#مهسا_امینی

آیا ادامه پایان داستانی Arasaka را در بسته الحاقی بازی Cyberpunk 2077 خواهیم دید؟

آیا وی زنده می‌ماند؟

بسته الحاقی بازی Cyberpunk 2077

بسته الحاقی بازی Cyberpunk 2077 به زودی عرضه می‌شود و چنان که پیداست، ظاهرا بخشی از داستان را ادامه خواهد داد. این در حالی است که انواع پایان باز و مختلف برای داستان این عنوان عجیب و غریب وجود دارد! اما شاید پایان‌بندی Arasaka بهترین گزینه برای ادامه داستان باشد.

از سال ۲۰۱۲ ما نام یک بازی مهیج به نام Cyberpunk 2077 را شنیدیم که توسط سی دی پراجکت رد (CD Projekt Red) در دست ساخت قرار داشت و برای عرضه روی کنسول‌های پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان در نظر گرفته شده بود. با این حال پس از گذشت چند سال، هیچ خبری از این عنوان نشد! سازندگان اعلام کردند که برای پروژه این بازی جهان‌باز نیاز به زمان دارند و نهایتا در سال ۲۰۲۰ اولین نسخه از آن را عرضه کردند؛ کاری که شاید هرگز نباید انجام می‌شد!

در واقع وقتی که بازی برای اولین بار در دسترس کاربران قرار گرفت، روی کنسول‌های پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان عملا غیر قابل اجرا بود! این یعنی Cyberpunk 2077 تا حدی باگ و افت فریم داشت که حتی نمی‌توانستید مرحله‌های اول آن را بدون داد زدن و شکستن کنترلر رد کنید. نسخه رایانه شخصی آن هم به مراتب از کنسول‌های نسل هشتمی بدتر بود و حتی دارندگان پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس هم باگ‌های کوچک و بزرگی را در بازی دیده بودند.

همین موارد باعث شد تا این عنوان که قرار بود به یکی از بزرگ‌ترین‌ و معروف‌ترین‌های تاریخ گیم تبدیل شود، ناگهان به یک پروژه کاملا شکست خورده بدل شد. اما سازندگان پس از چندین بار معذرت خواهی از طرفداران و بازگرداندن بازی به فروشگاه آنلاین پلی استیشن، سریع دست به کار شدند و با انواع آپدیت‌های مختلف را برای Cyberpunk 2077 عرضه کردند تا نهایتا بازی به یک حالت متعادل و خوب رسید. به نحوی که اکنون اگر بازی را روی هرکدام از پلتفرم‌های مقصد دریافت کنید، کمترین باگ را در آن مشاهده کرده و می‌توانید از داستان بی‌نظیری که دارد اوج لذت را ببرید.

در واقع نقطه قوت Cyberpunk 2077 جدای از گیم پلی خوبی که دارد، داشتن چندین و چند خط داستانی مختلف اسا که هر انتخاب شما روی آن تاثیر می‌گذارد. بازیکنان کنترل شخصیت V را در دست می‌گیرند و باید برای پیدا کردن یک راه درمان و زنده ماندن، داستان نسبتا طولانی را دنبال کنند. داستانی که چندین پایان متفاوت داشته و به هر شکل که آن را تمام کنید، همه چیز بدون یک نتیجه‌گیری نهایی خواهد ماند! به همین دلیل نیز قرار است تا به زودی یک بسته الحاقی برای بازی Cyberpunk 2077 عرضه شود، ولی به نظر شما کدام خط داستانی در آن دنبال خواهد شد؟

چرا باید پایان داستانی Arasaka در بسته الحاقی بازی Cyberpunk 2077 دنبال شود؟

برخلاف سایر پایان‌بندی‌های مختلف بازی، یک نوع پایان به نام Arasaka یا The Devil وجود دارد که شما آن را به پایان رساندن داستان، بدون رد کردن هیچکدام از ماموریت‌های جانبی خواهید دید. در این پایان، شخصیت اصلی داستان یا همان V پس از مبارزه پایانی، توسط نیروهای آراساکا به ایستگاه فضایی برده می‌شود تا توسط تیم پزشکان حرفه‌ای برنامه جانی سیلورهند (Johnny Silverhand) از ذهن او پاک شود. با این حال، به جای اینکه همه چیز خوب و بدون مشکل پیش برود، در ایستگاه فضایی برخورد متفاوتی با V شده و در واقع یک پیشنهاد به او داده می‌شود؛ او یا باید خودش هم تا ابد مثل جانی سیلورهند در Mikoshi زندگی کند، یا اینکه به زمین فرستاده شود و سپس کشته شود!

در این پایان دو انتخاب وجود دارد، اگر وی به یک نسخه دیجیتالی تبدیل شود، برای همیشه در فضای سایبری زنده خواهد ماند. اما اگر بازگشت به زمین را انتخاب کند، اوضاع خیلی متفاوت خواهد شد؛ در واقع همین انتخاب داستانی باید در بسته الحاقی بازی Cyberpunk 2077 دنبال شود. چراکه وقتی در پایان The Devil بازگشت به زمین را انتخاب می‌کنیم، در محیط اطراف می‌توانید شاهد پخش شدن اخباری درباره دانلود شدن هوش سوبورو آراساکا به بدن یورینوبو باشید! این خود می‌تواند آغازگر یک روایت تاریک از ادامه زندگی روی زمین باشد؛ جایی که افراد پولدار زندگی ابدی دارند و بعد از مدتی هوش خود را به بدنی تازه آپلود می‌کنند!

ادامه این داستان در بسته الحاقی بازی Cyberpunk 2077 باید روایت شود، چراکه دوباره وی را روی زمین، با زمانی محدود برای زنده ماندن قرار خواهد داد. همین روند در داستان اصلی هم دنبال شده بود و حال اگر در DLC باشد، می‌توان یک شروع دوباره را برای وی در نظر گرفت. شاید حتی این بسته الحاقی طولانی‌ترین داستانی که تا به حال در یک DLC بازی گذاشته شده را داشته باشد!

لازم به ذکر است که تاریخ انتشار بسته الحاقی بازی Cyberpunk 2077 هنوز مشخص نیست.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا