#مهسا_امینی

بازی Crash Bandicoot 4: It’s About Time معرفی شد

پاییز امسال، شاهد بازگشت کرش با یک بازی کاملا جدید خواهیم بود

شرکت اکتیویژن، به صورت رسمی از بازی کاملا جدید مجموعه‌ی «کرش بندیکوت» با نام Crash Bandicoot 4: It’s About Time رونمایی کرد.

طی چند روز گذشته، شایعات و گمانه‌زنی‌‎ها درباره‌ی بازی جدید کرش به اوج خود رسیدند تا در نهایت همانطور که انتظار می‌رفت، بازی جدید این مجموعه با نام Crash Bandicoot 4: It’s About Time به صورت رسمی توسط شرکت اکتیویژن رونمایی شد. این بازی، دنباله‌ای بر سه‌گانه‌ی محبوب و بسیار موفق این سری که بین سال‌های ۱۹۹۶ تا ۱۹۹۸ برای پلی‌استیشن 1 عرضه شد، محسوب می‌شود. لازم به ذکر است که سال ۲۰۱۷، بازسازی این سه‌گانه با نام Crash Bandicoot N Sane Trilogy به صورت رسمی منتشر شد.

در این سه‌گانه، ماجراهای تقابل کاراکتر کرش و دوستانش با دکتر نئو کورتکس را دنبال می‌کردیم و همیشه باید به نوعی جلوی نابودی دنیا را می‌گرفتیم. حالا بعد از ۲۰ سال، دکتر کورتکس و همراهان شرورش بازگشته‌اند تا با نقشه‌های جدیدتری دنیا را به تصرف خودشان در بیاورند و کرش و کوکو و دوستانشان هم یک بار دیگر با یکدیگر متحد شده‌اند تا جلوی اقدام‌های شیطانی دکتر کورتکس را بگیرند اما این بار کمی داستان نسبت به گذشته تفاوت خواهد داشت، چرا که شما این بار یک سری قدرت‌های ویژه و جدید برخوردار خواهید بود.

بازی Crash 4

Quantum Masks، نام چهار نگهبان قدرتمند در فضا است که به قهرمانان داستان ما، قدرت‌های ویژه‌ای می‌دهند تا بتوانند در مسیرهای مختلف از آنها استفاده کنند. یکی از این ماسک‌ها، Kupuna-Wa نام دارد که به نوعی به عنوان ماسک زمان شناخته می‌شود و همانطور که از اسم آن هم پیداست، با استفاده از این ماسک می‌توانید کنترل زمان را بر عهده بگیرید. به عنوان مثال در بازی می‌توانید سرعت گذر زمان را کم کنید و یا به نقاط دیگری از زمان سفر کنید. یکی دیگر از این ماسک‌ها با نام Ika Ika یا ماسک گرانشی، به کرش و کوکو بندیکوت این قدرت را می‌دهد تا قوانین فیزیک را زیر پا گذاشته و به صورت وارونه و خلاف جهت حرکت کنند. این المان احتمالا در بازی کاربرد زیادی خواهد داشت و شما برای فرار دست تله‌های دشمنانتان باید از این قدرت ویژه استفاده‌ی زیادی کنید. دو ماسک دیگر هم در بازی وجود خواهد داشت که اطلاعاتی درباره‌ی آنها در دسترس نیست اما مطمئنا در جریان بازی می‌توانید از قدرت ویژه‌ی آنها استفاده کنید. البته باید به این نکته اشاره کنیم که اضافه شدن این قدرت‌ها، به معنای حذف شدن المان‌های همیشگی سری کرش مثل پرش و یا چرخش نیست و طرفداران همچنان می‌توانند از ترکاندن جعبه‌های مختلف لذت ببرند.

بازی Crash: Bandicoot 4: Its About Time

وظیفه‌ی ساخت بازی را استودیو تویز فور باب (Toys For Bob) بر عهده دارد و همین امر سبب شده است تا ظاهر نسبتا جدیدی از کرش و کوکو را ببینیم. همچنین در «کرش بندیکوت 4» با دنیایی مدرن‌تر و امروزی رو به رو خواهیم شد. انتظار می‌رود که علاوه بر کیفیت بصری پیشرفته، شاهد دنیایی بزرگ‌تر از نسخه‌های قبلی در Crash Bandicoot 4 باشیم. به طور کلی طرفداران سال‌ها انتظار یک تجربه‌ی امروزی از بازی‌های سری کرش را می‌کشیدند و قطعا علاقه‌مندان تمایل دارند تا بر اساس هسته‌ی اصلی و المان‌های همیشگی سری کرش، شاهد یک بازی پلتفرمر مدرن باشند.

تاریخ انتشار بازی کراش باندیکوت 4

طی این معرفی، تاریخ انتشار بازی Crash Bandicoot 4: It’s About Time به صورت رسمی اعلام شد؛ بر این اساس، کراش باندیکوت 4 در تاریخ ۲ اکتبر ۲۰۲۰ میلادی (مصادف با ۱۱ مهر ماه سال جاری) برای کنسول‌های پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس وان با قیمت ۶۰ دلار منتشر خواهد شد.. باید دید که بعد از انتشار دو بازسازی از بازی‌های کلاسیک این مجموعه، این بازی کاملا جدید چه عملکردی از خودش به جای خواهد گذاشت.

در پایان هم شما را دعوت به مشاهده چند تصویر از Crash Bandicoot 4: It’s About Time می‌کنیم:


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا