#مهسا_امینی

نقش پنگوئن در فیلم The Batman به کالین فارل رسید

حضور چهارمین شخصیت منفی هم تایید شد

کالین فارل

کالین فارل که ماه نوامبر سال گذشته‌ی میلادی به تیم بازیگران The Batman اضافه شد، قرار است به‌عنوان پنگوئن جلوی دوربین ظاهر شود.

مت ریوز (Matt Reeves) که کارگردانی فیلم مورد انتظار The Batman را بر عهده دارد، طی چند وقت اخیر فعالیت قابل‌توجهی در توییتر داشته است؛ این کارگردان آمریکایی هر چند وقت یکبار توییتی را منتشر و اضافه شدن بازیگر جدید را به تیم تولید تایید می‌کند. ریوز اخیرا توییت دیگری را از طریق حساب کاربری خود منتشر کرده که تلویحا به نقش کالین فارل در جدیدترین فیلم مستقل بتمن اشاره دارد. کارگردان Dawn of the Planet of the Apes یک فایل گیف از فارل را ضمیمه‌ی توییت کرد و در کپشن آن نوشت: «صبر کن، تو کالین کارل هستی؟»

ماجرا زمانی جالب‌تر می‌شود که بدانید مت ریوز در ادامه‌ی کپشن از ایموجی خفاش و #Oz استفاده کرده است. این هشتگ بدون شک به ازوالد چسترفیلد کابلپات، نام اصلی شخصیت پنگوئن در کمیک بوک‌ها اشاره دارد. کالین فارل که به‌خاطر نقش‌آفرینی در درام جنگی Tigerland به شهرت دست یافت، ماه نوامبر سال گذشته به تیم بازیگران فیلم The Batman اضافه شد. از آن زمان تاکنون گمانه‌زنی‌هایی درباره‌ی نقش احتمالی فارل به‌وجود آمد اما هیچ یک از آن‌ها به تایید نرسید.

با توجه به اطلاعاتی که تا به این لحظه منتشر شده است، پنگوئن چهارمین شخصیت منفی حاضر در فیلم The Batman خواهد بود. پیش از این حضور کت‌وومن با نقش‌آفرینی زویی کراویتز (Zoe Kravitz)، ریدلر با نقش‌آفرینی پل دینو (Paul Dano) و کارمین فالکونی با نقش‌آفرینی جان تورتورو (John Turturro) تایید شده بود. اگرچه فالکونی نقش زیادی در ماجراجویی‌های بتمن در کمیک بوک‌ها دارد اما تاکنون چندان از پتانسیل‌های این شخصیت روی پرده‌ی نقره‌ای سینما استفاده نشده است. حضور فالکونی در سینما تنها به فیلم Batman Begins خلاصه می‌شود.

یکی از دلایلی که باعث شد فیلم‌های قدیمی بتمن از جمله Batman & Robin مورد انتقاد قرار بگیرد، حضور پرتعداد شخصیت‌های منفی و عدم پرداخت کافی به آن‌ها بود. با تایید شدن کالین فارل در نقش پنگوئن به‌عنوان چهارمین شخصیت منفی، این نگرانی برای برخی از طرفداران به‌وجود آمده که چنین نقطه‌ ضعفی را در فیلم The Batman هم شاهد باشیم. با این حال، خیلی از تحلیل‌گران معتقد هستند که به دو دلیل چنین اتفاقی رخ نخواهد داد؛ نخست اینکه مت ریوز تا به اینجای کار بازیگران شناخته شده را برای به تصویر کشیدن شخصیت‌های منفی انتخاب کرده است.

معمولا کارگردانان از بازیگران شناخته‌ شده در نقش‌های کوتاه و فرعی استفاده نمی‌کنند. دلیل دوم اینکه مت ریوز کارگردان باتجربه‌ای است؛ او در روند ساخت جدیدترین فیلم بتمن بدون شک نیم نگاهی به فیلم‌های قدیمی ساخته شده براساس این ابرقهرمان خواهد داشت تا اشتباهات کارگردانان پیشین از جمله جوئل شوماخر (Joel Schumacher) را تکرار نکند. جدا از این موضوع، روند فیلمبرداری The Batman از چندی پیش آغاز شد و نخستین تصاویر منتشر شده از پشت صحنه را می‌توانید با مراجعه به این لینک مشاهده کنید.

در پایان، لازم به ذکر است که جدیدترین ساخته‌ی مت ریوز از تاریخ ۴ مارس سال ۲۰۲۲ (۱۳ اسفند ۱۴۰۰) در سینماها اکران خواهد شد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا