1%
  • 0/10

تلاش ایالات متحده برای ساخت فرصت‌های شغلی جدید در بحران کرونا

شدیدترین نرخ بیکاری از جنگ جهانی دوم تاکنون در آمریکا ثبت شد

تلاش ایالات متحده برای ساخت فرصت‌های شغلی جدید در بحران کرونا ۰ ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ اخبار فناوری کپی لینک
فرصت‌های شغلی

کاخ سفید هیاتی تشکیل داده و از دولت و بخش خصوصی خواسته تا برای توسعه‌ی زیرساخت‌های جدید فناوری همکاری کنند و زمینه را برای ایجاد فرصت‌های شغلی جدید و بهبود شرایط اقتصادی در بحران همه‌گیری ویروس کرونا فراهم آورند.

در پی شیوع ویروس کرونا، بسیاری از افراد شغل خود را از دست داده‌اند و این موضوع بیش از همه باعث بروز مشکلات معیشتی برای مردم در سراسر دنیا شده است.

بر این اساس کاخ سفید هیات مشاوره‌ا‌ی در راستای سیاست نیروی کار به ریاست ایوانکا ترامپ تشکیل داده است. این هیات خواستار سرمایه گذاری دولت و بخش خصوصی در زیرساخت‌های دیجیتال شده است.

کاخ سفید حتی پیش از انتشار ویروس کرونا قصد داشت روی چنین چالش‌هایی متمرکز شود، اما همه‌گیری ویروس کرونا نیاز به چنین اقداماتی را بیشتر کرده است.

به گفته‌ی یک مقام کاخ سفید، تلاش‌های این هیات در جهت کمک به کارگران و آوارگان است تا مهارت‌های خود را ارتقا داده و به این ترتیب فرصت‌های شغلی جدید ایجاد شود و این افراد بتوانند مسیرهایی را برای حل بحران اقتصادی دنبال کنند تا شرایط اقتصادی بهبود یابد.

این هیات از دولت‌ها می‌خواهد مجوزهای شغلی و شرایط و الزامات آموزش و پرورش را تسهیل کنند و از سوی دیگر هزینه‌های صدور مجوز را کاهش دهند تا زمینه برای ایجاد شغل‎های جدید ایجاد شود.

آمارها حاکی از آن است که تنها در ایالات متحده در ماه آوریل (فروردین ماه) 20.5 میلیون نفر شغل خود را از دست داده‌اند که به این ترتیب شدیدترین نرخ بیکاری از جنگ جهانی دوم تاکنون بوده است؛ نرخ بیکاری در این کشور پس از شیوع ویروس کرونا به 14.7 درصد رسیده است که نسبت به رقم 10.8 درصدی پس از جنگ جهانی دوم در سال 1982، رکورد تازه‌ای به شمار می‌رود.

ایوانکا ترامپ در بیانیه‌ای اعلام کرده است که هیات مدیره برای یافتن راه حل‌هایی در زمینه‌ی مقابله با مشکلات شغلی ناشی از این بیماری همه گیر و کمک به بیکاران برای بازگشت مجدد به کار تلاش خواهد کرد.

این هیات همچنین درصدد است تا به افراد بیشتری کمک کند تا مهارت‌هایی را به وجود آورند و این موضوع در نهایت به ایجاد مشاغل مفید و کارآمد بیانجامد و یک زیرساخت ملی ایجاد کنند تا افراد بیشتری جذب کار شوند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments