شیوع کرونا باعث کاهش ۷۵ درصدی فروش فیلم‌ها در ایتالیا شد

نزدیک به نیمی از سینماها تعطیل شده‌اند

فروش فیلم‌ها در ایتالیا

مجموع فروش فیلم‌ها طی آخر هفته‌ی گذشته در باکس آفیس ایتالیا تنها ۲ میلیون یورو بود. این رقم در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته ۷۵ درصد کاهش داشته است.

از زمان تایید نخستین بیمار مبتلا به کرونا در ایتالیا، تعداد مبتلایان از مرز دو هزار نفر عبور کرده است و ۵۲ نفر هم در این مدت جان خود را در اثر ابتدا به این ویروس از دست داده‌اند. در حال حاضر، ایتالیا بدترین وضعیت را میان کشورهای اروپایی دارد. جدیت این بحران باعث شده است تا مقامات فرهنگی دستور تعطیلی ۸۵۰ سالن از ۱۸۳۰ سینمای این کشور را اعلام کنند.

طبق آماری که وب‌سایت Cinetel از باکس آفیس ایتالیا منتشر کرده، مجموع فروش فیلم‌ها در این آخر هفته، یعنی بازه‌ی زمانی ۲۸ فوریه الی یک مارس تنها ۲ میلیون یورو (۲ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار) بوده است. این رقم در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته‌ی میلادی ۷۵ درصد کاهش داشته است. میزان فروش فیلم‌ها در آخر هفته‌ی قبلی هم کاهش قابل‌توجهی را در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته تجربه کرده بود.

مجموع فروش فیلم‌ها در آخر هفته‌ی گذشته ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار یورو بود، در حالی که در مدت زمان مشابه سال گذشته فروشی معادل ۱۲ میلیون یورو به ثبت رسیده بود. تاثیر بحران کرونا بر سینمای ایتالیا تنها به میزان فروش خلاصه نمی‌شود. چندی پیش، شرکت یونیورسال پیکچرز تصمیم گرفت پخش فیلم ترسناک و علمی تخیلی The Invisible Man در ایتالیا را به تعویق بیندازد. این موضوع باعث به وجود آمدن بی‌نظمی در برنامه‌ی اکران سینماهای این کشور شده است.

بخش‌هایی از فیلمبرداری Mission: Impossible 7 هم قرار بود در ونیز ایتالیا انجام شود، اما مسئولان استان ونتو تصمیم گرفتند برگزاری تمامی اجتماعات عمومی را به منظور جلوگیری از گسترش ویروس کرونا متوقف کنند. در نتیجه، روند ضبط هفتمین قسمت از سری فیلم‌های ماموریت غیرممکن با توقف مواجه شده است. طبق بیانیه‌ای که شرکت پارامونت پیکچرز در این باره منتشر کرد، بازیگران تا از سرگیری روند تولید به خانه‌هایشان بازگشته‌اند.

فیلم اکشن و کمدی Red Notice با نقش‌آفرینی دواین جانسون (Dwayne Johnson) هم تقریبا به سرنوشت مشابهی دچار شده است؛ قرار بود بخش‌هایی از این اثر در ایتالیا فیلمبرداری شود، اما مسئولان شرکت نتفلیکس ترجیح داده‌اند تا به‌دنبال لوکیشن جایگزین بگردند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا