برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

آزمایش دومین واکسن کرونا روی انسان با حمایت بنیاد بیل و ملیندا گیتس

واکسن DNA Inovio روی ۴۰ فرد داوطلب آزمایش و نتایج تا اواخر تابستان مشخص می‌شود

آزمایش دومین واکسن کرونا روی انسان با حمایت بنیاد بیل و ملیندا گیتس ۰ ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ علم و فناوری کپی لینک
بیل گیتس واکسن کرونا

دومین واکسن کرونا امروز وارد آزمایشات بالینی انسانی فاز یک شد و این دارو که توسط موسسه Inovio Pharmas توسعه پیدا کرده، با حمایت بنیاد بیل و ملیندا گیتس مورد آزمایش قرار می‌گیرد.

واکسن DNA INO-4800 که از سوی سازمان غذا و داروی ایالت متحده آمریکا تاییدیه گرفته، امروز روی اولین داوطلب انسانی مورد آزمایش قرار می‌گیرد؛ چرا که این دارو نتایج امیدوار کننده‌ای در مطالعات بالینی انجام شده روی حیوانات نشان داده و با افزایش پاسخ ایمنی همراه بوده است.

واکسن کرونا

واکسن کرونا DNA Inovio با تزریق پلاسمید مهندسی شده با یک ساختار ژنتیکی کوچک و مستقل، به بیمار کار می‌کند تا سلول‌های آنها بتوانند یک آنتی بادی هدفمند برای مبارزه با ویروس کرونا تولید کنند. واکسن‌های DNA اگرچه برای انواع عفونت‌های حیوانات مورد استفاده قرار می‌گیرند، اما هنوز برای مصارف انسانی تأیید نشده‌اند.

این موسسه قبلا طی یک بررسی و در فاز اول واکسن DNA را به منظور سندرم تنفسی (MERS) روی یک داوطلب آزمایش کرده و نتایج امیدوار کننده‌ بوده است؛ به طوری که سطح بالایی از آنتی بادی‌ در افراد تولید شده است.

Inovio توانسته فقط طی چند هفته هزاران دوز از داروی INO-4800 را به منظور آزمایش‌های فاز اول و دوم تولید کند. این شرکت به لطف حمایت از بنیاد بیل و ملیندا گیتس و همچنین بودجه‌ی شرکت‌ها و سازمان‌های غیرانتفاعی موفق به تولید این دارو شده است. اگر آزمایش بالینی این دارو موفقیت آمیز باشد، Inovio ادعا می‌کند که تا پایان سال می‌تواند تا یک میلیون دوز از این واکسن آماده کند که به این ترتیب هم برای استفاده در آزمایش‌ها و هم برای موارد اضطراری دارو تولید خواهد شد.

این دومین واکسن کرونا است که آزمایش بالینی فاز یک آن روی افراد انجام می‌شود. این آزمایش‌ها که از اوایل ماه مارس (اواسط اسفند ۹۸) آغاز شده حالا قرار است روی ۴۰ داوطلب انجام شود که همه افراد بزرگ‌سال و سالم هستند و توسط دانشکده پزشکی پرلمن فیلادلفیا در دانشگاه پنسیلوانیا و مرکز تحقیقات دارویی در کانزاس سیتی انتخاب شده‌اند.

این آزمایش تا چند هفته آینده به طول می‌انجامد و این شرکت امیدوار است تا اواخر تابستان داده‌های مربوط به پاسخ ایمنی بدن افراد آزمایش شده و همچنین اطلاعات مربوط به ایمنی درمان برای انسان‌ها را به دست آورد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments