#مهسا_امینی

مجموع فروش Code Vein از مرز یک میلیون نسخه گذشت

فروش میلیونی تنها در پنج ماه

مجموع فروش Code Vein

با توجه به آخرین آمار رسمی منتشر شده، مجموع فروش Code Vein در سراسر جهان از مرز یک میلیون نسخه عبور کرده است. این بازی با الهام از سری Souls ساخته شده بود.

شرکت بندای نامکو که یکی از ناشرهای شناخته شده‌ی صنعت گیم محسوب می‌شود، در سال ۲۰۱۹ مجموعا ۱۳ بازی مختلف را روانه‌ی بازارها کرد که یکی از آن‌ها Code Vein بود. داستان این بازی در آینده‌ای نزدیک جریان دارد؛ پس از رخ دادن یک اتفاق ناگوار تحت عنوان «سقوط بزرگ»، هیولاهایی روی سیاره‌ی زمین پدیدار شده و انسان‌ها را در معرض انقراض قرار دادند. در چنین شرایطی، بازماندگان تصمیم گرفتند تا برای مقابله با هیولاها، روننت‌ها را ایجاد کنند. این مبارزان در واقع انسان‌های مرده‌ای بودند که با تزریق یک نوع انگل خاص به قلب، به زندگی بازگشته و از قابلیت‌های فراانسانی بهره‌مند شده‌اند. روننت‌ها شباهت بسیاری به ومپایرها داشته و برای زنده ماندن به خون انسان نیازمند هستند.

بازی Code Vein در سبک اکشن و نقش‌آفرینی ساخته شده و دارای محیطی جهان‌باز است. کاربر در ابتدای بازی روننت را مطابق سلیقه‌ی خود ساخته و پس از انتخاب یک همراه به مبارزه با دشمنان می‌پردازد. شخصیت همراه نه تنها روی سبک مبارزات، بلکه روی نحوه‌ی پیشبرد داستان هم تاثیر می‌گذارد. آن دسته از افرادی که به کواپ آنلاین علاقه دارند، می‌توانند محصول جدید باندای نامکو را به صورت دونفره به اتمام برسانند؛ در غیر اینصورت، هوش مصنوعی کنترل شخصیت همراه را بر عهده می‌گیرد. به‌طور کلی، می‌توان گفت گیم‌پلی این بازی شباهت بسیاری به سری Souls دارد. در ضمن، سبک هنری به کار رفته در بازی هم از God Eater 3 الهام گرفته شده است؛ عنوانی که حق امتیاز آن به بندای نامکو تعلق دارد.

با توجه به جدیدترین توییت اکانت رسمی این بازی در توییتر، مجموع فروش Code Vein در سراسر جهان از مرز یک میلیون نسخه گذشته است. سازندگان همچنین در این توییت از تمامی کاربران به‌خاطر دستیابی به این موفقیت تشکر کردند. موفقیت تجاری این بازی اکشن و نقش‌آفرینی به دو دلیل غافل‌گیرکننده بوده است: اول اینکه این بازی در تاریخ ۵ مهر (مصادف با ۲۷ سپتامبر سال ۲۰۱۹) منتشر شد، در نتیجه تنها پنج ماه از انتشار آن می‌گذرد؛ نکته‌ی مهم‌تر اینکه جدیدترین محصول بندای نامکو در جلب نظر مثبت منتقدان موفق نبود و بازخوردهای متوسطی را دریافت کرد.

اگر سیزن پس Code Vein را خریداری کرده‌اید، باید بگوییم که اولین بسته‌ی دانلودی آن چندی پیش تحت عنوان Hellfire Knight منتشر شد. از محتواهای قرار گرفته در این بسته می‌توان به یک ماموریت داستانی، آیتم‌های جدید برای شخصی‌سازی و یک محیط برای گشت و گذار اشاره کرد. دو بسته‌ی دانلودی دیگر هم قرار است برای این بازی منتشر شوند که در حال حاضر اطلاعاتی از تاریخ دقیق انتشارشان نداریم. با این حال، سازندگان اعلام کردند این دو بسته اوایل سال جاری میلادی در دسترس علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

در پایان، لازم به ذکر است که این بازی هم اکنون برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی منتشر شده است.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا