بررسی بی‌رحمانه‌ترین مرگ های مجموعه جوجوتسو کایسن
1%
  • 0/10

بررسی بی‌رحمانه‌ترین مرگ های مجموعه جوجوتسو کایسن

مراقب اسپویل‌ها باشید!!

بررسی بی‌رحمانه‌ترین مرگ های مجموعه جوجوتسو کایسن ۴ ۱۲ تیر ۱۴۰۳ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

به عنوان نمونه‌ای از تاریک‌ترین انیمه‌های شونن اخیر، مجموعه جوجوتسو کایسن در میان باقی رقبا می‌درخشد. این مجموعه به نویسندگی مانگاکا گگه آکوتامی (Gege Akutami) موفق شده است رکورد محبوب‌ترین انیمه را در گینس ثبت کند. لازمه‌ تاریک بودن یک مجموعه مرگ شخصیت‌های آن به روشی بی‌رحمانه است، که انیمه جوجوتسو کایسن در این زمینه سربلند بیرون می‌آيد.

موضوع مهمی که مرگ یک شخصیت را دردناک می‌کند به روش مرگ آن و داستان پیش زمینه کاراکترها مربوط است. با اینکه انیمه جوجوتسو کایسن مملو از مرگ‌های خشن و درگیری‌های فیزیکی است، اما داستان پشت شخصیت‌ها می‌تواند نتیجه را برای تماشاگران دردناک و تلخ‌تر کند. مرگ شخصیت محبوب به هر طریقی که انجام شود همچنان برای تماشاگران یک تجربه احساسی محسوب می‌شود. از طرفی دیگر مرگ کاراکتر شرور و منفور نمی‌تواند در به دست‌ آوردن قلب مخاطبان تاثیرگذار واقع شود، بلکه تاثیر عکس دارد. همانطور که ذکر شد انیمه جوجوتسو کایسن به دلیل مرگ‌ بی‌رحمانه شخصیت‌های خود مشهور است و از آن به عنوان نمونه‌ای از تاریک‌ترین انیمه‌ها موجود یاد می‌شود. اما ظالمانه‌ترین مرگ به کدام یک از شخصیت‌های انیمه جوجوتسو کایسن تعلق دارد؟

۱۵. تسومیکی فوشیگورو

چپتر ۲۱۹ مانگا جوجوتسو کایسن

تسومیکی فوشیگورو (Tsuiki Fushiguro) خواهر ناتنی مگومی (Megumi) است که پس از تسخیر شدن بدن او توسط یوروزو (Yorozu) سرنوشت مرگی تلخ و ناراحت کنند گریبان‌گیر او می‌شود. در حالی که تنها هدف مگومی نجات خواهرش بود، بدن او توسط سوکونا (Sukuna) برای از بین یوروزو و استفاده از تکنیک ده سایه تسخیر می‌شود. به همین سبب با از بین رفتن یوروزو، تسومیکی فوشیگورو نیز می‌میرد. با اینکه مرگ یوروزو تاثیر چندانی بر ناراحتی دنبال کنندگان مانگا جوجوتسو کایسن نداشت، اما قتل تنها عضو خانواده مگومی به دستان خودش احساسات خیلی‌ها را جریحه دار کرد. 

۱۴. هیرومی هیگوروما

چپتر ۲۴۷ مانگا جوجوتسو کایسن

هیرومی هیگوروما (Hiromi Higuruma) برای اولین‌بار طی آرک بازی کشتار گزینشی حضور می‌یابد. علی‌رغم حضوری کم، هیگوروما به یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های مانگا جوجوتسو کایسن تبدیل شد. با توجه به تکنیک منحصر به فرد هیگوروما، او امید و آرزوهای بسیاری را در سر داشت، و به نظر می‌رسید آینده درخشانی در انتظار او است، اما همه چیز به خوبی و خوشی تحت نظر گگه پیش نمی‌رود. متاسفانه قبل از اینکه هیگوروما موفق شود مشعل را به یوجی (Yuji) برساند، با تکه تکه شدن از بین می‌رود. مرگ او به دلیل اینکه با مرگ نانامی (Nanami) در ارتباط بود به جمع بی‌رحمانه‌ترین مرگ های مانگا جوجوتسو کایسن اضافه می‌شود. 

۱۳. چوسو

چپتر ۲۵۹ مانگا جوجوتسو کایسن

یکی از معدود اتفاقات مثبتی که در طول آرک حادثه شیبویا رخ داد، حضور چوسو (Choso) به عنوان برادر یوجی ایتادوری است. یوجی تقریباً تمامی افراد مهم زندگی خود را از دست داده بود، اما یافتن برادری به وفاداری و بیش از حد محافظ بودن چوسو می‌توانست برای او مرهمی بر زخم‌های قلبش باشد. چوسو طی حرکتی فداکارانه برای محافظت از برادر کوچکش در برابر تکنیک شعله‌های الهی می‌ایستد و سپس از بین می‌رود. چیزی که مرگ او را حتی دلخراش‌تر می‌کند استفاده از نفس‌های آخرین خود برای تشکر کردن از یوجی است. 

۱۲. مای زنین

چپتر ۱۴۹ مانگا جوجوتسو کایسن

در حالی که ماکی زنین (Maki Zenin) یکی از قدرتمندترین شخصیت‌های انیمه جوجوتسو کایسن است، فداکاری و از خود گذشتگی مای (Mai)، خواهر او باعث می‌شود به درجه بالایی از قدرت برسد. هنگامی که اوگی زنین‌ (Ogi)، پدر مای و ماکی آن‌ها را در زیرزمینی مملو از روح‌های نفرین شده حبس می‌کند، مای با ساخت کاتانا طلسم شده توجی (Toji) موجب رهایی و نجات یافتن ماکی می‌شود. با وجود اینکه این دوقلوها در بیشتر سریال‌ رابطه‌ای سخت داشتند، اما مرگ مای و قربانی شدن او به وضوح باعث غم و اندوه بزرگ ماکی می‌شود.

۱۱. سوگورو گتو

فیلم سینمایی جوجوتسو کایسن صفر

خواندن مانگا یا تماشا کردن انیمه فرقی نمی‌کند، چرا که هیچ یک از آن‌ها نمی‌توانند دلخراش بودن مرگ سوگورو گتو (Suguru Geto) را کاهش دهند. پیش از انتشار فیلم سینمایی جوجوتسو کایسن صفر، دنبال کنندگان هیچ ایده‌ای راجع به هویت گتو نداشتند، اما با شناخت او و تماشای مرگ گتو به دستان تنها دوست خود، ساتورو گوجو (Satoru Gojo) یکی از ناراحت کننده‌ترین لحظه‌های انیمه جوجوتسو کایسن را شاهد می‌شوند. با این حال، هنگامی که گوجو باری دیگر بدن گتو را تحت کنترل کنجاکو (Kenjaku) دید، با نگاهی وحشت‌زده و در این حال امیدوارانه او را تماشا می‌کرد، اما متاسفانه دیگر دوست او وجود نداشت.

۱۰. هانامی

فصل ۲، قسمت ۹ انیمه جوجوتسو کایسن

هانامی (Hanami) شخصیت محبوبی محسوب نمی‌شد، اما با توجه به مرگ وحشتناکی که با آن مواجه شد، باید در لیست بی‌رحمانه‌ترین مرگ‌های انیمه جوجوتسو کایسن از جایگاهی قابل قبول بهره‌مند شود. هانامی به همراه چوسو و جوگو (Jogo) برای مقابله با جادوگران دبیرستان جوجوتسو حرکت کردند و سپس با آن‌ها مبارزه کردند. پس از اینکه هانامی مرتکب یک اشتباه در طول مبارزه‌اش می‌شود، گوجو از فرصت استفاده کرده و ابتدا با کندن ساقه چشمانش و سپس با له کردن او باعث مرگ هانامی می‌شود. از آنجایی که هانامی محبوبیت خاصی را در بر نمی‌گیرد مرگ او موفق نشد تاثیری بر احساسات تماشاگران ایجاد کند. 

۹. جوگو

فصل ۲، قسمت ۱۶ انیمه جوجوتسو کایسن

مانند هانامی، جوگو نیز در برابر دشمنی بسیار قدرتمندتر از خود ایستاد و موجب مرگ خود شد. در آرک حادثه شیبویا، جوگو در برابر سوکونا می‌ایستد و یکی از تماشایی‌ترین مبارزات در طول انیمه جوجوتسو کایسن را خلق می‌کند. با این حال، تکنیک‌های جوگو نمی‌توانست از حملات بی‌رحمانه سوکونا جلوگیری کند، و در نتیجه مرگی وحشتناک را به وجود می‌آورد. در نهایت حضور جوگو با نمایش تصویری از او که در دنیایی دیگر از دوستانش عذرخواهی می‌کند به اتمام می‌رسد، که می‌توان گفت تا حد قابل قبولی تاثیرگذار واقع شد. 

۸. توجی فوشیگورو

فصل ۲، قسمت ۴ انیمه جوجوتسو کایسن 

در واقع توجی فوشیگورو دو مرگ دلخراش را تجربه می‌کند، با اینکه مرگ دوم او به دستان خودش اتفاق می‌افتد. مرگ اول او در آرک گذشته گوجو نمایش داده می‌شود و این اتفاق پس از مبارزه او با گوجو رخ می‌دهد. بعد از اینکه توجی، ریکو (Riko) یکی از دوستان گوجو را می‌کشد، گوجو نیز به منظور انتقام گیری از نهایت قدرت خود برای از بین بردن توجی استفاده می‌کند. مرگ دوم توجی نیز تاثیر قابل توجهی را در جریحه‌دار شدن احساس دنبال کنندگان انیمه جوجوتسو کایسن ایجاد کرد. پس از یک مبارزه طولانی با مگومی، توجی شباهت او را نسبت به پسر خود می‌فهمد و در ادامه با کشتن خود جان مگومی را نجات می‌دهد. 

۷. یوکی تسوکومو

چپتر ۲۰۸ مانگا جوجوتسو کایسن

یوکی تسوموکو (Yuki Tsukumo) جزوی از چهار جادوگر خاص در کنار یوتا (Yuta)، گتو و گوجو بود. در حالی که برای باقی جادوگران از سکانس‌های بسیاری جهت نمایش قدرت آن‌ها استفاده می‌شود اما یوکی تنها موفق شد با شرکت در یک مبارزه قدرت‌های خود را به نمایش بگذارد. این مبارزه یوکی در برابر کنجاکو در حالی که قصد دارد بدن تنگن (Tengen) را تصاحب کند اتفاق می‌افتد و سرانجام در چپتر ۲۰۸ مانگا جوجوتسو کایسن باعث مرگ او می‌شود. یوکی عنوان یکی از بی‌رحمانه‌ترین مرگ های مجموعه جوجوتسو کایسن را از آن خود می‌کند. علی‌رغم اینکه از قدرت کنجاکو مطلع بود در برابر او ایستادگی کرد و با استفاده از تکنیک‌های خاص خود قصد داشت کنجاکو را شکست دهد. یوکی با تشکیل یک سیاهچاله به منظور اسیر کردن کنجاکو باعث مرگ خود می‌شود. این موضوع که او نتوانست به قدر کافی در طول مجموعه جوجوتسو کایسن حضور یابد، مرگ یوکی را دلخراش‌تر می‌کند.

۶. ماسامیچی یاگا

چپتر ۱۴۷ مانگا جوجوتسو کایسن

پس از مرگ گوجو در حادثه شیبویا، جان تعداد بالایی از افرادی که تحت پوشش او بودند به خطر افتاد از جمله ماسامیچی یاگا (Masamichi Yaga). ماسامیچی، خالق پاندا (Panda)‌ تکنیک منحصر به فردی را برای خلق موجودات خاص به کار می‌برد، و این امر موجب جلب توجه شروران داستان شد. در حالی که این شرورها به منزله یادگیری تکنیک ماسامیچی به او مراجعه کردند، ماسامیچی برای حفظ جان موجوداتی که خلق کرده است، مرگی باشرافت را ترجیح داد. در حالی که ماسامیچی جزوی از شخصیت‌های فرعی داستان محسوب می‌شود اما پس از این اتفاق محبوبیت خاصی را از طرف دنبال کنندگان مانگا جوجوتسو کایسن به دست آورد. دلیلی که باعث می‌شود مرگ ماسامیچی به لیست بی‌رحمانه‌ترین مرگ‌های مجموعه جوجوتسو کایسن اضافه شود، پیشینه او است. 

۵. ریکو آمانای

فصل ۲، قسمت ۳ انیمه جوجوتسو کایسن

ریکو آمانای مرکز اصلی آرک گذشته گوجو است. در این آرک، گتو و گوجو وظیفه دارند با محافظت از ریکو، سلامت او را تا مرحله ادغام شدن با تنگن تضمین کنند. همه چیز به خوبی پیش می‌رود و این گروه اوقات خوشی را در کنار یکدیگر سپری می‌کنند، تا اینکه گتو به ریکو پیشنهاد می‌دهد تا با فرار کردن زندگی جدید و آزادانه‌ای را برای خود تشکیل دهد. در حالی که ریکو با چشمانی اشک‌بار سعی دارد با این پیشنهاد گتو موافقت کند، مورد حمله توجی قرار گرفته و با شلیک یک گلوله در مغزش می‌میرد. چیزی که سکانس مرگ ریکو را نسبت به مانگای جوجوتسو کایسن ناراحت کننده‌تر می‌کند، استفاده از موسیقی در انیمه است. با این حال هم از نظر فیزیکی و هم از نظر داستان پس زمینه، عنوان یکی از دلخراش‌ترین مرگ های انیمه جوجوتسو کایسن به ریکو تعلق می‌گیرد. 

۴. قبیله زنین

از چپتر ۱۴۹ تا ۱۵۲ مانگا جوجوتسو کایسن

قتل قبلیه زنین به دستان ماکی یک مورد استثنایی است که شامل صحنه‌های خشن بسیاری می‌شود. پس از اینکه مای زنین جان خود را برای نجات خواهرش فدا می‌کند، ماکی توانایی‌هایی شبیه به توجی را به دست می‌آورد. به همین سبب ماکی از این قدرت برای قتل عام وحشیانه اعضای باقی‌مانده قبیله زنین استفاده می‌کند. همانطور که در مطالب فوق ذکر شد، اکثر مرگ های بی‌رحمانه در مجموعه جوجوتسو کایسن مختص یک فرد است، اما در این مورد قبلیه زنین شامل چندین نفر می‌شود که به دلیل شیوه دردناک مرگ آن‌ها باید در این لیست قرار گیرند. ماکی این افراد را یکی پس از دیگری تکه تکه می‌کند و با شمشیر خود آن‌ها را از بین می‌برد. این قتل عام تا حد قابل توجهی بر اساس پیشرفت‌های ماکی تحسین برانگیز است، اما این موضوع چیزی از وحشتناک بودن اقدامات او کم نمی‌کند. 

۳. کنتو نانامی

فصل ۲، قسمت ۱۸ انیمه جوجوتسو کایسن

برای انتقام جویی فاجعه نفرین داگون، جوگو جهت انتقام جویی در مقابل تمامی افرادی که مقصر می‌دانست ایستادگی کرد. این افراد شامل نانامی نیز می شوند، اما با این حال جوگو موفق نشد تمامی آن‌ها را از برده و شکست دهد. او پس از مبارزه‌ای با نانامی، بخش گسترده‌ای از بدن او را می‌سوزاند. در همین زمان بود که ماهیتو به جمع آن‌ها ملحق شده و نانامی را طی عملی بی‌رحمانه درست در مقابل یوجی به قتل می‌رساند. مخاطبان نسبت به زنده بودن نانامی پس از حمله جوگو امیدوار شده بودند که حضور ماهیتو این امید را نابود کرد. مرگ نانامی، یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های انیمه جوجوتسو کایسن شوک بسیاری را به طرفداران این مجموعه و یوجی وارد کرد، به همین سبب از آن به عنوان نمونه‌ای از بدترین مرگ‌ها یاد می‌شود. 

۲. نوبارا کوگیساکی

فصل۲، قسمت ۱۹ انیمه جوجوتسو کایسن

نوبارا کوگیساکی (Nobara Kugisaki) موردی دیگر از قربانیان حمله بی‌رحمانه ماهیتو در طول آرک حادثه شیبویا به شمار می‌آید. نوبارا به سمت بدن اصلی ماهیتو هدایت می‌شود تا با او مبارزه کند، در همین حال است که ماهیتو به او حمله کرده و چشم نوبارا را لمس می‌کند. پس از این اتفاق چشم نوبارا منفجر شده و باعث مرگ او می‌شود. نوبارا نیز مانند نانامی درست در مقابل یوجی جان خود را از دست می‌دهد، و باری دیگر احساسات یوجی و دنبال کنندگان این انیمه را مورد هدف قرار می‌دهد. با گذشت این تفاسیر، طرفداران انیمه جوجوتسو کایسن مرگ نوبارا را قبول نمی‌کنند چرا که این قضیه از نظر فنی تایید نشده است. 

۱. ساتورو گوجو

چپتر ۲۳۶ مانگا جوجوتسو کایسن

امروزه مرگ ساتورو گوجو یکی از بحث برانگیزترین موضوعات دنیای انیمه به شمار می‌آيد. این اتفاق در چپتر ۲۳۶ مانگا جوجوتسو کایسن رخ می‌دهد. در چپتر قبل به نظر می‌رسد گوجو موفق شده است سوکونا را شکست دهد، اما در این چپتر شاهد مرگ گوجو و تقسیم بدن او به دو قسمت هستیم. بخش اعظم چپتر ۲۳۶ به مرور خاطرات گوجو با دوستان قدیمی‌اش از جمله نانامی، ریکو و غیره تعلق دارد. روش وحشتناک قتل و تاثیر عاطفی که این اتفاق بر دنبال کنندگان این مجموعه دارد باعث می‌شود مرگ ساتورو گوجو در لیست بی‌رحمانه‌ترین مرگ های مجموعه جوجوتسو کایسن مقام اول را کسب کند. مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments