1%
  • 0/10

نمایشگاه کامپیوتکس ۲۰۲۰ به دلیل شیوع ویروس کرونا رسما لغو شد

خرداد سال آینده Computex برگزار می‌شود

نمایشگاه کامپیوتکس ۲۰۲۰ به دلیل شیوع ویروس کرونا رسما لغو شد ۰ ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ اخبار فناوری کپی لینک
نمایشگاه کامپیوتکس

نمایشگاه کامپیوتکس ۲۰۲۰ به دلیل شیوع ویروس کرونا امسال برگزار نمی‌شود و برگزارکنندگان رسما اعلام کرده‌اند که این رویداد لغو شده است.

در ماه مارس (اسفندماه) برگزارکنندگان، نمایشگاه تجاری کامپیوتکس را از ژوئن (اواسط خرداد) تا شهریور به تأخیر انداختند. در آن زمان تصور می‌شد که تا پایان تابستان خطر همه‌گیری ویروس کرونا کمتر خواهد شد و همه‌ی کسب و کارها به حالت عالی فعالیت خود برمی‌گردند؛ اما حالا اعلام شده که این نمایشگاه به طور کلی امسال برگزار نخواهد شد و برگزاری این رویداد به خرداد سال آینده موکول می‌شود. نمایشگاه کامپیوتکس امسال در حالی لغو شده که کنگره جهانی موبایل نیز که قرار بود اسفند ماه در شهر بارسلون اسپانیا برگزار شود، برای اولین بار در تاریخ برگزاری این رویداد، لغو شد.

در یک بیانیه مطبوعاتی از سوی برگزار کنندگان آمده است که اگرچه تایوان تاکنون کمترین میزان ابتلا به این ویروس را داشته و در کل ۴۴۳ نفر مبتلا و ۷ فوتی داشته و به لحاظ جغرافیایی به مرکز شیوع این ویروس یعنی چینی بسیار نزدیک است، اما دلیل اصلی لغو این مراسم، محدودیت‌های سفر عنوان شده است. چرا که دعوت از حدود ۴۳ هزار نفر از سراسر جهان برای شرکت در این رویداد که در یک فضای بسته برگزار می‌شود، می‌تواند شمار مبتلایان را به شدت افزایش دهد.

غیر از کامپیوتکس و MWC، رویدادهای دیگر مثل کنفرانس توسعه‌دهندگان گوگل، کنفرانس فیسبوک و حتی نمایشگاه‌های بزرگ خودرو امسال به دلیل شیوع این بیماری لغو شدند، اما انتظار می‌رود که نمایشگاه کامپیوتکس همچون گذشته، سال آینده از ۱۲ تا ۱۶ خرداد ماه در شهر تایپه برگزار شود. در ضمن این مراسم به شکل آنلاین نیز پوشش داده خواهد شد. در همین حال، شاهد برگزاری نمایشگاه‌های دیگر مثل IFA در شهر برلین آلمان خواهیم بود و نمایشگاه CES 2021 نیز در شهر لاس‌وگاس در ماه ژانویه (دی ماه) و کنگره جهانی موبایل MWC 2021 نیز اسفند ماه برگزار خواهد شد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments