سازندگان سریال Daredevil قصد دارند تا وکیل‌های واقعی را استخدام کنند!

وقتی نویسنده خودش وکیل است

سازندگان سریال Daredevil

طبق اعلام سازندگان سریال Daredevil که قرار است تا با عنوان Born Again رسما ریبوت شود، ظاهرا وکیل‌های واقعی نویسنده این اثر خواهند بود.

پس از سه فصل موفق از سریال Daredevil در شبکه استریم نتفلیکس (Netflix)،‌ دیدیم که این سری تلویزیونی رسما کنسل شد. چارلی کاکس (Charlie Cox) نقش این شخصیت را در این سری بازی می‌کرد و پس از کنسل شدن سریال، سال‌ها در آثار مارولی حاضر نشد؛ تا اینکه بالاخره در فیلم Spider-Man: No Way Home دیدیم که این شخصیت به عنوان وکیل پیتر پارکر (Peter Parker) و دوست عمه می (Aunt May) ظاهر شد.

پس از انتشار این فیلم بود که حدود یک سال پیش، شاهد اعلام خبر ساخت سریالی جدید به نام Daredevil: Born Again بودیم؛ اثری که قرار است تا یکبار دیگر چارلی کاکس را در نقش دردویل قرار داده و داستان این کاراکتر را اینبار در دنیای سینمایی مارول روایت کند. با این وجود می‌دانیم که دردویل در واقع یک وکیل است؛ چیزی که هم در No Way Home و هم در سریال نه‌چندان پرطرفدار She-Hulk دیده بودیم.

در سریال She-Hulk یکی از مشکلاتی که وجود داشت، این بود که نویسندگان سریال چندان اطلاعاتی را درباره وکالت و دادگاه‌های حقوقی نداشتند. این یک نقد بزرگ بود که بر این سریال وارد شد و سازندگان نیز نمی‌توانستند در برابر آن از خود دفاع کنند. با این حال، ظاهرا استودیو مارول (Marvel Studios) از گذشته خود به خوبی درس گرفته و قصد دارد تا جمعی از حقوق‌دان‌های بزرگ را بین سازندگان سریال Daredevil: Born Again قرار دهد.

به هر حال مت مورداک (Matt Murdock) پیش از آنکه یک ابرقهرمان نابینا باشد، یک وکیل درجه ۱ دادگستری است و خود بازیگر این نقش نیز مدت‌ها پیش، بارها اعلام کرده بود که در سریال جدید، آن‌ها قصد دارند تا اشاره‌های بسیاری را به جلسه‌های دادگاه و زندگی مت داشته باشند. دیوید فایگی (David Feige)، توماس وانگ (Thomas Wong) و زاخاری ریتر (Zachary Reiter) نویسندگان جدید استودیو مارول، برای سریال Daredevil: Born Again هستند که همگی تجربه کافی در زمینه‌های حقوقی را دارند.

دیوید فایگی پیش‌تر تجربه نوشتن فیلمنامه آثار مختفی که با محوریت مسائل حقوقی بوده‌اند را داشته است. او برای سریال ریبوت The Firm که برای یک فصل پخش شد، وظیفه نگارش داستان را بر عهده داشته و ساخت سریال Raising The Bar را هم در کارنامه هنری خود دارد. با این حال، شاید بهترین مثال برای این نویسنده و تهیه‌کننده، For Life باشد؛ اثری که عملا درباره یک زندانی که قصد دارد تا به یک وکیل تبدیل شود بود. علاوه بر فایگی، ریتر و وانگ نیز تجربیات بسیاری را در این زمینه داشته و عملا می‌توانند جلسه‌های دادگاه بسیار جالبی را برای بینندگان سریال Daredevil: Born Again بسازند. همچنین در نظر داشته باشید که هر سه نویسنده در فعالیت‌های واقعی حقوقی نیز شرکت داشته و حتی وظیفه وکالت برخی از افراد را هم انجام داده‌اند!

سریال Daredevil: Born Again بهار سال ۱۴۰۳ – ۲۰۲۴ در قالب ۱۸ قسمت پخش خواهد شد.

3.5 4 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا