#مهسا_امینی

بازی‌های جدید سرویس Xbox Game Pass در ماه ژانویه

منتظر سه گانه مس افکت باشید

بازی‌های ماه ژانویه سرویس Xbox Game Pass بازی mass effect legendary edition

شرکت سرشناس مایکروسافت چندی پیش فهرست اسامی بازی‌های جدید سرویس ایکس باکس گیم پس در نیمه‌ی اول ماه ژانویه سال جاری میلادی را به اشتراک گذاشت که شامل هشت بازی جدید و سرگرم‌کننده می‌شود.

سرویس اشتراکی مایکروسافت کاتالوگی گسترده و متنوع از بازی‌های ویدیویی را در قالب یک اشتراک ماهانه با قیمتی نسبتا ارزان ارائه می‌دهد. این سرویس به لطف پشتیبانی مستمر ردموندی‌ها حسابی در میان بازیکنان محبوب شده و در حال حاضر بسیاری از کاربران پلتفرم‌های ایکس‌باکس و پی‌سی با عضویت در گیم پس هزینه‌های خود را تا حد قابل توجهی کاهش می‌دهند. گیم پس هر هفته میزبان بازی‌های مختلفی است و هر از چند گاهی نیز عناوین جدید از همان روز عرضه به آن راه می‌یابند که در تازه‌ترین خبرها، ردموندی‌ها از ورود هشت بازی جدید در نیمه‌ی اول ماه جاری میلادی خبر دادند.

بر این اساس، هم اکنون سه بازی جذاب Gorogoa و Olija و The Pedestrian برای سه پلتفرم کنسول، رایانه‌ی شخصی و کلاود در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد. در روز شانزدهم دی ماه (برابر با ششم ژانویه)، نوبت به بزرگ‌ترین و برجسته‌ترین بازی این ماه ایکس‌باکس گیم پس یعنی ریمستر سه گانه مس افکت می‌رسد. این باندل که Mass Effect: Legendary Edition نام دارد، شامل سه اثر مس افکت شده که در کنار محتوای اصلی، تمامی محتوای اضافه و بسته‌های الحاقی فرنچایز را نیز در خود جا داده و خاطرات و تجربه‌ی به یادماندنی طرفداران را دوباره زنده می‌کند.

فارغ از ریمستر و کالکشن سری مس افکت، Embr نیز در روز مذکور تقدیم کاربران هر سه پلتفرم خواهد شد. به علاوه، مشترکین گیم پس از شانزدهم دی ماه می‌توانند به تجربه‌ی رایگان بازی اکشن و ماجراجویی Outer Wilds بپردازند.  از دیگر عنوان جدید گیم پس می‌توان به Spelunky 2 اشاره کرد که از روز بیست و سوم دی ماه (مصادف با ۱۳ ژانویه) در اختیار کاربران هر سه پلتفرم قرار خواهند گرفت. در کنار اثر مزبور، نسخه آزمایشی بازی The Anacrusis همزمان با عرضه‌ی جهانی راهی این سرویس اشتراکی می‌شود و بازیکنان دو پتلفرم کنسول و پی‌سی به رایگان می‌توانند از تجربه‌ی آن لذت ببرند.

در ادامه می‌توانید زمان‌بندی و فهرست اسامی بازی‌های جدید سرویس ایکس باکس گیم پس در نیمه‌ی اول ماه ژانویه سال جاری میلادی را مشاهده کنید:

در دسترس

 • Gorogoa — کنسول، رایانه‌ی شخصی و کلاود
 • Olija — کنسول، رایانه‌ی شخصی و کلاود
 • The Pedestrian — کنسول، رایانه‌ی شخصی و کلاود

۱۶ دی ماه – ۶ ژانویه

 • Embr — کنسول، رایانه‌ی شخصی و کلاود
 • Mass Effect Legendary Edition — کنسول و رایانه‌ی شخصی
 • Outer Wilds  — کنسول، رایانه‌ی شخصی و کلاود

۲۳ دی ماه – ۱۳ ژانویه

 • Spelunky 2 — کنسول، رایانه‌ی شخصی و کلاود
 • The Anacrusis — کنسول و رایانه‌ی شخصی
بازی‌های ماه ژانویه سرویس Xbox Game Pass

طبق روند همیشگی، در کنار عرضه‌ی بازی‌های جدید در ایکس‌ باکس گیم پس، این سرویس با برخی از عناوین خداحافظی می‌کند. بر اساس اظهارات اخیر مایکروسافت، در نیمه‌ی اول ماه ژانویه و از روز جمعه، دهم دی ماه (برابر با سی و یکم دسامبر امسال) پنج بازی مختلف دیگر هم برای همیشه از دسترس مشترکین خارج خواهند شد.

البته، ردموندی‌ها مدعی هستند که تخفیف ۲۰ درصدی برای خرید هر کدام یک از این بازی‌ها برای مشترکین در نظر می‌گیرد. با توجه به حضور آثار مهیج و سرگرم‌کننده‌ در این فهرست، بهتر است فرصت را از دست ندهید و همین حالا از تجربه‌ی آن‌ها لذت ببرید. اسامی این آثار به شرح زیر است:

 • Desperados III — کنسول، رایانه‌ی شخصی و کلاود
 • Ghost of a Tale — رایانه‌ی شخصی
 • Kingdom Hearts III — کنسول
 • Mount & Blade: Warband — کنسول، رایانه‌ی شخصی و کلاود
 • Pandemic — کنسول، رایانه‌ی شخصی
 • Yiik: A Postmodern RPG — رایانه‌ی شخصی

گفتنی است که ایکس باکس گیم پس یکی از سرویس‌های پولی و اشتراکی شبکه‌ی پرمخاطب ایکس باکس لایو برشمرده می‌شود که کاربران کنسول‌های ایکس‌باکس و رایانه‌های شخصی صرفا با پرداخت مبلغ ده دلار می‌توانند ماهانه از تجربه‌ی رایگان بیش از چهارصد بازی ویدیویی مختلف لذت ببرند که بی‌شک عضویت در آن در بسیاری از هزینه‌ها صرفه‌جویی می‌کند. همچنین، اشتراک آلتیمیت یک پیشنهاد عالی دیگر از سوی ردموندی‌ها است که شامل عضویت ایکس باکس گیم پس و ایکس باکس لایو گلد می‌شود. به عبارتی، با این اشتراک می‌توانید علاوه بر بخش تک‌نفره و داستانی، به تجربه‌ی حالت چندنفره‌ی آنلاین بازی‌ها نیز بپردازید. عضویت یک ماهه‌ی این سرویس در حالت عادی به قیمت پانزده دلار قابل خریداری است.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا