بررسی اتصال عجیب گوجو و گتو در انیمه جوجوتسو کایسن
1%
  • 0/10

بررسی اتصال عجیب گوجو و گتو در انیمه جوجوتسو کایسن

شخصیت‌های محبوب درد کشیده

بررسی اتصال عجیب گوجو و گتو در انیمه جوجوتسو کایسن ۰ ۰۲ تیر ۱۴۰۳ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

گوجو در مجموعه جوجوتسو کایسن موفق شده است عنوان یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های دنیای انیمه را تصاحب کند. این شخصیت ویژگی‌های اخلاقی و ظاهری جذابی دارد که باعث می‌شود مورد پسند طرفداران قرار بگیرد، اما داستان زندگی او به این زیبایی ختم نمی‌شود. 

تاکنون بخشی از داستان تلخ گوجو و همچنین دردهایی که براساس رابطه دوستانه خود با گتو (Geto) داشته است برای مخاطبان افشا شده است. اما رنج‌های گوجو تمامی ندارد و همچنان نیز به شدت آن افزوده می‌شود. در آرک حادثه شیبویا شاهد به دام افتادن گوجو در مقابل تیم سوکونا (Sukuna) بوده‌ایم و از آن پس طرفداران این مجموعه منتظر بازگشت مجدد او هستند. دنبال کنندگان مانگا جوجوتسو کایسن بی‌صبرانه برای یافتن سرنخی جهت پی بردن به احیای این شخصیت دوست‌داشتنی تلاش می‌کنند، اما گویا دیگر بازگشتی برای او وجود ندارد. 

در آخرین چپتر منتشر شده از این مجموعه، چپتر ۲۶۱ گوجو به جوجوتسو کایسن بازمی‌گرد، اما نه با کنترل خودش! مانند کنجاکو (Kenjak) که بدن گتو را تسخیر کرده بود، یوتا (Yuta) نیز بدن گوجو رو به تسخیر درآورده و از آن استفاده می‌کند. با این حال کنجاکو و یوتا در دو قطب مخالف یکدیگر به مبارزه کردن می‌پردازند. با دقت به این موضوع می‌توان به شباهت بیشتر گتو و گوجو پی‌برد؛ هردو آن‌ها سختی‌های مشابهی را کشیده و رنج‌های بسیاری را تحمل کرده‌اند، و حتی روش مرگ و زندگی پس از مرگ آن‌ها به یک شیوه است. 

گوجو و گتو به یک شیوه از سرنوشت خود ضربه خورده‌اند

گتو در ابتدا زندگی عادی را سپری می‌کرد اما پس از مدتی معنی زندگی را فراموش کرد و اجازه داد شیطان درونی او حکم‌فرمان ذهنش شود. روش مبارزه و طلسم‌های گتو خاص و کاربردی عمل می‌کرد؛ او می‌توانست با خوردن نفرین‌ها قدرت آن‌ها را تصاحب کند. پس از اینکه گتو تصمیم گرفت از مدرسه جادوگران خارج شده و رابطه دوستانه خود را با گوجو به اتمام برساند، همچنین با کمک نفرین‌هایش افراد عادی که از خاصیت جادوگران بهره‌مند نیستند را از بین ببرد. 

گوجو بهترین دوست صمیمی گتو قبل از وقوع این حوادث و جدایی‌های بود. آن‌ها اوقات خوشی را در کنار یکدیگر سپری می‌کردند و به همین سبب خاطرات خوبی را ساخته‌اند. کنار آمدن با خیانت گتو و جدایی از آن برای گوجو کار راحتی نبود، او همچنان سعی می‌کرد نظر گتو را تغییر دهد، اما موفق نشد. پس از جدایی آن‌ها، باری دیگر در فیلم سینمایی جوجوتسو کایسن صفر همدیگر را ملاقات کرده و به مبارزه پرداختند. در این مبارزه گتو جان سالم به در نبرد و گوجو تا آخرین نفس خود در مقابل او جنگید.                                       

هردو آن‌ها پس از مرگ توسط فرد دیگری کنترل شدند

پس از فیلم سینمایی جوجوتسو کایسن صفر گتو می‌میرد، اما در آرک حادثه شیبویا با حضور مجدد گتو مواجه می‌شویم. همانطور که ذکر شد، کنجاکو بدن گتو را تسخیر کرده و از تکنیک‌های نفرینی او جهت منافع شخصی خود استفاده می‌کند. او تمامی جادوگران را در شیبویا جمع‌آوری کرده و سعی می‌کند بزرگترین جادوگر جهان، گوجو را مهر و موم کند و متاسفانه این کار را عملی می‌کند. گوجو از اینکه می‌دید از دوست صمیمی او سواستفاده می‌شود بسیار خشمگین شد، در حالی که نمی‌دانست در آینده نه چندان دور این سرنوشت گریبانگیر او نیز می‌شود. 

در چپتر ۲۶۱ مانگا جوجوتسو کایسن، یوتا در مقابل سوکونا قرار می‌‌گیرد، اما به نظر می‌رسد تکنیک و قدرت‌های او نمی‌توانند حریف سوکونا شوند. بنابراین با همفکری و چاره‌اندیشی در کنار دیگر جادوگران، یوتا تصمیم می‌گیرد بدن گوجو را تصاحب کند و برای این کار از شوکو (Shoko) کمک می‌گیرد. یوتا نیز مانند کنجاکو از تکنیک و نفرین‌های گوجو استفاده می‌کند تا بتواند در شکست دادن سوکونا پیروز واقع شود. 

ارتباط میان گوجو و گتو به طرز عجیبی خاص است

در حالی که شخصیت‌های گتو و گوجو در انیمه جوجوتسو کایسن اعتقادات جداگانه‌ای داشتند و هر کدام مسیر متنوعی را برای ادامه زندگی خود انتخاب کردند، اما سرنوشت برای هردوی آن‌ها به یک روش دردناک رغم خورد. علی‌رغم اینکه در زندگی شرایط سختی را گذراندند، پس از مرگ نیز نتوانستند آرامش پیدا کنند چرا که بدن آن‌ها به یک ماشین جنگی  تبدیل می‌شود. 

گوجو و گتو با وجود تمام تلاش‌هایشان، هر دو قربانی جنگ به ظاهر بی پایان بین نفرین‌ها و جادوگران شدند و در نتیجه خشونت‌های بی‌پایان از بین رفتند. این اتفاقات برای هردوی آن‌ها از دبیرستان جوجوتسو شروع شد و مشکلات دیگر را یکی پس از دیگری به ارمغان آورد. با این حال انتهای زندگی گتو و گوجو و سرنوشت تلخ آن‌ها به صورتی که به طرز عجیبی مشابه یکدیگر و خاص است، باعث می‌شود مخاطبان این موضوع را برحسب دوستی جدایی ناپذیر آن‌ها بدانند. 

جوجوتسو کایسن پیامدهای خطرناک جنگ را به تصویر می‌کشد

انیمه‌های دیگری مانند حمله به تایتان سعی دارند پیامدهای جبران ناپذیر جنگ را به تصویر کشیده و به مخاطبان نمایش دهند. مجموعه جوجوتسو کایس نیز تا حد قابل توجهی توانسته است این موضوع را به خوبی عملی سازد. کاراکترهای گوجو و گتو از همان اول زندگی خود با توجه به قدرت و قابلیت‌های خطرناک خود برای شروع جنگی بزرگ و از بین بردن دشمنان تعلیم دیده اند. جنگ برای آن‌ها به اتفاقی بی‌پایان تبدیل شده است، چرا که حتی پس از مرگ نیز از آن‌ها برای جنگ‌ میان نفرین‌ها و جادوگران استفاده می‌شود. مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments