برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
آموزش بازی کانتر استرایک ۲
1%
  • 0/10

آموزش بازی کانتر استرایک ۲ | هر آنچه باید برای شروع قدرتمند این بازی بلد باشید

تمرین و تاکتیک درست شما را سریع به درجات بالا در CS2 می‌رساند!

آموزش بازی کانتر استرایک ۲ | هر آنچه باید برای شروع قدرتمند این بازی بلد باشید ۰ ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ راهنما و آموزش کپی لینک

بازی محبوب و جذاب کانتر استرایک ۲ به دلیل پیشرفت مکانیسم‌ها و البته پلیرها به شدت برای تازه کاران سخت شده است. به همین بهانه در این مطلب به آموزش بازی کانتر استرایک ۲ برای تازه کاران می‌پردازیم.

بازی Counter-Strike 2 یکی از چالش برانگیزترین بازی‌های شوتر اول شخص است. این بازی به دلیل مکانیسم‌های دقیق و البته مهارت بسیار بالای کاربران، در میان حرفه‌ای‌های دنیای گیم بسیار محبوب است. این بازی تاریخچه بسیار طولانی داشته و باعث شده ورود به آن برای کاربران تازه کار سخت باشد. از همین رو در این مطلب قصد داریم به آموزش بازی کانتر استرایک ۲ بپردازیم تا شما نیز فارغ از تجربه خود بتوانید به مبارزه در برابر حرفه‌ای‌های این بازی بروید!

پیش از پرداختن به آموزش این بازی، باید خاطر نشان کرد که کانتر استرایک ۲ به دلیل قدمت زیاد خود مکانیسم‌های بسیار زیادی داشته و در حالی که ما در این مطلب به آموزش برخی از مهم‌ترین‌های آن‌ها می‌پردازیم، همیشه جای پیشرفت و یادگیری بیشتر در این بازی وجود دارد و به معنای واقعی نباید تنها به این آموزش‌ها برای ورود به دنیای حرفه‌ای کانتر استرایک اکتفا کرد!

یادگیری روش استفاده درست از نشانه اسلحه

همیشه در بازی‌های شوتر اول شخص، به خصوص بازی‌های شوتر اول شخص آنلاین، روش استفاده درست از نشانه هر سلاح یکی از مهم‌ترین مهارت‌ها برای یادگیری است. این مهارت اما جایگاهی بسیار مهم‌تر در بازی کانتر استرایک ۲ داشته و دلیل این موضوع سرعت بسیار بالای مرگ افراد یا به اصطلاح Time to Kill و به اختصار TTK آن است. در این بازی تنها یک گلوله می‌تواند روند پیروزی یا شکست شما و تیمتان را مشخص کند. در نتیجه شما باید بدانید چگونه از نشانه سلاح خود در برابر دشمن و در برابر فضای هر نقشه و محیط استفاده کنید.

بسیاری از حرفه‌ای‌ها پیش از هر چیز آموزش می‌بینند که چگونه زوایای بسته را پایش کرده یا از طریق روزنه‌های کوچک پر تردد به دشمن خود حمله کنند. علاوه بر آن، آن‌ها در زمان ورود به هر مکان، نشانه سلاح خود را در نقطه‌ای متفاوت قرار می‌دهند. اما یک نکته مهم‌تر از این‌ها نیز در بازی کانتر استرایک ۲ وجود دارد! شما همیشه باید نشانه خود در محور عمودی را کمی بالاتر از وسط صفحه نگه دارید.

شما در بازی کانتر استرایک ۲ قادر به کشتن دشمن خود با تنها یک گلوله در سر هستید. تقریبا همه پلیرهای بازی از این موضوع آگاه بوده و همیشه تلاش می‌کنند که سر حریف را نشانه بگیرند و شما نیز به تبع باید از این قانون نانوشته پیروی کنید. ضربات گلوله به بخش پایین تنه قدرت بسیار ناچیزی داشته و در صورتی که شما موفق به هدف گرفتن سر دشمن نشدید، حتی الامکان نباید پایین تنه را نشان بگیرید و به شلیک به بالاتنه حریف خود بسنده کنید. پیشنهاد می‌کنیم پیش از ورود به مسابقات اصلی، به تمرین شلیک در سرورهای تمرینی بپردازید.

سروهای تمرینی یا همان Practice Server بازی کانتر استرایک ۲ از ورود به بخش Play و سپس Practice قابل دسترسی هستند. شما می‌توانید در این بخش حالت یا نقشه مورد نظر را انتخاب کرده و به تمرین پیش از ورود به مبارزه اصلی بپردازید.

دست رنج خود را با تفکر و عاقلانه خرج کنید

بازی کانتر استرایک ۲ از سیستم پیشرفتی عجیب، خاص و البته دوست داشتنی در خود استفاده کرده که کاربران عموم بازی‌ها، حتی بازی‌های شوتر اول شخص با آن آشنا نیستند. شما در آغاز هر دور از بازی، باید وسایل مورد نیاز از جمله اسلحه، سپر و دیگر تجهیزات فنی را خریداری کنید. ارز درون بازی برای خرید این اقلام نیز از طریق کشتن حریف و پیروزی در هر دور در اختیار شما قرار می‌گیرد.

در نتیجه شما با عملکرد بهتر، پول بیشتری کسب کرده و به تبع قدرت خرید بیشتری در دورهای بعدی به دست می‌آورید. به عبارتی به دست آوردن پول بیشتر به معنی دریافت بهترین لود اوت در بازی بوده، اما این کار نیازمند یادگیری اقتصاد در بازی کانتر استرایک ۲ در کنار عملکرد خوب است!

در دور ابتدایی بازی، شما ۸۰۰ دلار دریافت کرده و می‌توانید در صورت استفاده نکردن از پیستول پیش فرض، یکی از پیستول‌های بازی را خریداری کنید. در ادامه با جمع آوری پول بیشتر، می‌توانید به خرید یکی از SMG یا Shotgunهای بازی روی بیاورید که پتانسیل شما برای دریافت پول بیشتر را افزایش می‌دهند.

پس از جمع آوری میزان پول مورد نظر، ابتدا به خرید ضروریات، یعنی سلاح اصلی روی آورده و سپس به خرید دیگر تجهیزات بپردازید. مدیریت درست پول در ابتدای بازی می‌تواند پیروزی شما را تضمین کند. اقتصاد در این بازی روندی دومینو وار دارد.

روش استفاده درست از استراتژی Counter Strafe

بسیاری از تازه کاران به سرعت متوجه می‌شوند در بازی کانتر استرایک ۲ شخصیت درون بازی شما به محض برداشتن دست از روی دکمه حرکت متوقف نشده و به طور محدود در صحنه جابجا می‌شود. علاوه بر جابجا شدن شخصیت، نباید فراموش کنید که دقت گلوله‌های شلیک شده شما در زمان جابجایی کاهش می‌یابد و همین دو موضوع به سادگی می‌توانند شما را در سمت بازنده مبارزات قرار دهند.

در نتیجه اگر شما به تجربه بازی‌هایی چون Call of Duty و Apex Legends پرداخته باشید، احتمال باخت شما در مبارزات به دو دلیل گفته شده زیاد است. شما در بازی کانتر استرایک باید از استراتژی Counter Strafe استفاده کنید تا بتوانید در نحوه حرکت و شلیک خود استاد شوید.

استراتژی Counter Strafe به معنی بالا نگه داشتن دقت گلوله‌ها در زمان حرکت و جابجایی بوده که شما مجبور به استفاده هستید! طی این استراتژی، شما باید دکمه حرکت به جهت مورد نظر را استفاده کرده، پیش از رسیدن به مقصد دکمه جهت مورد نظر را رها کرده و تنها یک یا نهایتا دو ضربه به دکمه جهت مخالف خود بزنید.

برای مثال، اگر در حال استفاده از دکمه D برای حرکت به سمت راست هستید، پیش از رسیدن به مقصد دکمه D را رها کرده و تنها یک ضربه و در صورت نیاز دو ضربه به دکمه A می‌زنید. این استراتژی برای رویارویی با دشمنانی که در حال حرکت هستند بسیار کاربردی بوده و یکی از بهترین روش‌ها برای افزایش آنی دقت گلوله‌ها است.

نقشه‌های بازی را به خوبی یاد بگیرید

اطلاعات درباره نقشه‌ها دیگر مهارتی است که باید یاد بگیرید. هر نقشه در بازی کانتر استرایک نقاط کلیدی مخصوص به خود را داشته که شناختن آن‌ها می‌تواند شما را پیروز مبارزه کند. برای تازه کاران یاد گرفتن محل بمب‌ها و گروگان‌ها بسیار کلیدی بوده و به آن‌ها اجازه حمله یا دفاع درست را می‌دهد. برای مثال، بمب B در نقشه محبوب Dust 2 بیشتر مورد استفاده تیم تروریست است. این محل قرارگیری بمب دو نقطه ورودی اصلی و یک نقطه ورودی فرعی در شرق خود دارد.

بهترین راه برای شناختن نقشه‌های بازی بدون شک تجربه آن‌ها در مبارزات غیر حرفه‌ای است. البته، ارزیابی نقشه در زمان کشته شدن و تماشای دیگر کاربران می‌تواند کمک زیادی به یادگیری نقشه‌ها و شناسایی نقاط مهم آن‌ها داشته باشد. همچنین به شما پیشنهاد می‌کنیم که با مراجعه به وبسایت Wiki این بازی، ارزیابی کامل از نقشه‌ها را مطالعه کنید.

یاران خود را به درستی راهنمایی کنید

بازی کانتر استرایک در هسته خود عنوانی از سبک جذاب شوتر تاکتیکال بوده و این دست از بازی‌ها نیازمند همکاری و هم صحبتی اثربخش هم تیمی‌ها به منظور پیروزی هستند. بدون شک رکن اصلی پیروزی در مبارزات در این بازی، عملکرد فردی بوده، با این حال ارتباط درست و بهینه و در نتیجه آن کار تیمی اثر بخش، می‌تواند شانس شما برای پیروزی را به مراتب بیشتر کند. شناسایی دشمنان و گزارش محل حضور آن‌ها به هم تیمی و در کنار آن راهنمایی برای مسیر یابی بهینه هم تیمی‌ها، بهترین راه کار تیمی بهینه در این بازی است.

شما برای گزارش دادن با هم تیمی‌های خود، در کنار شناخت مناسب از نقشه بازی، باید حواس خود را به مینی مپ بازی و البته تعداد افراد فعال تیم حریف نیز جمع کنید. شما می‌توانید به صورت همزمان از قابلیت پینگ کردن نیز بهره ببرید که در کنار گزارش صوتی، گزارش دیداری نیز در اختیار یار شما قرار می‌دهد. در کنار آن فراموش نکنید که در صورت کشته شدن توسط دشمن، خون سردی خود را حفظ کرده تا اینگونه نه تنها آرامش تیم خود را به هم نزنید، بلکه بتوانید با داده دریافتی از دشمنی که شما را در بازی به قتل رسانده به هم تیمی‌های خود کمک کنید.

یاد بگیرید لگد تفنگ را کنترل کنید

بازی کانتر استرایک ۲ زرادخانه بسیار عظیم و به تبع متنوع داشته که به شما کمک می‌کند در نقشه و حالت مورد نظر، سلاح درست را برای خود انتخاب کنید. نکته‌ای که هرگز نباید فراموش کنید، تعداد سلاح‌هایی است که می‌توانید حمل کنید. عموم بازی‌های شوتر اول شخص به شما اجازه حمل دو اسلحه اصلی را می‌دهند، اما این رویه در بازی کانتر استرایک ۲ متفاوت بوده و شما تنها می‌توانید یک سلاح اصلی حمل کنید. موضوع دیگر درباره سلاح‌ها لگد آن‌ها است. هر سلاح در بازی کانتر استرایک ۲ الگوی لگد مخصوص به خود را داشته که نیازمند تمرین و یادگیری هستند! اما فراموش نکنید که شما قرار نیست تک تک الگوها را حفظ کنید!

ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که با بررسی تمام تفنگ‌ها طی روزهای اول، چند تفنگ را به عنوان تفنگ‌های مورد علاقه خود برگزیده و در استفاده از آن‌ها استاد شوید. از جمله بهترین تفنگ‌های این بازی می‌توان به تفنگ AK-47 معروف و دوست داشتنی، M4A1 و M4A1-S دقیق، پیستول با ابهت Desert Eagle و دو SMG بسیار جذاب TEC-9 و P90 اشاره داشت. پیشنهاد می‌شود زمانی که سلاح مورد نظر خود را یافتید، با استفاده از آن‌ها در سرورهای تمرینی تمرین کرده و الگوی لگد آن را بیابید. عموما برای سلاح‌هایی که لگد عمودی داشته باید موس خود را به سمت پایین کشیده و برای سلاح‌های که لگد افقی داشته موس خود را به یکی از جهت‌های چپ یا راست حرکت دهید.

از پناهگاه‌ها به سود خود بهره ببرید

پناه گرفتن درست و به موقع دیگر رکن دوام آوردن در مبارزات و به دنبال آن پیروزی است. همانطور که در ابتدای مطلب نیز اشاره شد، TTK در این بازی بسیار سریع بوده و درصد کشته شدن شما به دست دشمن در صورت حضور در مکان‌های باز برای مدت زمان کوتاه، بسیار بالا است. در نتیجه، پیش از هرچیز باید اشاره شود که شما نیازمند شناخت عالی از نقشه‌های بازی و نقاط کور آن هستید تا با استفاده از آن‌ها پناه گرفته و از تیر رس دشمن خارج شده و در نتیجه به پیروزی برسید.

در طول مبارزات خود در بازی کانتر استرایک ۲ باید از پناهگاه‌ها در نقشه‌های مختلف بازی به سود خود بهره ببرید. زمانی که شما در تیم تروریست بوده و وظیفه‌تان فعال سازی بمب است، بهترین پناه شما دیوارهایی بوده که به مسیرهای تردد تیم مقابل شما نزدیک هستند. شما باید تلاش کنید که به طور مداوم در امتداد این بخش‌ها حرکت کرده و حریف را شناسایی کنید.

در سوی تیم کانتر تروریست اما شما بیش از آنکه در حرکت باشید، باید انتظار بکشید؛ به این صورت که در مکان‌هایی که انتظار می‌رود تروریست‌ها از آن‌ها برای رسیدن به بمب کمک بگیرند کمین کرده و میزان درگیری را به حداقل و زمان بقا را به حداکثر برسانید.

استفاده درست از نارنجک‌ها

بدون شک مهم‌ترین بخش بازی کانتر استرایک ۲ مبارزه با تفنگ یا همان گان پلی بازی بوده، با این حال هرگز نباید از قدرت مهم‌ترین ابزار پرتابی یعنی نارنجک نیز غافل شد. در بازی کانتر استرایک ۲ انواع نارنجک‌ها قابل خرید هستند که می‌توانند در حالت دفاعی یا تهاجمی به شما کمک رسانی کنند. مهم‌ترین و پر استفاده‌ترین نارنجک بازی نارنجک HE Grenade بوده که پس از پرتاب مکثی کوتاه داشته و سپس منفجر می‌شود. این نارنجک همان تعریف عامه از نارنجک بوده که می‌تواند به سادگی دشمنان شما را به قتل برساند.

در کنار آن، ما در بازی کانتر استرایک ۲ نارنجک Flash Grenade در اختیار داریم که پس از انفجار برای مدتی مشخص و کوتاه دشمن یا دشمنان شما را نابینا می‌کند و برای حالت دفاعی بسیار کاربردی است. نارنجک بعدی Smoke Grenade بوده که پس از انفجار پرده‌ای غلیظ از دود را تشکیل داده که دید دشمن نسبت به شما را کور کرده و به شما اجازه جابجایی در فضاهای مختلف را می‌دهد.

دیگر نارنجک که به باور بسیاری جذاب‌ترین نارنجک بازی بوده مولوتوف (Molotov) است. شما با استفاده از این نارنجک نه یک نقطه، بلکه یک محدوده را برای مدتی مشخص آتش زده و دشمنان خود را گرفتار می‌کنید. در نهایت فراموش نکنید که در حالت پیش فرض کلیک سمت چپ موس برای پرتاب بلند و کلیک سمت راست موس برای پرتاب کوتاه نارنجک استفاده می‌شود.

با توجه و یادگیری تمام بخش‌های گفته شده در این مطلب، میتوان اطمینان یافت که شما شروعی قدرتمند و خیره کننده خواهید داشت. به نظر شما این آموزش بازی کانتر استرایک ۲ می‌تواند شما را به سادگی به سطوح بالا در این بازی برساند؟ در انتظار نظرات و تجربیات شما هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments