موتور گرافیکی بازی Cyberpunk 2077 با The Witcher 3 متفاوت است

توسعه‌دهندگان مجبور به ساخت موتور گرافیکی جدید شدند

موتور گرافیکی بازی Cyberpunk 2077

شرکت CD Projekt RED برای تولید بازی Cyberpunk 2077 مجبور به ساخت موتور گرافیکی جدیدی شد. تهیه کننده بازی می‌گوید که استفاده از انجین The Witcher 3 غیر ممکن بود.

بدون شک بازی The Witcher 3 هم از نظر گرافیک بصری و هم از نظر گرافیک تکنیکی عملکرد تحسین برانگیزی داشت و اکثر منتقدین و طرفداران گرافیک بازی را زیبا توصیف کردند. شرکت CD Projekt RED برای تولید قسمت دوم The Witcher در سال ۲۰۱۱ مجبور به ساخت موتور گرافیکی مخصوص خود به نام REDengine شد. با گذشت سال‌ها، این شرکت لهستانی برای تولید هر کدام از عناوین خود نسخه‌های متفاوتی از REDengine را تولید و ارتقاء داد.

بازی The Witcher 3 با سومین نسخه‌ی REDengine تولید شده و با اینکه عملکرد بسیار خوبی از خود بر جای گذاشته ولی سازندگان آن برای تولید Cyberpunk 2077 مجبور به ارتقاء و ساخت موتور گرافیکی جدیدی تحت عنوان REDengine 4 شده‌اند که گویا با نسخه‌ی سوم آن تفاوت‌های زیادی دارد.

Richard Borzymowski تهیه کننده Cyberpunk 2077 در مصاحبه‌ای گفته است که تیم تولید نمی‌توانستند برای خلق این بازی از موتور گرافیکی The Witcher 3 استفاده کنند؛ به همین دلیل مجبور به ساخت انجین جدیدی شد که به آنها اجازه ساخت یک بازی اول شخص را بدهد. همچنین این موتور گرافیک به تیم توسعه دهنده اجازه ساخت آپارتمان‌های بلند و آسمان خراش‌ها را می‌دهد. جالب است بدانید که تیم سازنده برای این ساختمان‌ها برنامه‌هایی دارد که بازیکنان را هیجان زده کند، همچنین آن‌ها گفته‌اند که ماموریت‌های زیادی در داخل سازه‌های بلند وجود خواهد داشت.

Borzymowski در ادامه‌ی حرف‌هایش گفت که انجین جدید اجازه می‌دهد که Global Illumination به بازی اضافه شود. GI یک سیستم نورپردازی در انجین‌ها است که تاثیر بازتاب نور روی یک شی را بیشتر خواهد کرد.

چرخه‌ی روز و شب در بازی Cyberpunk 2077 وجود دارد. این چرخه فقط به این معنی نیست که رنگ آسمان روشن و تاریک می‎شود. سازندگان ادعا می‌کنند، در بازی دو ورژن از چهره‌ی شهر Night City خواهیم دید یعنی شب و روز در روند بازی هم تاثیر گذار خواهد بود. پیش از این سازندگان اعلام کرده بودند که Cyberpunk 2077 از عنوان The Witcher 3 Wild hunt کوتاه‌تر خواهد بود. هم از نظر داستی و هم از نظر وسعت نقشه کوچک‌تر است. ولی جزییات بالایی خواهد داشت. Cyberpunk 2077 هم اکنون یکی از پر انتظارترین ترین عناوین در حال حاضر است. این اثر اولین بار در سال ۲۰۱۲ معرفی شد. سازندگان با Mike Pondsmith (خالق اصلی دنیای Cyberpunk) برای پیش‌روی و تولید این بازی مشارکت دارد. همچنین کیانو ریوز، بازیگر محبوب هالیوود در این عنوان در شخصیت Johnny Silverhand ایفای نقش می‌کند.
تصویری که مشاهده می‌کنید، سیستم Global Illumination در موتور گرافیکی است. اگر به دو گوی سمت راست و چپ دقت کنید تاثیر بازتاب نور سبر و قرمز را خواهید دید.

چرخه‌ی روز و شب در بازی Cyberpunk 2077 وجود دارد. این چرخه فقط به این معنی نیست که رنگ آسمان روشن و تاریک می‎شود. سازندگان ادعا می‌کنند، در بازی دو ورژن از چهره‌ی شهر Night City خواهیم دید یعنی شب و روز در روند بازی هم تاثیر گذار خواهد بود.

پیش از این سازندگان اعلام کرده بودند که محیط بازی Cyberpunk 2077 از عنوان The Witcher 3 Wild Hunt وسعت کمتری خواهد داشت.

Cyberpunk 2077 هم اکنون یکی از مورد انتظارترین عناوین در حال حاضر است. این اثر اولین بار در سال ۲۰۱۲ معرفی شد. سازندگان با Mike Pondsmith (خالق اصلی دنیای Cyberpunk) برای پیش‌روی و تولید این بازی مشارکت دارد. همچنین کیانو ریوز، بازیگر محبوب هالیوود در این عنوان در شخصیت Johnny Silverhand ایفای نقش می‌کند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا