انتشار Cyberpunk 2077 با تاخیر مواجه شد

بخش چندنفره در زمان عرضه در دسترس نخواهد بود

انتشار Cyberpunk 2077

اگر برای تجربه‌ی جدیدترین محصول سی‌دی‌ پراجکت رد لحظه‌شماری می‌کردید، باید بگوییم که انتشار Cyberpunk 2077 با تاخیر مواجه شده و چند ماهی عقب افتاده است.

طی یک هفته‌ی اخیر خبرهای بدی برای طرفداران بازی‌های ویدیویی منتشر شد. در ابتدا شاهد تاخیر در عرضه‌ی Final Fantasy VII Remake بودیم و پس از آن‌ هم انتشار Marvel’s Avengers چهار ماه عقب افتاد. ظاهرا روند به تعویق افتادن انتشار بازی‌های مورد انتظار همچنان ادامه دارد و این بار نوبت به Cyberpunk 2077 رسیده است.

استودیوی سی‌دی پراجکت رد در اقدامی غیرمنتظره اعلام کرد روند توسعه‌ی جدیدترین محصولش مطابق انتظار پیش نرفته است و در نتیجه، مجبور شدند تا انتشار Cyberpunk 2077 را تا ماه سپتامبر عقب بیندازند؛ این بازی قرار بود در ماه آوریل عرضه شود. سازنده‌ی سری بازی‌های ویچر توضیحاتی را هم درباره‌ی این اتفاق ارائه کرده است که خواندن آن‌ خالی از لطف نیست. استودیوی CD Projekt Redدر بیانیه‌ی خود تاکید کرد روند ساخت بازی به اتمام رسیده است:

در حال حاضر در مرحله‌ای از توسعه‌ قرار داریم که بازی کامل شده و قابل تجربه است، اما یک سری کارها باید انجام شوند. نایت سیتی شهری وسیع بوده و داستان‌ها، محتویات و مکان‌های دیدنی بسیاری را در خود جای داده است. به دلیل همین پیچیدگی‌ها به زمان بیشتری برای تست، رفع‌ باگ‌ها و پولیش نیاز داریم. هدف ما این است که Cyberpunk 2077 بزرگ‌ترین دستاورد ما برای نسل کنونی باشد و به تاخیر انداختن عرضه، فرصتی گران‌بها به ما می‌دهد تا آن را به محصولی بی‌نقص تبدیل کنیم. با نزدیک شدن به تاریخ عرضه‌ی بازی، منتظر انتشار اخبار بیشتری از روند توسعه باشید. به‌ شدت ‌منتظر هستیم تا شما را در حال گشت و گذار در نایت سیتی ببینیم. برای پشتیبانی همیشگی‌تان از شما سپاس‌گزاریم.

داستان جدیدترین محصول سی‌دی پراجکت رد در سال ۲۰۷۷ میلادی و در شهر نایت سیتی، واقع در کالیفرنیای شمالی جریان دارد. دولت‌های مرکزی اقتدار گذشته را از دست‌ داده‌اند و اکنون شرکت‌های عظیم فعال در حوزه‌ی تکنولوژی حرف اول را می‌زنند و تقریبا تمام جنبه‌های زندگی را کنترل می‌کنند. در چنین شرایطی، گروه‌ها و فرقه‌های مختلف هم به‌وجود آمدند که باعث گسترش فقر، خشونت، فساد اخلاقی و استفاده از مواد مخدر شده‌اند. در ضمن، هر بخش از نایت سیتی به‌گونه‌ای طراحی شده است که ویژگی‌های منحصر به‌فردی داشته باشد.

ساعاتی پس از اعلام تاخیر در عرضه‌، وب سایت پالیگان گزارشی را درباره‌ی بخش چندنفره‌ی Cyberpunk 2077 منتشر کرد. طبق این گزارش، اعضای سی‌دی پراجکت رد اخیرا جلسه‌ی پرسش و پاسخی را با حضور سرمایه‌گذاران برگزار کرده‌اند که در جریان آن سوالی درباره‌ی زمان عرضه‌ی بخش چندنفره پرسیده شد. میشل نواکوفسکی (Michał Nowakowski)، مدیر ارشد توسعه‌ هم در پاسخ به این سوال گفت:

با توجه به عرضه‌ی Cyberpunk 2077 در ماه سپتامبر و اتفاقاتی که انتظار می‌رود پس از آن تاریخ رخ دهد، بعید به‌نظر می‌رسد که بخش چندنفره‌ در سال ۲۰۲۱ عرضه شود.

در پایان، لازم به ذکر است که جدیدترین محصول سی‌دی پراجکت رد در تاریخ ۲۷ شهریور سال ۱۳۹۹ (مصادف با ۱۷ سپتامبر) برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان، گوگل استدیا و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا