سریال تلویزیونی Darth Maul در دست ساخت قرار دارد

دیزنی و لوکاس‌فیلم برنامه‌های بلند مدتی برای لرد سیث دارند

سریال تلویزیونی Darth Maul

اینطور که به نظر می‌رسد، دو شرکت دیزنی و لوکاس‌فیلم قصد دارند سریال تلویزیونی Darth Maul را تولید و از دیزنی پلاس پخش کنند.

از زمان شکل‌گیری فرنچایز جنگ ستارگان شاهد معرفی شخصیت‌های بسیاری بوده‌ایم اما تنها تعداد کمی از آن‌ها توانستند به محبوبیت بالایی دست یافته و فرهنگ عامه را دچار تحول کنند. دارث ماول یکی از شخصیت‌هایی است که موفق شد نام خود را ماندگار کند. او نخستین بار در Star Wars: Episode I – The Phantom Menace حاضر شد و ماموریتش یافتن سناتور آمیدالا بود. دارث ماول در جریان ماموریتش با کوای-گای-چین و اوبی-وان کنوبی مواجه شده و مجبور به مبارزه با آن دو می‌شود. او کوای-گای-چین را شکست داده اما در برابر اوبی-وان مغلوب شده و به دو نیم تبدیل می‌شود. این شخصیت منفی بعدها به یک سایبورگ تبدیل شد و به فعالیت‌های شرورانه‌ی خود ادامه داد.

با توجه به گزارشی که روی خروجی وب سایت The Direct قرار گرفته، دو شرکت دیزنی و لوکاس‌فیلم مشغول ساخت سریال تلویزیونی Darth Maul هستند تا برای پخش از دیزنی پلاس آماده شود. اینطور که به نظر می‌رسد، اتفاقات اصلی این اثر حول سازمان جنایتکارانه‌ی Crimson Dawn می‌چرخد که دارث ماول به‌طور مخفیانه آن را مدیریت می‌کند؛ سازمانی که نخستین بار در فیلم سینمایی Solo: A Star Wars Story معرفی شد. در ادامه‌ی مطلب آمده شخصیت کیرا با نقش‌آفرینی امیلیا کلارک (Emila Clarke) در جریان داستان حضور «برجسته‌ای» دارد اما نامی از هان سولو برده نشد. آلدن ارنرایک (Alden Ehrenreich) که به عنوان هان سولوی جوان در A Star Wars Story نقش‌آفرینی کرده بود، چندی پیش اعلام کرد در صورت وجود شرایط مناسب حاضر به ایفای نقش دوباره در فرنچایز جنگ ستارگان خواهد بود.

نویسنده‌ی وب سایت The Direct در بخش دیگری از مطلب خود تاکید کرد حضور دارث ماول به سریال تلویزیونی Darth Maul خلاصه نشده و این شخصیت منفی در چندین اقتباس سریالی دیگر حضور خواهد داشت. هیچ اشاره‌ای به نام سریال‌ها نشد اما ملاقات دارث ماول و اوبی-وان کنوبی در سریال Obi-Wan Kenobi اتفاق چندان دور از ذهنی نیست. به هر حال، این دو شخصیت ماجراهای بسیاری با هم داشتند. در ضمن، اگر حدس‌ها درباره‌ی جایگاه Obi-Wan Kenobi در تایملاین جنگ ستارگان صحیح باشد، نباید منتظر تقابل جدیدی بین دارث ماول و اوبی-وان باشیم؛ زیرا این شخصیت منفی مدت‌ها پیش از رخ دادن اتفاقات سریال جان خود را از دست داده است. از همین رو، احتمالا می‌رود حضورش از طریق فلشبک صورت بگیرد.

تقریبا همزمان با وب سایت The Direct، وب سایت The Illuminderdi یک مطلب اختصاصی منتشر کرد و به سریال Obi-Wan Kenobi پرداخت. طبق ادعای نویسنده، دو شرکت دیزنی و لوکاس‌فیلم قصد دارند این پروژه را در مارس سال آینده‌ی میلادی در لس آنجلس وارد فاز فیلمبرداری کنند. ظاهرا سازندگان ترجیح داده‌اند برای ضبط صحنه‌ها از تکنولوژی The Volume بهره ببرند که پیش از این در روند تولید The Mandalorian مورد استفاده قرار گرفته بود. این تکنولوژی به دست‌اندرکاران اجازه می‌دهد تا یک محیط مجازی برای فیلمبرداری ایجاد کنند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا