مرور تاریک‌ترین لحظه ها در انیمه
1%
  • 0/10

مرور تاریک‌ترین لحظه ها در انیمه

سکانس‌هایی سرشار از احساسات مختلف

مرور تاریک‌ترین لحظه ها در انیمه ۰ ۱۸ تیر ۱۴۰۳ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

انیمه‌ها می‌توانند صحنه‌هایی را به ارمغان بیاورند که تماشاگران را به شدت شوکه کنند. این سکانس‌ها می‌توانند نسبت به مانگا تاثیر گذارتر واقع شوند. تاریک‌ترین لحظه ها می‌توانند در ژانر انیمه های ترسناک، رازآلود و حتی علمی تخیلی به وجود آمده و مخاطبان را شگفت‌زده کننده.

واکنش مخاطبان نیز هنگام تماشای تاریک‌ترین لحظه ها در انیمه به شکل‌های متنوعی خود را نشان می‌دهد، مانند؛ ترس، شوکه شده و یا حتی گریه. عناصر مختلفی می‌توانند در تاریک بودن یک سکانس و لحظه در انیمه تاثیرگذار واقع شوند. از جمله این عناصر می‌توان به دیالوگ‌ها، گرافیک و موسیقی به کار برده شده اشاره کرد. در ادامه این مطلب با رسانه سرگرمی همراه شوید چرا که قرار است به بررسی و مرور مواردی از تاریک‌ترین لحظه ها در انیمه بپردازیم.

Neon Genesis Evangelion

انیمه Neon Genesis Evangelion به بررسی عمیق مضامین روانشناختی و فلسفی می‌پردازد، به همین سبب مورد تحسین منتقدان بسیاری قرار گرفته است. شخصیت اصلی این انیمه، شینجی (Shinji) می‌بایست در برابر فرشتگان آخرالزمانی قرار گیرد، اما لازمه این کار رویارویی شینجی با هیولای درون خودش است. تماشای این سکانس هولناک تلقی شده و به عنوان نمونه‌ای از تاریک‌ترین صحنه ها در انیمه به این لیست اضافه می‌شود. از طرفی دیگر هنگامی که شینجی متوجه می‌شود قرار است در برابر تنها دوست خود، کاورو ناگیسا (Kaworu Nagisa) قرار گیرد و به عنوان یک فرشته او را از بین ببرد، مورد دیگری از صحنه‌های شاهکار این انیمه را خلق می‌کند. 

Devilman Crybaby

مرور سکانس بعدی به عنوان موردی دیگر از تاریک‌ترین صحنه ها در انیمه به مجموعه Devilman Crybaby تعلق دارد. این انیمه موضوع‌های بسیاری را مورد بررسی قرار می‌دهد، و به بیانی دیگر یک شاهکار کلاسیک تلقی می‌شود. شخصیت اصلی این مجموعه، آکیرا (Akira) وظیفه دارد انسانیت خود را به دیگران ثابت کند در حالی که هویت اصلی او به عنوان یک شیطان معرفی می‌شود. قسمت آخر این انیمه به یک آخرالزمان بزرگ خلاصه می‌شود و صحنه نهایی او مخاطبان بسیاری را شگفت‌زده می‌کند. کشته شدن آکیرا و پشیمانی خدا از این اتفاق یک سکانس جدای از انتظار را خلق می‌کند. 

Death Note

مبارزه میان کاراگاه مشهور، ال (L) و بزرگترین قاتل دنیا، لایت یاگامی (Light Yagami) مرگ افراد بی‌شماری را در برمی‌گیرد. به بیانی دیگر این مبارزه قربانی‌های بسیاری را به وجود می‌آورد، و صحنه مرگ برخی از این قربانی‌ها شوکه کننده خطاب می‌شود. نائومی میسورا (Naomi Misora) نمونه برجسته‌ای از این اتفاقات شوکه کننده را از آن خود می‌کنند. این مامور با استعداد FBI، در حالی که می‌دانست مرگ انتظار او را می‌کشد به لایت یاگامی نزدیک شد. اما نتوانست او را دستگیر کرده و به خواسته‌های خود برسد، چرا که هیچکس از خطر دفترچه مرگ او در امان نیست. 

Fruits Basket

شاید فکر کنید انیمه‌های عاشقانه از خطر سکانس‌های تاریک در امان هستند، اما باید گفت این نظریه گاهی اوقات اشتباه است. انیمه Fruits Basket نمونه‌ای دیگر از تاریک‌ترین لحظه ها در انیمه را در برمی‌گیرد. اعضای سوما تحت نظر رئیس خانواده یعنی آکیتو (Akito) بودند، و بدون اجازه او حق ارتباط با شخص دیگری را نداشتند. پس از اینکه آکیتو به ارتباط هیتوری (Hitoru) با فرد دیگری پی می‌برد به او حمله کرده و یکی از چشم‌های او را زخمی می‌کند. همچنین افشای جنسیت اصلی آکیتو موردی دیگر از تاریک‌ترین سکانس‌های این انیمه را به وجود می‌آورد. 

Tokyo Ghoul

Tokyo Ghoul چه در انیمه و چه در مانگا لحظه‌های تاریک بسیاری را در خود جای داده است. زندگی شخصیت اصلی این مجموعه، کانکی (Kaneki) با انتخابات خوب و بد تغییر مسیر می‌دهد. او به عنوان یک موجود که بخشی از آن هیولا و بخشی دیگری از انسان تشکیل شده است به جامعه غول‌ها می‌پیوندد. افراد بسیاری سد راه او می‌شوند و زندگی را برای کانکی تلخ می‌کنند. به عنوان موردی از بدترین این افراد می‌توان به جیسون (Jason) اشاره کرد. او برای مدت طولانی کانکی را شکنجه می‌دهد، تا حدی که کانکی در اثر درد و زجر بیش از حد عقل خود را از دست می‌دهد. این سکانس یکی از تاریک‌ترین صحنه ها  در انیمه را تشکیل می‌دهد.

Chainsaw Man

می‌توان گفت انیمه Chainsaw Man حول محور عناصر ترسناک می‌چرخد. شخصیت اصلی این انیمه، دنجی (Denji) نوجوانی است که کودکی و گذشته سختی را پشت سر می‌گذارد. دنجی به بدترین شکل ممکن می‌میرد، اما در ادامه به لطف دوست شیطانی خود به زندگی باز می‌گردد، اما این‌بار نه به عنوان یک انسان بلکه به شکل یک ماشین آدمکشی! او تمامی افرادی که باعث مرگ او شده بودند را می‌کشد و از آن‌ها انتقام می‌گیرد. در واقع مخاطبان از تغییر شکل او به عنوان یکی از شوکه کننده‌ترین تغییر شکل‌ها در انیمه یاد می‌کنند. 

Another

انیمه Another در ژانر ترسناک موفق عمل می‌کند، و همواره یکی از شناخته شده‌ترین انیمه‌های تاریک است، که این موضوع یک موفقیت بزرگ محسوب می‌شود. موضوع اصلی این انیمه حوله محور مرگ مشکوک افراد یک کلاس می‌چرخد و دو مورد از دانش آموز‌های این کلاس به بررسی چگونگی این اتفاق می‌پردازند. ساکیبارا (Sakakibara) و میساکی (Misaki) با یکدیگر یک گروه قوی را تشکیل داده و باقی دانش آموزان را متعجب می‌کنند. با این حال هر کدام از مرگ‌های این مجموعه از سکانس‌های به شدت خشونت آمیز پیروی می‌کنند، بنابراین تاریک‌ترین صحنه ها در انیمه می‌تواند عنوان خوبی برای معرفی این انیمه باشد. 

Berserk

انیمه Berserk به نویسندگی کنتارو میورا، به عنوان یکی از تاریک‌ترین انیمه‌های موجود شناخته می‌شود. شخصیت اصلی این انیمه، گاتس (Guts) زندگی دردناکی را تجربه می‌کند، و هرگز موفق نشده است معنی خوشبختی را درک کند. در مدت کوتاهی او با جنگجویان یک ارتش موفق تحت نظر گریفیث (Griffith) آشنا شده و همکاری می‌کند. اما در ادامه تصمیم می‌گیرد مسیر زندگی مخصوص خود را دنبال کند. این کار باعث می‌شود گریفیث خشمگین شود، و در ادامه یک فاجعه بی‌حد و مرز را به وجود آورد. این فاجعه چیزی نیست جز آخرالزمانی بزرگ، و تماشای این آخرالزمان می‌تواند تماشاگران بی‌شماری را هیجان‌زده و شوکه کند، چرا که اتفاقات تلخ ناگواری بسیاری در آن رخ می‌دهد. 

Attack on Titan

امروزه از انیمه Attack on Titan به عنوان یک اثر شاهکار یاد می‌شود، و یقیناً تا بحال اسم آن یک‌بار به گوش شما خورده است. این مجموعه حول محور دنیایی می‌چرخد که غول‌ها به انسان‌ها حمله کرده و آن‌ها را می‌خورند. به همین سبب زندگی انسان‌ها تهدید شده و رفته رفته برخی از آن‌ها گوشه نشین می‌شوند. از همان ابتدای داستان، یکی از تاریک‌ترین صحنه ها در انیمه Attack on Titan به نمایش مخاطبان گذاشته می‌شود. شخصیت اصلی این انیمه کودکی به نام ارن (Eren) است که آرزو دارد در دنیایی فارغ از وجود غول‌ها زندگی کند. در یک روز عادی دیوار سرزمین آن‌ها شکسته شده و غول‌ها یکی پس از دیگری به انسان‌ها حمله می‌کنند. در این میان مادر ارن نیز به دست یکی از غول‌ها درست مقابل چشمان پسرش کشته می‌شود. این سکانس احساسات تماشاگران بی‌شماری در هم آمیخته و موجب ناراحتی آن‌ها می‌شود. 

Hunter x Hunter

انیمه Hunter x Hunter نمونه‌ای از موفق‌ترین انیمه‌های شونن موجود است، که در کنار سکانس‌های زیبا و خوشحال کننده، سرشار از شگفتی و صحنه‌های تاریک است. این انیمه حول محور پسری به نام گون (Gon) می‌چرخد که قصد دارد مانند پدر خود به یک شکارچی ماهر تبدیل شود. در حالی که موضوع اصلی انیمه Hunter x Hunter انتقام نیست و بیشتر روی موضوع پیشرفت تمرکز دارد، برخی از صحنه‌ها تاثیر انتقام را روی افراد به وضوح نمایش می‌دهد، که به عنوان مثال می‌توان به آرک  مورچه‌های کیمرا اشاره کرد. گون و کوراپیکا شخصیت‌هایی هستند که موضوع انتقام را در این انیمه پررنگ می‌کنند. 

School Days

در واقع انیمه School Days در مقایسه با دیگر انیمه‌های موجود در این لیست، متفاوت عمل می‌کند. این انیمه در حالی که بر زندگی نوجوانان دبیرستانی تمرکز دارد، موضوعات بالغانه را مورد بررسی قرار می‌دهد. رفته رفته داستان آن تاریک‌تر شده و از مرکز تمرکز و اصلی خود دور می‌شود. پایان و نتیجه نهایی یکی از تاریک‌ترین صحنه ها در انیمه School Days را شامل می‌شود. شخصیت اصلی این انیمه به خشونت‌آمیزترین روش ممکن می‌میرد و جو مجموعه را به طور کل تغییر می‌دهد. این اتفاق تماشاگران بی‌شماری را متعجب و شگفت‌زده می‌کند، چرا که انتظار چنین پایانی را نداشته‌اند.

Fullmetal Alchemist: Brotherhood

انیمه Fullmetal Alchemist یکی از شاهکارترین انیمه‌های موجود محسوب می‌شود و همواره طرفداران بسیاری را در برمی‌گیرد. همکاری دو برادر الریک که به دنبال سنگ فیلسوف هستند، داستان‌های تماشایی بسیاری را خلق می‌کنند. با این حال دگرگونی نینا تاکر (Nina Tucker) موضوعی است که تا همیشه در ذهن تماشاگران آن باقی می‌ماند. شو تاکر (‌Shou Tucker) طی آزمایشات غیر انسانی دختر و سگ محبوب خود را ترکیب می‌کند، و در نتیجه یک سگ سخنگو را به وجود می‌آورد. این سکانس به عنوان نمونه‌ای از تاریک‌ترین صحنه ها در انیمه Fullmetal Alchemist می‌تواند آسیب‌زا تلقی شود. 

When They Cry

اگر بخواهیم یک انیمه را با عنوانی بشناسیم که تنها از عناصر تاریک پیروی می‌کند، انیمه When They Cry گزینه مناسبی خواهد بود. این انیمه تماشاگران را به دنیایی خشن و ترسناک می‌برد که در آن قتل‌های بی‌رحمانه بسیاری رخ می‌دهد. در این بین دوستان به دشمنانی سرسخت تبدیل شده و به یکدیگر خیانت می‌کنند. انیمه When They Cry با معرفی شخصیت‌های جذاب و پیچش داستانی تکان دهنده پیش می‌رود. در یک سکانس می‌بینیم که شیون (Shion)، یکی از شخصیت‌های اصلی مجموعه، مجبور می‌شود ناخن‌هایش را به عنوان مجازاتی برای گناهانش بکند. تماشای این صحنه می‌تواند احساسات مخاطبان را در هم آمیخته و آن‌ها را آشفته کند، به همین سبب از آن به عنوان نمونه‌ای از تاریک‌ترین لحظه ها در انیمه When They Cry یاد می‌شود. 

Blood-C

انیمه Blood-C اقتباسی دیگر از مجموعه Blood است. داستان این انیمه از یک دختر جوان با قابلیت‌های ماورالطبیعه پیروی می‌کند که به شهری غریبه سفر می‌کند. در این شهر خرگوش‌های عجیب و غریب به ساکنان آن حمله می‌کنند و به بی‌رحمانه‌ترین حالت ممکن آنها را می‌کشند. به عنوان نمونه‌ای از تاریک‌ترین لحظه ها در انیمه Blood-C می‌توان به آن بخشی که خرگوش‌ها انسان‌ها را مانند طعمه‌ای بی‌ارزش گیر انداخته و سپس آن‌ها را شکنجه می‌دهند اشاره کرد. 

Re: Zero

یکی دیگر از لحظات تاریک فراموش نشدنی در انیمه Re: Zero، یکی از بهترین انیمه‌های ایسکای رخ می‌دهد. شخصیت اصلی، سوبارو ناتسوکی‌ (Subaru Natsuki)، وارد یک دنیای فانتزی جادویی شده و آماده است تا وارد یک ماجراجویی جدید شود. اما زمانی که پی می‌بریم سوبارو در یک حلقه زمانی گیر کرده است، انیمه Re: Zero به یک داستان ترسناک روانی تبدیل می‌شود. او با حافظه کامل وارد ماجراجویی‌های جدید می‌شود، و بارها و بارها مرگ‌های وحشتناک خود را تجربه می‌کند. هر تجربه مرگی که سوبارو با آن روبرو می‌شود، دلخراش است. برخی از لحاظ عاطفی خردکننده، برخی دیگر از نظر جسمی عذاب آور هستند.

Hellsing Ultimate

Hellsing Ultimate امتیاز R خود را به دلیل بسیاری از صحنه‌های غم‌انگیز که در این مجموعه به تصویر کشیده شده است، می‌گیرد. این فیلم که برگرفته از یک مانگای نوشته شده توسط کوتا هیرانو است، داستان آلوکارد (Alucard)، یک خون‌آشام قدرتمند را دنبال می‌کند که زیر نظر سازمان مخفی تحت حمایت بریتانیا کار می‌کند تا نوع خود را ویران کند. تماشای گذشته آلوکارد یک کابوس به تمام معنا تلقی می‌شود. او به قدری مورد شکنجه قرار می‌گیرد که آخرین تیکه‌های عقل خود را از دست می‌دهد. همچنین تماشای مرگ مادر او درست جلوی چشمانش، ضربه دیگری بر احساسات آلوکارد وارد می‌کند. 

Made in Abyss

عنوان یکی از دردناک‌ترین گذشته‌های شخصیت های انیمه به داستان پیش زمینه احساسی میتی (Mitty) تعلق دارد. پیش از اینکه او به یک نارهیت (Narehate) تبدیل شود، میتی یک دختر عادی بود. او همیشه مثبت‌نگر بود و این موضوع اغلب اطرافیان میتی را آزار می‌داد. با این حالی میتی با طبیعت خوبش آن‌ها را به خود جذب می‌کرد. متاسفانه زندگی میتی توسط باندرود (Bondrewd) طی آزمایش‌های غیر انسانی او ویران شد. در ادامه میتی نه تنها ظاهر انسانی بلکه عقل و هوش خود را نیز از دست می‌دهد، و این موضوع اغلب تماشاگران را به شدت اندوهگین می‌کند. با این حال از این سکانس به عنوان نمونه‌ای از تاریک‌ترین لحظه ها در انیمه Made in Abyss یاد می‌شود.

Code Geass

انیمه Code Geass با شوکه کننده‌ترین پیچش‌های داستانی خود شناخته می‌شود، و به همین سبب از آن به عنوان موردی از بی‌نظیر و شاهکارترین انیمه‌ها یاد می‌شود. لولوش (Lelouche) شخصیت اصلی این انیمه است که حاضر می‌شود هر چیزی را برای خواهر خود قربانی کند. اما طی اتفاقی غیرمعمول خواهر او باعث مرگ هزاران شهروند بی‌گناه می شود، و در برابر این اتفاق، لولوش مجبود می‌شود او را از بین ببرد. این سکانس علاوه بر احساسی بودن خود، یکی از تاریک‌ترین صحنه ها در انیمه Code Geass را به وجود می‌آورد. مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments