شایعه: ضعف کنسول‌های نسل هشتم علت تاخیر بازی Cyberpunk 2077

یک تحلیلگر لهستانی، گزارش جالبی از علت تاخیر این بازی تهیه کرده است

شایعه: ضعف کنسول‌های نسل هشتم علت تاخیر بازی Cyberpunk 2077

طبق گزارش‌های یک تحلیلگر، عدم توانایی کنسول‌های نسل هشتم علت تاخیر بازی Cyberpunk 2077 بوده و تیم توسعه برای رفع مشکلات به زمان بیشتری نیاز دارند.

 ساخت بازی‌های خوب و بزرگ زمان بسیار زیادی صرف خواهد کرد و حتی ممکن است بعد از اعلام رسمی زمان انتشار این آثار بزرگ، باز هم با تاخیر مواجه شوند. Cyberpunk 2077 یکی از مورد انتظارترین عناوینی است که بسیار برای انتشار آن لحظه شماری می‌کنند، ولی این بازی یک اثر بسیار بزرگ از سوی سی‌دی پراچکت رد بوده و این استودیو می‌خواهد مانند اثر قبلی خود یعنی The Witcher 3 Wild Hunt، یکی از بهترین عناوین نسل را عرضه کند.

همانطور که می‌دانید تاریخ انتشار بازی Cyberpunk 2077 تاخیر خورد و این خبر بسیار ناراحت کننده‌ای برای اکثر طرفداران این بازی بود. باید در نظر گرفت هر تاخیری یک علت مشخص دارد که اکثر استودیوها با انتشار بیانیه‌ای، ضمن عذرخواهی علت تاخیر را بیان می‌کنند. سی‌دی پراچکت رد هم این گونه بیان کرد:

نایت سیتی شهری وسیع بوده و داستان‌ها، محتویات و مکان‌های دیدنی بسیاری را در خود جای داده است. به دلیل همین پیچیدگی‌ها به زمان بیشتری برای تست، رفع‌ باگ‌ها و پولیش نیاز داریم.

حال یکی از منتقدان لهستانی به نام Borys Niespielak گزارش داده که CD Projekt Red به دلیل مشکلات در قدرت سخت‌افزاری ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴ مجبور شده که تاریخ انتشار بازی را عقب بیاندازد. Niespielak مدعی شده که بازی برای کنسول‌های نسل هشتم در وضعیت غیر قابل قبولی اجرا می‌شود و به نظر او سی‌دی پراچکت کار بسیار سختی در پیش دارد و حتی تصور نمی‌کند که آن‌ها بتوانند این مشکل را رفع کنند.

هر چند که این حرف‌ها از سوی استودیو سی‌دی پراچکت رد هیچگاه تایید یا تکذیب نشده، ولی کمی دور از ذهن هم نیست؛ زیرا توسعه‌دهندگان این عنوان در حال خلق یک عنوان جاه طلبانه هستند. Adam Kicinski مدیر عامل سی‌دی پراچکت رد هم چندی پیش توضیح داد که تیم توسعه شدیدا در حال کار روی بازی هستند و تاخیر ایجاد شده باعث کاهش کرانچ نخواهد شد.

بازی Cyberpunk 2077 در تاریخ ۲۷ شهریور سال ۱۳۹۹ (۱۷ سپتامبر ۲۰۲۰) برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان، گوگل استدیا و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا