1%
  • 0/10

نمایش فضای دیستوپیایی در Cyberpunk 2 فراتر می‌رود

عمیق‌تر و تکان‌دهنده‌تر

نمایش فضای دیستوپیایی در Cyberpunk 2 فراتر می‌رود ۰ ۱۲ تیر ۱۴۰۳ اخبار بازی کپی لینک
فضای دیستوپیایی در Cyberpunk 2

اعضای استودیو سی‌دی پراجکت رد در گفتگوی اخیرشان به این مسئله اشاره داشتند که مرزهای نمایش فضای دیستوپیایی در Cyberpunk 2 فراتر خواهد رفت.

بازی Cyberpunk 2077 و بسته گسترش دهنده آن عملکرد مطلوبی در به تصویر کشیدن محیط عمیق و غنی سایبرپانکی داشتند اما شاید بتوان اظهار داشت که تیم سازنده در استودیو سی‌دی پراجکت رد (CD Projekt RED) می‌توانست پرداخت گسترده‌تری در مضامین عمیق‌ و متفاوت با توجه به مسائلی که ژانر سایبرپانک ارئه می‌کند داشته باشد. اعضای تیم سازنده به تازگی در پادکستی به نام AnswerRed دور هم جمع شده و به صحبت درباره عنوان مورد بحث و پروژه‌های خود پرداختند.

پاول ساسکو (Paweł Sasko) کارگردان بازی به این موضوع اشاره داشت که چگونه در Cyberpunk 2077 مسائل اجتماعی به قدر کافی مورد پرداخت قرار نگرفته و برای مثال به بحران بی‌خانمان‌ها به عنوان بخشی از دغدغه‌های اجتماعی اشاره کرد که در زمینه این موارد، بازی اول تنها به به صورت سطحی آن‌ها را مورد بررسی قرار داده است.

دن هرنبرگ (Dan Hernberg) تهیه‌کننده این کمپانی که به عنوان تهیه‌کننده اجرایی روی دنباله سایبرپانک با نام رمز پروژه اوریون (Orion) مشغول به کار است وارد بحث شد و این موضوع را یادآوری کرد که چگونه فضای محیطی سایبرپانک به تیم سازنده اجازه می‌دهد تا از دنیای واقعی، عناصر موازی را در بازی قرار دهد و نسخه بعدی سایبرپانک قرار است همین مضامین را به شکل تکان‌دهنده‌تری ادامه دهد.

هرنبرگ در رابطه با به تصویر کشیدن فضای دیستوپیایی در Cyberpunk 2 توضیح داد که “به نظر من موضوع بسیار جالبی که در رابطه با سایبرپانک و آینده دیستوپیایی وجود دارد بدین شرح است که ارتباطات بسیاری با جهان امروز دارد. برای مثال ابرکمپانی‌ها، مردمی که در حاشیه‌ها سکونت دارند، استفاده از انسان‌ها به عنوان منابع بهره‌کشی، شکاف طبقاتی مالی و همه این موارد جزئی از مثال‌هایی برای این موضوع به شمار می‌روند. به نظر من عنوان 2077 به ما اجازه داد تا داستان‌هایی را روایت کنیم که در بطن آن همیشه افراد و روابط بین آن‌ها وجود دارد. با این حال ما در دنیای ویران شده‌ای حضور داریم و می‌توانیم به برخی از مشکلات آن اشاره کنیم و این چیزی است که به شکل تکان‌دهنده‌ترین در نسخه دنباله به آن خواهیم پرداخت.”

در ماه اکتبر سال گذشته اعلام شد که پروژه اوریون هنوز در مرحله ایده‌پردازی قرار داشته و تیم اصلی استودیو سی‌دی پراجکت رد مشغول کار روی بازی The Witcher 4 است که به زودی قرار است وارد مرحله فول پروداکشن شود.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments