دن هاوزر بنیان‌گذار راکستار، این شرکت را ترک خواهد کرد

برادر او همچنان در راکستار باقی خواهد

دن هاوزر

دن هاوزر یکی از بنیانگذاران شرکت پر آوازه‌ی راکستار، قصد دارد ماه دیگر این شرکت را ترک کند. Take-Two Interactive در این مورد بیانیه‌ای صادر کرده است.

راکستار اولین بار در دسامبر سال ۱۹۹۸ توسط چهار نفر به نام‌های دن هاوزر، سم هاوزر، تری دونووان و جیمی کینگ بنیانگذاری شد اما افراد کلیدی این استودیو برادران هاوزر هستند که امور اصلی شرکت را برعهده دارند. این کمپانی از زمان تاسیس تا کنون عناوین خوب و با کیفیتی ارائه داده که از بهترین آن‌ها می‌توان به سری Grand Theft Auto و Red Dead اشاره کرد. همچنین عناوین تحسین برانگیزی مانند Max Payne و Bully در کارنامه‌ی این شرکت بازی‌سازی به ثبت رسیده است.

حال طبق بیانیه‌ی اخیر Take-Two Interactive که شرکت مادر راکستار به حساب می‌آید، خبر از جدایی دن هاوزر از این شرکت را می‌دهد. آن‌ها در بیانیه گفتنه‌اند:

بعد از استراحت طولانی مدت که از بهار سال ۲۰۱۹ شروع شد، دن هاوزر، نایب رئیس راکستار گیمز، این کمپانی را ترک خواهد کرد. آخرین روزی کاری دن هاوزر ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ (۱۱ مارچ ۲۰۲۰) است. ما به شدت از همکاری با ایشان ابراز خرسندی و رضایت می‌کنیم. راکستار توسط افراد با استعداد بنیان‌گذاری شده و این کمپانی به موفقیت‌های بزرگ در دنیای بازی دست یافته است. ما همچنان روی پروژه‌های فعلی و آینده تمرکز داریم.

دن هاوزر تنها به عنوان معاون و مدیر در راکستار کار نمی‌کرد. او در پروژه‌ی بازسازی بازی‌هایی چون Grand Theft Auto 5 و Red Dead Redemption 2 به عنوان سرپرست نویسندگان انتخاب شده بود. همچنین در عناوینی چون Bully ،Red Dead Redemption و Max Payne 3 در پست تهیه‌کنندگی مشغول به کار بود.

بعد از این خبر گزارش‌هایی منتشر شده که برادر او یعنی سم هاوزر همچنان در پست خود باقی خواهند ماند. او هم اکنون رئیس شرکت راکستار است و با توجه خروج دن هاوزر باید دید که چه کسی جای او را در شرکت خواهد گرفت.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا