1%
  • 0/10

کریستوفر نولان از تاثیر زک اسنایدر بر سینمای ابرقهرمانی و علمی تخیلی می‌گوید

کریستوفر نولان از تاثیر زک اسنایدر بر سینمای ابرقهرمانی و علمی تخیلی می‌گوید ۲ ۰۷ دی ۱۴۰۲ سینمای جهان کپی لینک
کارگردان فیلم اوپنهایمر

کریستوفر نولان، در بخشی از مصاحبه اخود با رسانه The Atlantic به تعریف و تمجید از کارگردان Rebel Moon، یعنی زک اسنایدر پرداخته است.

اگرچه زک اسنایدر (Zack Snyder) طی دو دهه گذشته آثار شاخصی مانند Watchmen و Man of Steel را ساخته بود، ماجرای Justice League باعث شد شهرتش چند برابر شده و طرفداران بیشتری در سراسر جهان پیدا کند. او بواسطه انتشار اطلاعات و تصاویر مختلف به طرفداران نشان داد فیلمی که روی پرده نقره‌ای آمد با چیزی که مد نظر داشت متفاوت بود. تکرار این اقدامات به مرور زمان عطش مخاطبان را افزایش داد و نهایتاً وارنر را به انتشار Zack Snyder’s Justice League وادار کرد.

کریستوفر نولان (Christopher Nolan) یکی از کارگردان موفق هالیوود محسوب شده و اخیراً پای مصاحبه با رسانه The Atlantic نشسته است. او در بخشی از گفتگو به تعریف و تمجید از زک اسنایدر پرداخت و تاکید کرد عادات او در زمینه داستانسرایی را می‌توان در سینمای مدرن بخصوص ابرقهرمانی و علمی تخیلی را مشاهده کرد :

این روزها فیلمی ابرقهرمانی یا علمی تخیلی را نمی‌توان پیدا کرد که زک اسنایدر رویش تاثیر نگذاشته باشد. وقتی یک فیلم به کارگردانی زک اسنایدر را تماشا می‌کنید، علاقه‌اش به پتانسیل سینما را می‌بینید و حس می‌کنید؛ پتانسیلی برای شگفت انگیز بودن، پتانسیلی برای تحریک و هیجان زده کردن شما.

جدیدترین اثر زک اسنایدر Rebel Moon نام داشته و اخیراً از طریق سرویس استریم نتفلیکس (Netflix) منتشر شده است. فیلم مزبور یک اپرای فضایی بوده و قصه گروهی از مزدوران را روایت می‌کند که هر کدام به دلایل متفاوتی تصمیم می‌گیرند به کشاورزان یک قمر کمک کرده تا مقابل ارتش حکومتی ظالم بایستند. ماه سرکش بازخوردهای نه چندان مثبتی را از سوی منتقدان دریافت کرده اما این موضوع باعث نشده مورد استقبال مخاطبان قرار نگیرد.

در انتها، بد نیست بدانید کارگردان فیلم اوپنهایمر حدوداً یک ماه پیش به تعریف و تمجید از فیلم Watchmen پرداخته و آن را جلوتر از زمان خود توصیف کرده بود.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments