1%
  • 0/10

دنباله‌ی مستقیم فیلم Cloverfield ساخته خواهد شد

دیگر خبری از یک اسپین‌آف نیست

دنباله‌ی مستقیم فیلم Cloverfield ساخته خواهد شد ۰ ۱۱ بهمن ۱۳۹۹ سینمای جهان کپی لینک
فیلم Cloverfield

از زمان اکران بسیار موفقیت‌آمیز فیلم Cloverfield در سال ۲۰۰۸، شاهد اکران دو اسپین‌آف از این مجموعه بودیم. حالا قرار است دنباله‌ی مستقیم قسمت اول ساخته شود.

دنیای کلاورفیلد با پروژه‌ی نسبتا کوچکی به تهیه‌کنندگی جی.جی آبرامز و کارگردانی مت ریوز در بیش از یک دهه پیش کلید خورد؛ این فیلم علمی-تخیلی آخرالزمانی، به شیوه‌ی «ویدیو‌های یافت‌شده» ساخته شده بود که در آن زمان از محبوبیت زیادی بین سینماروها برخوردار بود. فیلم Cloverfield با بودجه‌ی ۲۵ میلیون دلاری عملکردی حیرت‌انگیز داشت و بیش از ۱۷۰ میلیون دلار فروخت. حدود هشت سال بعد، دنباله‌ی غیرمستقیم آن با نام 10 Cloverfield Lane ساخته شد که اسپین‌آفی با حال و هوای متفاوت به شمار می‌رفت. این فیلم هم حتی با بودجه‌ی کمتر نسبت به قسمت اول، فروشی عالی داشت.

آخرین فیلم اکران‌شده از این مجموعه، اسپین‌آف دیگری با نام The Cloverfield Paradox بود که دو سال پیش منتشر شد و با اقبال بسیار بد مخاطبین و منتقدین همراه بود. با تمرکز جی.جی آبرامز روی پروژه‌های دیگرش، به نظر می‌رسید که کلاورفیلد دیگر به آخر خط رسیده، اما حال مشخص شده که پارامونت پیکچرز و کمپانی فیلم‌سازی آبرامز به نام Bad Robot به دنبال ادامه دادن کلاورفیلد هستند.

طبق گزارش هالیوود ریپورتر، Cloverfield 2 قرار است دنباله‌ی مستقیم قسمت اول باشد و دیگر خبری از یک اسپین‌آف نیست. نگارش فیلم‌نامه برعهده‌ی «جو بارتون» گذاشته شده است؛ فیلم‌نامه‌نویس انگلیسی، سال گذشته به عنوان شورانر سریال اسپین‌آف Batman برای سرویس HBO Max انتخاب شده بود. مشخص نیست که این فیلم چگونه قرار است داستان Cloverfield را ادامه دهد، اما طبق گزارش مذکور، بعید است که از همان سبک ویدیو‌های پیدا‌شده در ساخت این فیلم استفاده شود.

هنوز هیچ اطلاعاتی از بازیگران، کارگردان و تاریخ اکران Cloverfield 2 در دست نیست.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments