نسخه‌ی نسل بعدی Cyberpunk 2077 هنگام عرضه‌ی PS5 منتشر نمی‌شود

تمام تمرکز سی‌دی پراجکت روی ساخت نسخه‌ی فعلی بازی است

نسخه‌ی نسل بعدی Cyberpunk 2077

با در نظر گرفتن عرضه‌ی پلی‌استیشن ۵ در آینده‌ی نه چندان دور، وارد فاز عرضه‌ی بازی‌هایی می‌شویم که هم به صورت بین نسلی عرضه می‌شوند. با این حال، نسخه‌ی نسل بعدی Cyberpunk 2077 قرار نیست که همزمان با عرضه‌ی کنسول پلی استیشن 5 منتشر شود.

کنسول PS5 در تعطیلات سال ۲۰۲۰ میلادی عرضه می‌شود و می‌دانیم که سایبرپانک ۲۰۷۷ یکی از بازی‌هایی به حساب می‌آید که علاوه بر نسل فعلی کنسول‌ها، برای پلی‌استیشن و ایکس‌باکس بعدی نیز عرضه خواهد شد. اخیرا شرکت توسعه‌دهنده‌ی لهستانی این بازی یعنی سی‌دی پراجکت رد، صحبتی در مورد این اتفاق داده که اعلام می‌کند بازی جدیدشان در حال حاضر فقط برای کنسول‌های نسل فعلی در دست توسعه است.

آقای Piotr Nielubowicz، مدیر ارشد مالی این استودیو در بیانات جدیدش در مورد نسخه‌ی نسل بعدی Cyberpunk 2077 اعلام کرده:

وقتی صحبت از نسل بعدی به میان می‌آید، باید گفت که سایبرپانک ۲۰۷۷ یک بازی نسل حال حاضر بوده و این چیزی است که ما از ابتدا برایش برنامه‌ریزی کرده بودیم. قطعا ما برای آینده‌ی بازی و اتفاقی که پلی‌استیشن و ایکس‌باکس بعدی برای بازی‌های کنسولی ایجاد می‌کنند آگاه هستیم. باید گفت که مطمئنا ما جایی در آینده‌ی نزدیک، به فکر کار کردن روی بازی‌هایمان برای این کنسول‌ها هستیم، هر چند که نمی‌توانیم درباره‌ی زمان این اتفاق چندان مطمئن باشیم و تاریخ دقیقی را اعلام کنیم. در حال حاضر تنها می‌توان گفت که نسخه‌ی نسل بعدی سایبرپانک ۲۰۷۷ قرار نیست همزمان یا در بازه‌ی نزدیک به تاریخ عرضه کنسول‌های جدید پلی‌استیشن و ایکس‌باکس عرضه شود.

در حال حاضر، می‌توان امیدوار بود که نسخه‌ی نسل بعدی Cyberpunk 2077 قرار است در آینده‌ای نه چندان دور منتشر شود، اما سی‌دی پراجکت همچنان حاضر به صحبت در مورد جزئیات و تاریخ انتشار این نسخه نیست. با این حال Adam Kiciński، یکی دیگر از اعضای هیئت مدیره‌ی این استودیو نظری در مورد کنسول‌های بعدی پلی‌استیشن و ایکس‌باکس داده است:

بازی‌های ما همیشه تا حدی از تکنولوژی زمان خود جلوتر و بهترین عملکرد آن‌ها روی پی‌سی بوده است. به همین خاطر ما برای خیلی از چالش‌ها و ارتقاهایی که می‌توانیم برای نسخه‌های نسل بعدی انجام دهیم، دستمان بازتر است. از نظر تکنیکی، ارائه‌ی یک نسخه‌ی کامل‌تر از بازی برای کنسول‌های نسل بعدی قابل انجام است.

بد نیست اشاره کنیم که PS5 قرار است کنسولی با قابلیت اجرای بازی‌های PS4 و احتمالا کنسول‌های قبلی سونی باشد، پس به نوعی نسخه‌ی PS4 بازی Cyberpunk 2077 از همان ابتدا روی PS4 هم قابل اجراست. هنوز خیلی چیزها را در مورد احتمالاتی که پیرامون کنسول‌های نسل بعدی می‌چرخند، نمی‌دانیم. مثلا این که PS5 چگونه قرار است قابلیت پشتیبانی از بازی‌های کنسول‌های قبلی را ارائه دهد و این که تفاوت‌ها در حد تفاوت‌های بازی‌های بین نسلی خواهد بود یا در حد ارتقاهای جزئی PS4 Pro باقی می‌ماند.

در حال حاضر، دارندگان پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان، گوگل استادیا و البته کاربران پی‌سی، می‌توانند سفر خود به آینده با Cyberpunk 2077 را در تاریخ ۲۸ فروردین سال آینده آغاز کنند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا