همکاری دیوید لینچ و نتفلیکس در ساخت یک سریال تلویزیونی

نتفلیکس ترجیح داده واکنشی نشان ندهد

همکاری دیوید لینچ و نتفلیکس

وب سایت Production Weekly با انتشار یک مطلب از همکاری دیوید لینچ و نتفلیکس برای ساخت سریالی تلویزیونی خبر داده است.

برخی از کارگردان توجهی به نیازهای مخاطبان عام نداشته و ترجیح می‌دهند فیلمی را بسازند که خودشان دوست دارند. همین مسئله باعث می‌شود آثارشان در باکس آفیس جهانی چندان موفق نباشند. دیوید لینچ (David Lynch) در این دسته قرار می‌گیرد. او از سال ۱۹۶۶ میلادی در عرصه‌ی کارگردانی مشغول به فعالیت بوده و طی این مدت فیلم‌های زیادی را روانه‎‌ی سینماها کرده که برای برای مثال می‌توان به The Elephant Man ،Eraserhead و Mulholland Drive اشاره کرد. این آثار بازخوردهای مثبتی را دریافت کردند و توانستند به سوددهی هم برسند اما رقمی که در باکس آفیس به ثبت رسانده‌اند با فیلم‌های هم‌دوره قابل‌مقایسه نیست. در ضمن، لینچ در حوزه‌ی سریال هم فعالیت می‌کند که از شاخص‌ترین‌هایشان می‌توان Twin Peaks را نام برد.

وب سایت خبری Production Weekly با انتشار یک گزارش از همکاری دیوید لینچ و نتفلیکس برای ساخت سریالی تلویزیونی پرده برداشته است. اینطور که به نظر می‌رسد، Wisteria به عنوان نام موقت انتخاب شده و فرآیند فیلمبرداری در مه سال آینده‌ی میلادی (۱۱ اردیبهشت الی ۱۰ خرداد سال ۱۴۰۰) آغاز خواهد شد. خبرگزاری در بخش‌های دیگری از مطلب خود اعلام کرد سابرینا اس. سادرلند (Sabrina S. Sutherland) به عنوان تهیه‌کننده روی روند ساخت نظارت داشته و صحنه‌های مورد نظر در استودیوی کلوت واقع در لس آنجلس ضبط خواهند شد. Wisteria، نخستین همکاری لینچ و سادرلند به شمار نمی‌رود و آن‌ها پیش از این در پروژه‌های زیادی مشارکت داشتند؛ برای مثال، می‌توان Twin Peaks را نام برد. در ضمن، وب سایت Indiewire از نتفلیکس خواست اطلاعات منتشرشده را تایید یا رد کند اما این سرویس استریم ترجیح داد واکنشی نشان ندهد.

اگرچه دیوید هشتمین دهه‌ی زندگی‌اش را پشت سر می‌گذارد اما یک کانال یوتیوب به نام What’s David Up to داشته و از طریق آن درباره‌ی فعالیت‌هایش صحبت می‌کند. او چندی پیش گفته بود اگر همه‌گیری ویروس کرونا اتفاق نیافتاده بود در حال حاضر مشغول کار روی یک پروژه بود. لینچ همچنین در جولای امسال مصاحبه‌ای را با خبرگزاری The Daily Beast انجام داد. او در بخشی از گفتگو اعلام کرد احتمالا در آینده روی چند پروژه‌ کار خواهد کرد و در نتیجه، احتمالا فعالیتش در کانال یوتیوب کمتر از همیشه خواهد شد. با در نظر گرفتن اطلاعاتی که Production Weekly به اشتراک گذاشته، ظاهرا او سعی کرده با چنین اشاراتی، طرفداران را برای ساخت پروژه‌ی جدید هیجان‌زده نگه دارد.

اگر برای انتشار جدیدترین اثر فیلمنامه‌نویس و کارگردان مشهور آمریکایی لحظه‌شماری می‌کنید، بد نیست به تماشای Twin Peaks بنشینید که نه تنها سریالی کالت به شمار می‌رود، بلکه از سوی تعدادی از منتقدان در لیست بهترین‌های تاریخ قرار گرفته است. داستان در یک شهر خیالی به نام توئین پیکس جریان داشته و درباره‌ی ماموران اف‌بی‌آی است که برای انجام تحقیقات پیرامون چند قتل به این منطقه می‌آیند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا