جوجوتسو کایسن: معرفی صمیمی‌‌ترین دوستان یوجی ایتادوری
1%
 • 0/10

جوجوتسو کایسن: معرفی صمیمی‌‌ترین دوستان یوجی ایتادوری

نزدیکترین دوستان قهرمان جوجوتسو کایسن

جوجوتسو کایسن: معرفی صمیمی‌‌ترین دوستان یوجی ایتادوری ۵ ۰۲ فروردین ۱۴۰۳ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

ایتادوری یوجی شخصیتی است که می‌تواند تقریبا با هر کسی در کمترین زمان دوست شود. اما با این حال برخی از آن‌ها نسبت به باقی دوستان یوجی، به او‌ نزدیک‌تر هستند. آیا صمیمی‌ترین دوستان یوجی ایتادوری را می‌شناسید؟

انیمه جوجوتسو کایسن (Jujutsu Kaisen) از سبک شونن در قالب داستانی تاریک پیروی می‌کند. شخصیت‌ها در داستان این انیمه به دو دسته تقسیم می‌شوند؛ افرادی که اجازه داده‌اند تاریکی به درون آن‌ها نفوذ کند و انسانیت خود را به شیطان فروخته‌اند، و افرادی که نسبت به دیگران مسئولیت پذیر اند و از هر شرایطی استفاده می‌کنند تا از آن‌ها محافظت کنند. داستان این انیمه از جایی شروع می‌شود که یوجی ایتادوری (Yuji Itadori) شخصیت اصلی و قهرمان داستان به صورت اتفاقی انگشت شیطان بالا رتبه، سوکونا (Sukuna) را می‌خورد، و این اتفاق باعث می‌شود سوکونا یوجی را تسخیر کند. حال یوجی مجبور است با کمک دیگر اعضای مدرسه جوجوتسو به مقابله با سوکونا بپردازد.

 با اینکه یوجی ایتادوری از شخصیتی جنگنده برخوردار است، اما در کنار دوستان خود به عنوان یک شخصیت مهربان و دوست‌ داشتنی شناخته می‌شود‌. دوستان یوجی تحت هر شرایطی می‌توانند به او اعتماد کنند و از او کمک‌ بخواهند، چرا که این شخصیت مهربان حاضر است همه چیز را فدای دوستان خود کند. تنها در فصل اول انیمه جوجوتسو کایسن، یوجی موفق شد دوستان بسیاری را برای خود بیابد، و به شدت از وجود آن‌ها در زندگی خود خرسند است. اما این شخصیت‌ها که توانسته‌اند اعتماد شخصیت اصلی داستان را جلب کنند چه کسانی هستند؟

با رسانه سرگرمی همراه شوید، چرا که ما در ادامه این مطلب ۱۰ مورد از صمیمی‌ترین دوستان یوجی ایتادوری را برای شما آماده، معرفی و مورد بررسی قرار داده‌ایم.

۱۰. ستسوکو ساکایی یکی از اولین دوستان یوجی محسوب می‌شود

 • سن : ۱۶
 • اولین حضور: قسمت ۱
 • دوبلور ژاپنی: ماریا ایسه (Mariya Ise)
 • دوبلور انگلیسی: زانته هوین (Xanthe Huynh)

ستسوکو ساکایی (Setsuko Sasaki) به اندازه کافی در انیمه جوجوتسو کایسن ظاهر نشد، چرا که از قدرت فراطبیعی برخوردار نیست، همچنین در دبیرستان جوجوتسو حضور ندارد، بنابراین نقش مهمی را در ادامه روند داستان ایفا نمی‌کند. ستسوکو، ایگوچی (Iguchi) و ایتادوری در دبیرستانی معمولی، یک گروه سه نفره صمیمی را تشکیل داده بودند و همواره علاقه بسیاری نسبت به جست‌وجوی در مسائل ترسناک و فراطبیعی داشتند.

 در همان صحنه‌های آغازین انیمه جوجوتسو کایسن، پس از حمله ارواح و شیاطین طلسم شده به مدرسه سابق یوجی ایتادوری‌، ستسوکو توسط یک نفرین سرسخت مورد حمله قرار می‌گیرد، اما خوشبختانه پس از فرارسیدن و کمک دانش آموزان دبیرستان جوجوتسو نجات می‌یابد. رابطه یوجی و ستسوکو بسیار نزدیک به نظر می‌رسد، اما پس از انتقال یوجی به دبیرستان جوجوتسو دیگر اثری از رابطه مجدد آن‌ها در طول انیمه نمایش داده نشد. با این حال، پس از نجات یافتن این دختر جوان در آرک  بازی کشتن (Culling Game Arc)، دنبال کنندگان انیمه جوجوتسو کایسن فکر می‌کنند بازگشت و دیدار مجدد ستسوکو ساکایی و یوجی از احتمال بالایی برخوردار است. 

۹. ایگوچی و ایتادوری به خوبی با یکدیگر در مدرسه کنار می‌آیند

 • سن: ۱۶
 • اولین حضور: قسمت ۱
 • دوبلور ژاپنی: تکاهیرو سومی (Takahiro Sumi)
 • دوبلور انگلیسی: کایل هبرت (Kyle Hebert)

تاکشی ایگوچی (Takeshi Iguchi) عضوی دیگر از گروه سه نفره ایتادوری یوجی و ستسوکو ساکایی است. در حالی که ایگوچی دوست صمیمی ایتادوری محسوب نمی‌شود اما این دو شخصیت به خوبی با یکدیگر در مدرسه کنار می‌آیند. ایگوچی نیز مانند ستسوکو از هیچ انرژی نفرین شده‌ یا استعداد فراطبیعی برخوردار نیست. پس از فاجعه‌ای که در آرک بازی کشتن رخ داد، ایگوچی به درستی پی برد که نباید درون اتفاقات فراطبیعی و نفرین شده دخالت کند. بنابراین با توجه به دخالت نکردن او در اتفاقات فراطبیعی و دور بودن از دبیرستان جوجوتسو، بدیعی است که در ادامه روند داستان از او نشانه‌ای وجود نداشته باشد. 

در واقع اگر هیچ‌کدام از ماجراهای نفرین شده و پیدایش سوکونا اتفاق نمی‌افتاد، ایگوچی و یوجی می‌توانستند به دوستان صمیمی و نزدیکی تبدیل شوند. بر خلاف ستسوکو، طرفداران و دنبال کنندگان انیمه جوجوتسو کایسن انتظار حضور مجدد ایگوچی را ندارند، چرا که کنجاکو (Kenjaku) نویسنده این مجموعه خارق‌العاده، اشاره به رویارویی مجدد این دو دوست قدیمی نکرده است. با این حال، تماشاگران نسبت به دیدار دوباره این گروه قدیمی و دوست داشتنی امیدوار هستند.

۸. توگه اینوماکی و ایتادوری می‌توانند روی یکدیگر حساب کنند

 • سن: ۱۷
 • اولین حضور: قسمت ۵
 • دوبلور ژاپنی: کوکی اوچیاما (Koki Uchiyama)
 • دوبلور انگلیسی: زاندر موباس (Xander Mobus)

توگه اینوماکی (Toge Inumaki) از قدرت صدای خود در مبارزات استفاده می‌کند. او با گفتن برخی کلمات به دشمن حمله می‌کند، اما استفاده از این قدرت برای او محدودیت‌هایی را نیز به همراه دارد. اینوماکی پس از گذر از محدودیت خود با مشکلات بسیاری از جمله ضعف انرژی، گلودرد و در بعضی شرایط با سرفه‌های خونی رو به رو می‌شود. صحبت کردن و مکالمه عادی نیز برای اینوماکی به چالشی بزرگ تبدیل شده است، چرا که استفاده از برخی کلمات می‌تواند حادثه‌هایی جبران نشدنی را به وجود آورد، بنابراین او برای ارتباط برقرار کردن از مواد تشکیل دهنده‌ی توپ برنج استفاده می‌کند. 

توگه اینوماکی و ایتادوری یوجی دو دوست صمیمی محسوب نمی‌شوند، اما با این حال در طول مبارزات می‌توانند روی یکدیگر حساب کنند و با خیالی راحت به ادامه مبارزه خود بپردازند. با اینکه اینوماکی به تازگی با ایتادوری ملاقات کرده بود، پس از پی بردن به در خطر بودن او تمایل داشت به ایتادوری کمک کند و او را نجات دهد. تماشاگران امیدوارند در قسمت‌های پیش‌رو رابطه دوستی ایتادوری و اینوماکی نزدیک‌تر شده و به دو دوست صمیمی تبدیل شوند.

۷. پاندا و یوجی برای سرگرم کردن دیگران یک مبارزه ساختگی را انجام می‌دهند

 • سن: ۱۷
 • اولین حضور: قسمت ۵
 • دوبلور ژاپنی: توموکازو سکی (Tomokazu Seki)
 • دوبلور انگلیسی: متیو دیوید رود (Matthew David Rudd)

پس از مرگ تقریبی یوجی ایتادوری دوستان او به شدت از این موضوع ناراحت بودند. گوجو (Gojo) تصمیم گرفت برای مدتی زنده بودن یوجی را از دیگران پنهان کند. پس از برملا شدن این اتفاق دوستان یوجی به شدت از دروغگویی گوجو و ایتادوری خشمگین شدند، اما پاندا (Panda) اولین دوستی بود که او را به خاطر این کار بخشید. پاندا به عنوان یکی از بامزه و خوش قلب‌ترین شخصیت‌های انیمه شناخته می‌شود، و همواره طرفداران بسیاری را مجذوب خود می‌کند. دوستی پاندا و ایتادوری صحنه‌های خنده‌دار و تماشایی بسیاری را به وجود آورده است، و بسیاری از تماشاگران صحنه‌های مبارزه ساختگی آن‌ها را به عنوان بهترین قسمت از انیمه جوجوتسو کایسن می‌دانند. 

دوستی میان ایتادوری و پاندا یک دوستی خاص محسوب می‌شود، چرا که هیچکدام از آن‌ها به راحتی از یک دیگر ناراحت نمی‌شوند و همواره رابطه خود را سرسخت و استوار نگه می‌دارند. پس از مبارزه ساختگی پاندا در برابر ایتادوری یوجی که تکنیک‌های پرقدرت و وحشتناکی را در آن استفاده کردند، همچنان دوستی خود را به شکل گذشته حفظ می‌کنند در حالی که هرکسی پس از این وقایع به احتمال کمی می‌تواند همچنان رابطه دوستی خود را حفظ کند.

۶. کنتو نانامی نقش یک پدر را برای ایتادوری ایفا کرد

 • سن: ۲۸
 • اولین حضور: قسمت ۸
 • دوبلور ژاپنی: کنجیرو تسودا (Kenjiro Tsuda)
 • دوبلور انگلیسی: دیوید وینسنت (David Vincent)

اولین ملاقات کنتو نانامی (Kento Nanami) و ایتادوری یوجی به خوبی پیش نرفت. برخی تماشاگران رفتار ناشایست نانامی را به دلیل اخلاق بد او قبول کردند، اما پس گذشت مدتی از شناخت این دو شخصیت معلوم شد تنها دلیل مخالفت نانامی با حضور ایتادوری در مدرسه جوجوتسو از روی مهربانیت او است، چرا که ترجیح می‌داد ایتادوری نیز در دنیای نفرین‌ها غرق نشود. نانامی به عنوان یکی از اصلی‌ترین معلم‌های دبیرستان جوجوتسو به تعلیم دانش آموزان در نحوه استفاده از نفرین‌ها و شرکت در مبارزات خدمت‌ می‌کند. 

او پس از پی بردن به قدرت و نحوه مبارزه ایتادوری در رفتار با او صرف نظر کرد و ایتادوری را نیز به عنوان یکی از دانش آموزان خود پذیرفت. رفتار مهربانانه نانامی در مقابل ایتادوری همانند رابطه یک پدر با پسرش است، و بنا به این دلیل ایتادوری در شرایط سخت و متفاوت بسیاری روی کمک نانامی حساب می‌کند. نهایتاً، مرگ نانامی در آرک حادثه شیبویا (Shibuya Incident Arc) باعث شد یوجی به فراتر از محدودیت‌های خود برسد و برای انتقام او به مقابله با ماهیتو (Mahito) بپردازد.

۵. آئوی تودو یوجی را به عنوان برادر خود قبول دارد

 • سن: ۱۸
 • اولین حضور: قسمت ۸
 • دوبلور ژاپنی: سوبارو کیمورا (Subaru Kimura)
 • دوبلور انگلیسی: زاندر موباس (Xander Mobus)

در نگاه اول به دلیل ظاهر غلط انداز، آئوی تودو (Aoi Todo) مورد قضاوت افراد بسیاری قرار می‌گیرد، در حالی که از روحیه‌ای مهربان و لطیف برخوردار است. از آنجایی که آئوی در دبیرستان کیوتو جوجوتسو به تحصیل می‌پردازد رقیب دانش آموزان دبیرستان توکیو جوجوتسو و ایتادوری یوجی محسوب می‌شود. اما با این حال، آئوی برای افرادی که جوابی مورد پسند را به سوالات او بدهند ارزش قائل است، حتی اگر آن افراد رقیب آئوی باشند. پس از اولین دیدار تودو و ایتادوری، تودو از او خواست شرایط زن ایده‌آل خود را تشریح کند. پس از شنیدن جواب ایتادوری متوجه نقاط مشترک بین خود و او شد، و حتی پس از این ماجرا ایتادوری را دوست صمیمی و برادر خود خطاب کرد. 

در حالی که ایتادوری تودو را به چشم برادر یا صمیمی‌ترین دوست خود نمی‌بیند، این موضوع تغییری در طرز تفکر تودو ایجاد نمی‌کند. این دو شخصیت به راحتی می‌توانند تحت هر شرایطی با یکدیگر هماهنگ شوند، و سرسخت‌ترین دشمنان را شکست دهند. طی آخرین مبارزات عرضه شده، ایتادوری و تودو با همکاری یکدیگر ماهیتو را شکست می‌دهند، و طی این اتفاق تودو یکی از بازوهای خود را از دست می‌دهد.

۴. یوجی و مگومی هنوز یه اوج دوستی خود نرسیده‌اند

 • سن: ۱۸
 • اولین حضور: قسمت ۱
 • دوبلور ژاپنی: یوما اوچیدا (Yuma Uchida)
 • دوبلور انگلیسی: روبی دیموند (Robbie Daymond)

فوشیگورو مگومی (Megumi Fushiguro) شخصی نیست که بتواند به راحتی دوستان بسیاری را بیابد و از پس ارتباط داشتن با آن‌ها برباید، اما در نهایت می‌تواند در یک تیم همگروهی‌های خود را قبول کند. در قسمت اول مجموعه جوجوتسو کایسن، هنگامی که یوجی توسط سوکونا تسخیر می‌شود مگومی برای کمک به او در آنجا حضور دارد، و پس از همان زمان همیشه مراقب یوجی بوده است. مگومی جهت مراقبت از دوستان خود تکنیک ده سایه را ارتقا می‌دهد، و این موضوع به تنهایی بیانگر اهمیت او نسبت به دوستانش است. 

مگومی از شخصیتی خونسرد و تقریباً سرد برخوردار است، و بنا به همین دلیل افراد بسیاری به او جذب نمی‌شوند. اما با وجود این تفاسیر هیچ گروهی تاکنون بهتر از گروه مگومی و ایتادوری عمل نکرده‌اند. او از استعدادی بی‌نظیر در کنترل طلسم‌ها برخوردار است، و برای رسیدن به اهداف تعیین شده حاضر است زندگی خود را فدا کند. سوکونا پس از آشنایی با مگومی روی او تمرکز دارد، و به نظر می‌رسد تنها راه شکست او دخالت یوجی است.

۳. نوبارا تاثیر بسیاری را در ادامه روند زندگی یوجی ایفا می‌کند

 • سن: ۱۶
 • اولین حضور: قسمت ۲
 • دوبلور ژاپنی: آسامی ستو (Asami Seto)
 • دوبلور انگلیسی: آنه یاتکو (Anne Yatco)

نوبارا کوگیساکی (Nobara Kugisaki) عضو سوم در تیم یوجی و مگومی محسوب می‌شود. شخصیت نوبارا به دو قسمت تقسیم می‌شود؛ قسمتی از آن به شخصیت عصبی و خشمگین او، و قسمتی دیگر به شخصیت دوست داشتنی و مهربان او تعلق دارد. نوبارا در برخورد اول نسبت به ایتادوری احساس خوبی نداشت، اما پس از گذشت مدت کوتاهی به دوستان صمیمی تبدیل شدند و رابطه‌ای دلنشین را می‌سازند. بسیاری از صحنه‌های بامزه و خنده‌دار مجموعه جوجوتسو کایسن حول محور گروه یوجی در کنار دوستان او یعنی نوبارا و مگومی می‌چرخد. 

مهمتر از همه، نوبارا و یوجی  آزار دادن مگومی را به عنوان یکی از تفریح‌های سالم خود می‌پسندند و صحنه‌های تماشایی بسیاری را با توجه به این موضوع به وجود آورده‌اند. در آرک حادثه شیبویا، کشته شدن نوبارا به دست ماهیتو شوک بزرگی را به تماشاگران وارد کرد، اما صحنه شکست ماهیتو در برابر یوجی در حالی که برای زندگی خود التماس می‌کرد به عنوان یکی از لذت بخش‌ترین سکانس‌های مجموعه جوجوتسو کایسن محسوب می‌شود. با این حال با توجه به سالم بودن بدن نوبارا، طرفداران همچنان نسبت به بازگشت او امید دارند.

۲. گوجو همزمان نقش دوستی عزیز و یک مربی خردمند را ایفا می‌کند 

 • سن: ۲۹
 • اولین حضور: قسمت ۱
 • دوبلور ژاپنی: یوییچی ناکامورا (Yuichi Nakamura)
 • دوبلور انگلیسی: کایجی تانگ (Kaiji Tang)

تعداد بسیاری از دنبال کنندگان انیمه معتقدند با توجه به پوشاندن صورت همچنین استعداد و هوش بی‌همتا، ساتورو گوجو نسخه جدیدی از کاکاشی هاتاکه (Kakashi Hatake) در انیمه ناروتو است. گوجو از شخصیتی بامزه و شاد برخوردار است، اما هوش بالای او هر دشمنی را به لرزه می‌اندازد. بنا به این دلایل، یوجی او را به چشم الگوی خود می‌بیند، و سعی می‌کند تحت هر شرایطی از او پیروی کند. 

گوجو و ایتادوری به شدت نسبت به یکدیگر اعتماد دارند، البته ناگفته نماند که گوجو بیشتر از هر شخصیت دیگری زندگی یوجی را از تهدیدات بسیاری نجات داده است. اعتماد به نفس گوجو حین مبارزات باعث می‌شود شاگردانش از جمله ایتادوری به او تکیه کنند. با وجود این تفاسیر، طرفداران بسیاری به دلیل شخصیت دوست داشتنی و ظاهر زیبا جذب این شخصیت شده‌اند، و همواره به تعداد آن‌ها اضافه می‌شود.

۱. رابطه دوستانه جونپی یوشینو و یوجی از پایان تلخی برخوردار است

 • سن: ۱۷
 • اولین حضور: قسمت ۸
 • دوبلور ژاپنی: یوشیتاکا یامایا (Yoshitaka Yamaya)
 • دوبلور انگلیسی: نیکولاس رویه (Nicolas Roye)

جونپی یوشینو (Junpei Yoshino) به عنوان یکی از همکلاسی‌های دبیرستان سابق ایتادوری معرفی می‌شود. جونپی به یکی از قربانی‌های نفرین ماهیتو تبدیل شده، و دقیقاً جلوی چشمان دوست صمیمی خود، ایتادوری کشته می‌شود. این موضوع ضربه بزرگی را به روحیه شخصیت اصلی مجموعه جوجوتسو کایسن وارد می‌کند. زمانی که جونپی زنده بود اوقات دلپذیری را در کنار ایتادوری سپری می‌کرد، و او را به چشم اولین دوست واقعی خود می‌دید. 

حتی پس از گذشت مدتی از مرگ جونپی، ایتادوری همچنان خاطرات خود را با او مرور می‌کرد و نمی‌توانست با واقعیت کنار بیاید. ماهیتو به بدترین شکل ممکن به قتل این شخصیت اقدام کرد، و پس از این صحنه با بازخوردهای منفی بسیاری از طرف مخاطبان و تماشاگران مواجه شد. اما خوشبختانه در انتهای فصل دوم مجموعه جوجوتسو کایسن انتقام دوستان خود را این شخصیت منفور می‌گیرد.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

5 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments