1%
  • 0/10

برگزاری رویداد سینماکان ۲۰۲۰ لغو شد

کرونا همچنان قربانی می‌گیرد

برگزاری رویداد سینماکان ۲۰۲۰ لغو شد ۰ ۲۳ اسفند ۱۳۹۸ سینمای جهان کپی لینک
رویداد سینماکان ۲۰۲۰

انجمن ملی صاحبان سینما با انتشار یک بیانیه‌ی رسمی اعلام کرد رویداد سینماکان ۲۰۲۰ به منظور مقابله با گسترش ویروس کرونا برگزار نمی‌شود.

هفته‌ی گذشته بود که انجمن ملی صاحبان سینما با انتشار یک بیانیه‌ی رسمی از همکاری خود با مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا خبر داد. این همکاری قرار بود در راستای انجام اقدامات احتیاطی به منظور حفظ سلامتی شرکت‌کنندگان در سینماکان ۲۰۲۰ انجام شود. در بخش دیگر این بیانیه به علاقه‌مندان اطمینان داده شده بود که روند ثبت نام همچنان ادامه داشته و سینماکان امسال مطابق برنامه‌ریزی‌ها برگزار خواهد شد.

با ادامه داشتن بحران کرونا، انجمن ملی صاحبان سینما سرانجام تصمیم به لغو سینماکان ۲۰۲۰ گرفت. این رویداد به‌صورت سالانه از ۲۰۱۱ تاکنون برگزار می‌شد و شرایطی را مهیا می‌کرد تا استودیوهای فیلمسازی بتوانند به نمایش جدیدترین محصولات خود پرداخته و رفتن به سینما برای تماشای فیلم را تبلیغ کنند:

با تاسف فراوان لغو سینماکان ۲۰۲۰ را اعلام می‌کنیم. بهار هر سال غرفه‌داران، ناشران و فعالان صنعت سینما از سراسر جهان در لاس وگاس دور هم جمع می‌شوند، تجربیات خود را به اشتراک می‌گذارند و رفتن به سینما برای تماشای فیلم را ارزشمند می‌شمرند. امسال به دلیل ممنوعیت سفر از سوی اتحادیه‌ی اروپا، محدودیت‌هایی روی سفر اعمال شده؛ همچنین دیگر مشکلاتی که ویروس کرونا به‌وجود آورده، تعداد قابل‌توجهی از فعالان سینما در سراسر جهان قادر به شرکت در سینماکان نیستند.

اگرچه شیوع در این منطقه شدت نگرفته است اما اوضاع جهانی باعث شده تا برگزاری رویدادی که علاقه‌مندان انتظارش را دارند برای ما امری غیرممکن باشد. پس از مشورت با شرکت‌کنندگان، غرفه‌داران، اسپانسران و دیگر حاضران، انجمن ملی صاحبان سینما تصمیم گرفت تا سینماکان ۲۰۲۰ را برگزار نکند. بی‌صبرانه منتظر هستیم تا شرایط بهبود یافته و همانند ۱۰ سال گذشته بزرگ‌ترین رویداد سینمایی جهان را برگزار کنیم.

سینماکان ۲۰۲۰، تنها رویدادی نیست که ویروس کرونا باعث لغو آن شده است. طی روزهای اخیر اخبار مختلفی مبنی بر عدم برگزاری SXSW 2020 و نمایشگاه E3 2020 در فضای مجازی منتشر شد. برگزاری کنفرانس سالانه توسعه دهندگان اپل (WWDC) هم در هاله‌ای از ابهام قرار داشته و احتمالا لغو خواهد شد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments