکن سینت جان تمرکز دارد. او دو سال گذشته را با فکر اینکه همسرش در جریان همه‌گیری کشته شده گذرانده اما طی اتفاقاتی متوجه می‌شود همسرش احتمالا زنده است. همین مسئله هم باقی اتفاقات را زمینه‌چینی می‌کند. با وجود اینکه نقص‌های قابل‌توجه در داستان و شخصیت‌پردازی‌ها باعث دریافت بازخوردهای متوسطی شد، جدیدترین محصول استودیوی بند توانست عملکرد بسیار خوبی را در زمینه‌ی فروش به ثبت برساند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا