1%
  • 0/10

فیلم جدید کریستوفر نولان احتمالاً اثری جاسوسی و رازآلود خواهد بود

نولان و بازسازی یک اثر بسیار قدیمی

فیلم جدید کریستوفر نولان احتمالاً اثری جاسوسی و رازآلود خواهد بود ۲ ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ سینمای جهان کپی لینک
فیلم جدید کریستوفر نولان

رسانه Variety در یکی از گزارش‌های تازه خود به فیلم جدید کریستوفر نولان پرداخته و اطلاعاتی را درباره آن به اشتراک گذاشته است.

کریستوفر نولان (Christopher Nolan) سال گذشته میلادی Oppenheimer را با همکاری یونیورسال پیکچرز به سینماها آورد. همانطور که انتظار می‌رفت، این اثر عملکرد بسیار خوبی در فصل جوایز داشت و توانست مجموعاً ۷ جایزه اسکار از جمله بهترین فیلم و بهترین کارگردانی را از آن خود کند. بدین ترتیب، طلسم شکسته شد و نولان پس از دو دهه فعالیت، به یکی از مهمترین جوایز سینمایی دست یافت.

یکی از گزارش‌های تازه رسانه Variety به فیلم جدید کریستوفر نولان اختصاص داده شده است. برخی از منابع می‌گویند اثر مزبور بازسازی سریال The Prisoner خواهد بود که دهه ۶۰ میلادی در بریتانیا پخش شد. نولان در سال ۲۰۰۹ میلادی مشغول کار روی بازسازی سینمایی آن بود اما پس از اینکه شبکه AMC اقتباس اختصاصی خودش را پخش کرد، آن را کنار گذاشت. از آنجایی که بیش از یک دهه از پخش سریال می‌گذرد، ظاهراً نولان بار دیگر می‌خواهد به سراغش برود.

برخی دیگر از منابع رسانه ورایتی می‌گویند کریستوفر نولان احتمالاً تمرکز خود را روی آماده سازی یک فیلمنامه کاملاً جدید می‌گذارد. همچنین در بخش دیگری از گزارش آمده یونیورسال پیکچرز و وارنر اصلی‌ترین گزینه‌های برای پذیرش وظیفه نشر هستند. هر چند، یونیورسال احتمالاً شانس بیشتری دارد. چون به خواسته نولان احترام گذاشت و با اکران بلند مدت Oppenheimer موافقت کرد؛ اتفاقی که وارنر اجازه رخ دادنش را نمی‌داد.

فیلم جدید کریستوفر نولان

سریال The Prisoner المان‌های علمی تخیلی، دلهره آور روان شناختی و جاسوسی را در خود جای داده است. اتفاقات حول محور یک مامور سازمان اطلاعات بریتانیا می‌چرخد که بنا به دلایلی از شغل خود استعفا می‌دهد. در حالی که مشغول آماده شدن برای رفتن به سفر است، بیهوش شده و سپس در یک روستا به هوش می‌آید. دور تا دور این روستا را کوه‌ها احاطه کرده و تنها از یک سمت به دریا متصل می‌شود.

ساکنان روستای مرموز هیچ کدام اسم نداشته و تنها با شماره شناخته می‌شوند. برخی از ساکنان مانند شخصیت اصلی داستان، زندانی بوده و به اجبار آمده‌اند و برخی دیگر نگهبانان هستند. از همین رو، هیچ کس نمی‌تواند به فرد دیگری اعتماد کند. همچنین ساکنان روستا شدیداً تحت نظارت بوده و هر گونه تلاش برای فرار به حبس یا مرگ منجر می‌شود.

سریال The Prisoner اثری کالت محسوب می‌شود.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments