برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

آموزش: چگونه از اسکین‌های کانتر استرایک 2 درآمد کسب کنیم؟

از عوامل موثر بر قیمت‌ها تا روش کسب درآمد

آموزش: چگونه از اسکین‌های کانتر استرایک 2 درآمد کسب کنیم؟ ۰ ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ راهنما و آموزش کپی لینک

تبادل اسکین‌های کانتر استرایک 2 در همین مدت کوتاهی که از عرضه بازی می‌گذرد، به روشی برای کسب درآمد تبدیل شده است.

پنجمین نسخه سری بازی‌های کانتر استرایک (Counter-Strike) با اسم Counter-Strike 2 اواسط سال گذشته میلادی رسماً عرضه شد. کارشناسان نگاه مثبتی داشتند اما گیمرها اصلاً از نسخه جدید راضی نبودند. تعداد نقدهای منفی کاربران در فروشگاه استیم بقدری زیادی بود که آن را در لیست بدترین عناوین شرکت ولو (Valve) قرار دارد. دلایل متعددی در رخ دادن این اتفاق دخیل بودند که برای مثال می‌توان به عملکرد فنی نامناسب و حذف شدن برخی از ویژگی‌هایی که در Counter-Strike: Global Offensive وجود داشت. علی‌رغم این شروع نه چندان قابل دفاع، ولو به پشتیبانی ادامه داده و سعی می‌کند نقاط ضعف را یکی پس از دیگری برطرف کرده تا ورق برگردد.

بسیاری از گیمرهایی که پای تجربه کانتر استرایک 2 می‌نشینند، بدنبال سرگرمی هستند اما عده دیگری هدفشان کسب درآمد است. ولو که کاملاً از این موضوع مطلع بوده، روش‌های متفاوتی را در بازی خود گنجانده تا کاربران بتوانند از طریق آن‌ها به درآمد برسند. در این مقاله قصد داریم مهمترین و اصلیترین روش کسب درآمد، یعنی خرید و فروش اسکین را بررسی کنیم؛ اسکین‌هایی که در ابتدا تنها آیتم‌هایی برای خاص بودن در میدان نبرد به شمار می‌رفتند اما حالا به یک تجارت پرسود تبدیل شده که می‌تواند شرایط را برای پیشرفت‌های بزرگ مهیا کند.

اسکین‌های کانتر استرایک 2

آشنایی با اسکین‌ها در کانتر استرایک 2

اسکین‌های کانتر استرایک 2 به آیتم‌های تزئینی‌ای گفته می‌شود که به کاربران اجازه می‌دهد ظاهر سلاح‌های خود را شخصی سازی کنند. نکته‌ای که باید توجه داشت، این است که شخصی سازی سلاح‌ها هیچ گونه تاثیری روی عملکرد سلاح نداشته تا شاهد بهم خوردن تعادل در رقابت‌های آنلاین نباشیم. این اسکین‌ها از روش‌های مختلفی بدست می‌آیند که برای مثال می‌توان به دریافت از دیگر کاربران، خرید از Steam Community Market و جعبه‌های داخل بازی اشاره کرد.

هر کدام از اسکین‌های کانتر استرایک 2 بسته به میزان کمیاب بودنشان قیمت گذاری می‌شود. به بیان دقیقتر، هر چه یک اسکین کمیابتر باشد، خواهان بیشتری در میان کاربران داشته و قیمتش بالاتر است و برعکس. همین کمیاب بودن هم باعث می‌شود افراد خاصی به آن‌ها علاقه مند شده و حاضر باشند هر بهایی را برای دریافتش بپردازند. البته عوامل دیگری هم در قیمت گذاری اسکین‌ها دخیل هستند.

ولو در بازی کانتر استرایک گلوبال آفنسیو مفهومی را معرفی کرد که با نام ماموریت یا آپریشن (Operation) شناخته می‌شود. آپریشن را می‌توان همان فصل در بازی‌های آنلاین دیگر مانند Apex Legends دانست که همراه خود آیتم‌ها، نقشه‌ها و مدهای جدیدی می‌آورد. وقتی آپرشین جدید کانتر استرایک عرضه می‌شود، اسکین‌های آن طی چند روز ابتدایی خواهان زیادی داشته و با قیمت بالاتری خرید و فروش می‌شوند. هر چه بیشتر بگذرد، جو موجود بیشتر خوابیده و قیمت‌ها کاهش می‌یابد. گاهی اوقات هم همه چیز به شانس بستگی دارد.

قیمت اسکین AK-47 Bloodsport Minimal Wear طی پنج سال بیش از ۲ برابر شده است. نمونه دیگر، اسکین M4A1-S Printstream Minimal Wear است که قیمت آن نسبت به زمان عرضه ۳ برابر شده است. از این موارد چندان زیاد نیستند اما به هر حال وجود داشته و می‌توانند ناگهان پول هنگفتی را وارد جیب صاحب خود کنند.

دیگر عوامل تاثیرگذار بر قیمت‌ها

کمیاب بودن، تنها موردی نیست که باعث می‌شوند اسکین‌های کانتر استرایک 2 با قیمت‌های بیشتری خرید و فروش شوند. یکی دیگر از عوامل موثر، گیمرهای حرفه‌ای هستند که نباید تاثیرشان را دست کم گرفت. تصور کنید یک گیمز یا بطور کلی تولیدکننده محتوا (استریمر یا یوتیوبر) از اسکین خاصی در تورنمنت یا ویدیوهای خود استفاده کند. همین موضوع کافی است تا قیمت آن سر به فلک بکشد. به هر حال، این چهره‌های مشهور صنعت گیم طرفداران پروپاقرصی دارند که حاضر هستند برای شبیه شدن به الگوی خود هر کاری کنند، حتی پرداخت هزینه‌های هنگفت برای خریدن اسکین‌های مشابه.

طراحی و الگوهای خاص

در برخی از اسکین‌ها از طراحی یا الگوهایی استفاده شده که شدیداً خاص هستند. برخی از اسکین‌ها صرفاً ترکیبی از رنگ‌ها و طرح‌های متفاوت بوده و چنان زرق و برق دارند که انگار همین الان از کارخانه تولید سلاح بیرون آمده‌اند. برخی دیگر از اسکین‌ها هم طوری طراحی شده‌اند که انگار سلاح از میدان نبرد برداشته شده و به همین دلیل، رویش خط و خش‌های زیادی دیده می‌شود.

تکنولوژی استارتِرَک (StarTrak)

استارترک، یک تکنولوژی در مجموعه کانتر استرایک بوده که تعداد اقدامات انجام شده با یک سلاح یا اسکین خاص را نشان می‌دهد. تصور کنید درباره یک اسکین صحبت می‌کنیم که تکنولوژی استارترک را در خود دارد. به لطف آن، شمارنده‌ای روی سلاح ظاهر شده و تعداد دشمنانی که واسطه‌اش کشته شده را نشان می‌دهد. وجود داشتن همین تکنولوژی در یک اسکین می‌تواند تاثیر قابل توجهی روی قیمتش داشته باشد.

اسکین‌های کانتر استرایک 2

نحوه بدست آوردن اسکین‌های کانتر استرایک 2

روش‌های مختلفی برای بدست آوردن اسکین‌های کانتر استرایک 2 وجود دارد؛ یکی از مرسوم‌ترین‌ها، این گیم دراپ‌هایی‌ (In-Game Drop) است که رخ می‌دهد. به بیان ساده‌تر، وقتی یک رقابت به اتمام می‌رسد، بازی بصورت تصادفی یک اسکین به کاربر هدیه می‌دهد. نکته جالب ماجرا همین حفظ تعلیق است. کاربر نمی‌داند چه چیزی در انتظارش بوده و آن را به باز کردن یک کادوی تولد شبیه کرده است.

دومین روش، تبادل با دیگر کاربران است. اگر در اینونتوری (Inventory) خود اسکین تکراری یا اسکینی دارید که نمی‌خواهید نگهش دارید، می‌توانید آن را با اسکین مد نظرتان که دیگر کاربران دارند تبادل کنید. روش دیگر، استفاده از Steam Community Market است. در صورتی که آشنایی ندارید، SCM یک بازار دیجیتالی بوده و به کاربران خود اجازه می‌دهد به خرید و فروش یا تبادل آیتم‌های مختلف مانند کارت، ایموت (Emote)، پس زمینه پروفایل (Profile Wallpaper) و اسکین بپردازند.

اگر قصد خرید از بازار دیجیتالی Steam Community Market را دارید، می‌توانید از پول واقعی یا پول استیم استفاده کند. قیمتگذاری در SCM توسط کاربران صورت گرفته و هیچ نظارتی نیست. به همین دلیل، همه چیز به میزان تقاضا برای یک آیتم و میزان کمیاب بودن یا نبودنش بستگی دارد. اگر حین چرخیدن در آنجا با قیمت‌های عجیب و غریب برای آیتم‌های مختلف مواجه شدید، اصلاً و ابداً تعجب نکنید.

بدست آوردن اسکین‌های خاص کانتر استرایک 2

اگر بخواهید مدهای کانتر استرایک 2 را تجربه کرده و انتظار داشته باشید اسکین‌های خاص، کمیاب و منحصربفرد نصیبتان شود، سخت در اشتباه هستید. اگرچه احتمال رخ دادن چنین اتفاقی صفر نبوده ولی نباید به آن دل ببندید.

یکی از روش‌های بدست آوردن اسکین‌های انحصاری و منحصربفرد شرکت در تورنمنت‌ها و رویدادهای رسمی است. این تورنمنت‌ها و رویدادها معمولاً جوایز مختلفی به برندگان خود اهدا می‌کنند که یکی از آن‌ها اسکین‌هایی است که جای دیگر نمی‌توانید پیدا کنید. البته شرکت در تورنمنت‌ها و رویدادهای کانتر استرایک 2 برای ما ایرانی‌ها مقداری که چه عرض کنم، تقریباً غیرممکن است. بنابراین، باید دنبال روش‌های دیگر مثل جعبه‌های سلاح (Weapon Case) باشیم که انواع مختلف اسکین‌ها، از معمولی تا شدیداً کمیاب را در خود جای داده‌اند. جعبه‌های سلاح را می‌توانید با رفتن به بازار دیجیتالی Steam Community Market تهیه کنید. توجه داشته باشید، دستیابی به اسکین از طریق جعبه‌های سلاح کاملاً به شانس بستگی داشته و ممکن است یک اسکین معمولی بدست آورید. بنابراین، ریسک از دست دادن پولتان را در نظر داشته باشید.

اسکین‌های کانتر استرایک 2

فروختن اسکین‌ها در بازار دیجیتالی Steam Community Market

اگر بدنبال کسب درآمد از اسکین‌های کانتر استرایک 2 هستید، استفاده از بازار دیجیتال Steam Community Market را پیشنهاد می‌کنیم. این بازار شرایطی را مهیا کرده تا کاربران بتوانند اسکین‌های خود را در لیست فروش قرار داده، قیمتی برای آن‌ها در نظر گرفته و سپس منتظر خریدار بمانند. یکی از مزیت‌های استفاده از SCM این است که تمامی فرایندهای مربوط نقل و انتقال را خودش انجام می‌دهد و نیازی به هیچ گونه اقدام پیچیده‌ای از سوی فروشنده یا خریدار نیست. با این حال، قبل از قرار دادن اسکین‌هایتان در لیست فروش باید چند مورد را در نظر بگیرید.

  • زمانبندی بسیار حائز اهمیت است: همانطور که بارها در پاراگراف‌های پیشین اشاره کردیم، زمانبندی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. زمانی که می‌خواهید برای اسکین خود قیمتی انتخاب کنید، باید میزان عرضه و تقاضا برای آن را در نظر بگیرید. اگر تقاضا زیاد باشید، می‌توانید قیمت بالاتری انتخاب کنید و اگر تقاضا کم باشد، چاره‌ای جز انتخاب یک قیمت پایین نیست.
  • تحقیق کنید: قبل از اینکه قیمتی برای اسکین خودتان انتخاب کنید، زمان بگذارید و درباره ترندهای بازار تحقیق کنید تا متوجه شوید اسکین شما در حال حاضر خواهان دارد یا خیر. همچنین باید کمیاب بودن یا نبودن اسکین خودتان را تعیین کرده و سپس ببینید اسکینی با کیفیت و جذابیت مشابه با اسکین شما چقدر قیمت می‌خورد. بدون شک، اگر بخواهید قیمت اسکین‌های مشابه را در نظر نگرفته و رقم بالاتری اعلام کنید، کسی سراغ آیتم شما نمی‌آید.

اسکین بسازید

این مورد مقداری که نه، بسیار سخت بوده اما به همین میزان سودآور است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید اکثر اسکین‌های موجود در بازی کانتر استرایک ساخته ولو نبوده و حاصل تلاش‌های سازندگان ثردپارتی هستند. آن‌ها اسکین‌های خودشان را ساخته و سپس در Steam Workshop قرار می‌دهند. تیم توسعه بازی هر از چند گاهی به Steam Workshop آمده و تعدادی از اسکین‌های غیررسمی را برای عرضه در بازی انتخاب می‌کنند. سازندگان اصلی اسکین بعنوان دستمزد درصدی را از هر فروش اسکین دریافت می‌کنند.

برای اینکه متوجه شوید ساخت اسکین کانتر استرایک چه درآمدی می‌تواند داشته باشید، کافی است به مثال‌های پیش رو توجه داشته باشد؛ یکی از سازندگان مشهور اسکین به نام JTPNZ توانست به لطف درآمد حاصل از فروش اسکین‌ها پول مورد نیاز برای تحقیقات درسی‌اش را تهیه کند. مثال دیگر، De Puiseau است که یک استودیو بازسازی راه انداخت و Madara هم یک استودیو تتو تاسیس کرد.

اسکین‌های کانتر استرایک 2

چگونه تبادل اسکین انجام دهیم؟

تبادل اسکین می‌تواند با هدف‌های مختلفی صورت گرفته باشد. این اقدام می‌تواند برای خوشحال کردن یک دوست، قرار دادن تمامی آیتم‌های ارزشمند در یک اکانت یا دریافت اسکینی متفاوت در ازای اسکینی تکراری باشد. برای آغاز فرایند تبادل اسکین، دو طرف باید پیشنهاد تبادل را از طریق اکانت‌های کانتر استرایک 2 خود تایید کنند. نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید، این است که برخی از اسکین‌ها به محض دریافت کردن قابل انتقال نیستند. باید مدتی بگذرد تا امکان تبادل آن فراهم شود.

اگر می‌خواهید تبادل را از طریق استیم انجام دهید، پس از باز کردن برنامه در نوار بالا روی اسم خود کلیک کرده تا پنجره جدیدی باز شده و سپس روی Inventory کلیک کنید. در پنجره باز شده روی گزینه Trade Offers زده و سپس گزینه New Trade Offer را انتخاب کنید. در ادامه باید فرد مورد نظر را از میان لیست دوستان خود انتخاب کرده و سپس آیتم یا آیتم‌هایی که می‌خواهید بفرستید را مشخص کنید. 

پس از اینکه درخواست تبادل را ثبت کردید، یک ایمیل برای شما فرستاده می‌شود که باید آن را تایید کنید. اگر هم از نسخه موبایل نرم افزار اساتیم استفاده می‌کنید، باید تبادل را از طریق نسخه موبایل تایید کنید. در ضمن، در صورتی که درخواست تبادل از سوی فرد دریافت کننده تایید نشود، با گذشت دو هفته اعتبار خود را از دست می‌دهد.

پرسش و پاسخ (FAQ)

اسکین‌های کانتر استرایک 2 چقدر قیمت دارند؟

قیمت اسکین‌ها در بازی کانتر استرایک 2 بیشتر به میزان کمیاب بودن یا نبودن، شهرت، وضعیت و تقاضا بستگی دارد. اسکین‌هایی که معمولی بوده و به دفعات زیاد دست گیمرهای مختلف دیده می‌شوند، قیمت کمتر و منصفانه‌تری دارند اما آن‌هایی که کمیاب هستند، صدها و گاهاً هزاران دلار قیمت می‌خورند.

آیا قیمت‌ها با گذشت زمان تغییر می‌کنند؟

خرید و فروش یا تبادل اسکین‌ها در یک بازار کاملاً آزاد رخ داده و شرایط زمانی تاثیر مستقیمی روی بازار دارد. از همین رو، باید گفت گذر زمان می‌تواند به کاهش یا افزایش قیمت یک اسکین منجر شود. این اتفاق معمولاً تحت تاثیر فاکتورهای مختلف مثل آپدیت‌ها، رویدادهای داخل بازی و دیگر موارد این چنینی ره می‌دهد.

آیا می‌توانم اسکین‌هایم را با دیگران تبادل کنم؟

بله، امکان تبادل اسکین در بازی کانتر استرایک 2 فراهم شده و برای این کار می‌توانید بصورت مستقیم از خود استیم اقدام کرده یا به سراغ وب سایت‌های ثرد پارتی و فعال در این زمینه بروید. وقتی می‌خواهید از طریق سرویس‌های ثرد پارتی با یک غریبه معامله کنید، تمامی جوانب امنیتی را رعایت کنید تا سرتان کلاه نرود.

آیا محدودیت‌هایی حین تبادل اسکین وجود دارد؟

تبادل اسکین‌ها معمولاً بدون محدودیت بوده اما گاهی اوقات محدودیت‌هایی بصورت موقت اعمال شده که با گذشت چند روز برداشته می‌شوند.

آیا می‌توانم اسکین‌هایم شخصی سازی کنم؟

بازی کانتر استرایک 2 امکان شخصی سازی اسکین‌ها را مهیا نکرده است. هر چند، تعداد اسکین‌های فرست پارتی و ثرد پارتیِ موجود آنقدر زیاد است که بدون شک می‌توانید آیتم مورد نظر خود را با گذشت مدت کوتاهی بیابید.

علاقه مندان به شوترهای آنلاین هم اکنون می‌توانند کانتر استرایک 2 از طریق استیم دریافت کنند. مطابق انتظار، تنها برای سیستم عامل‌های ویندوز و لینوکس دسترس بوده و بسیار بعید بنظر می‌رسد که برای دارندگان کنسول‌های ایکس باکس و پلی استیشن عرضه شود.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments