ویروس کرونا و تاثیرات آن بر فینال مسابقات CS:GO

رکورد تماشاگران مسابقه شکست!

ویروس کرونا و تاثیرات آن بر فینال مسابقات CS:GO مهسا سپاهی ۱ ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ اخبار بازی
ویروس کرونا و CS:GO

محدودیت‌های حاصل از شیوع ویروس کرونا باعث شد تا رکورد تماشاگران آنلاین مسابقه‌ی فینال CS:GO شکسته شود و به بیشتر از یک میلیون نفر برسد.

بیشتر از یک میلیون نفر مسابقه‌ی تیم ناوی در مقابل جی2، که با نتیجه ۳-۰ به سود نیم ناوی به پایان رسید، را مشاهده کردند. در حالی که این تورنومنت با صندلی‌های خالی و بدون حضور تماشاگران در سالن برگزاری مسابقات IEM Katowice ۲۰۲۰ انجام شد، اما تماشاگران بسیاری این رقابت را به صورت آنلاین پیگیری کردند. در حالی که این دوره از سری مسابقات، Major Champioships به شمار نمی‌رود، به علت جلوگیری از انتشار ویروس کرونا بدون حضور تماشاگران برگزار شد. فینال این تورنومنت با داشتن بیش از یک میلیون تماشاگر آنلاین رکورد جدیدی را برای سری تورنومنت‌های ESL Intel Extreme Master ثبت کرد که حتی بیشتر از مسابقات Major برلین سال گذشته و Major Krakow سال ۲۰۱۷ محسوب می‌شود.

تورنومنت Katowice امسال با پیروزی ۳-۰ تیم ناوی مقابل تیم جی2 به پایان رسید. این مسابقات به علت این‌که سازمان بهداشت لهستان برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا آن را قرنطینه کرده بود، بدون حضور تماشاگران در سالن اسپودک آرنا که بیش از ۱۱هزار نفر ظرفیت دارد، برگزار شد. همچنین مسابقات ESL IEM Katowice سال ۲۰۲۰ برای بازی استارکرفت ۲ در همین سالن در آخر هفته با برتری ۴-۱ رژ از تیم جین ایر گرین وینگز به پایان رسید. در نهایت تیم برگزاری مسابقات مجبور به لغو کردن مسابقات IEM Expo شد و اعلام کردند که تمام هزینه‌های پرداخت شده برای بلیت‌ها به خریداران در هفته‌ی آینده بازگردانده می‌شود.

با انتشار سریع ویروس کرونا، سازمان بهداشت جهانی شرایط ویژه‌ای را برای جلوگیری از شیوع بیشتر این بیماری در نظر گرفته که شامل ممنوعیت سفر به بعضی کشورها و قرنطینه شدن آن‌ها می‌شود. شرکت بلیزارد لیگ سه هفته‌ای اورواچ که محل برگزاری‌اش را قبلا از چین به کره جنوبی تغییر داده بود، با شیوع ویروس کرونا در کره جنوبی هم لغو کرد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا