برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

کارگردان فیلم Tenet نگران تعطیلی سالن‌های سینما به خاطر شیوع کرونا است

کریستوفر نولان در یادداشتی، به دغدغه‌‌ی خود درباره‌ی سالن‌های سینما می‌پردازد

کارگردان فیلم Tenet نگران تعطیلی سالن‌های سینما به خاطر شیوع کرونا است ۰ ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ سینمای جهان کپی لینک
کارگردان فیلم Tenet

«کریستوفر نولان» کارگردان مشهور سه‌گانه‌ی The Dark Knight که در حال حاضر مشغول ساخت فیلم Tenet است، در یادداشتی جدید به این پرداخت که چرا سالن‌های سینما در این زمان به کمک نیاز دارند.

شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان باعث شد تا اکثر کشورها، تصمیم به تعطیلی سالن‌های سینما بگیرند. اتفاقی که نتیجه‌اش، تاخیر اکران بسیاری از آثار مهم امسال بود و همچنین آثار متعددی که اکران خود را طی یکی دو ماه اخیر آغاز کرده بودند، نسخه‌ی خانگی و دیجیتالی آن‌ها به اجبار زودتر از موعد در دسترس قرار گرفت.

کریستوفر نولان کارگردان مشهور آثاری چون Memento، The Dark Knight، Inception و Interstellar که در حال حاضر روی جدیدترین فیلم خود با نام Tenet کار می‌کند، در یادداشتی جدید در نشریه‌ی واشنگتن پست، نگرانی خود را به خاطر تعطیلی سالن‌های سینما ابراز کرد. نولان در این یادداشت با عنوان «سالن‌های سینما بخشی حیاتی از زندگی اجتماعی آمریکایی هستند. آن‌ها به کمک ما احتیاج دارند» به دغدغه‌های خود درباره‌ی این اتفاق در آمریکا پرداخت.

او در صحبت‌های خود به اهمیت تجربه‌ی تماشای فیلم‌های سینمایی در سالن‌های نمایش می‌پردازد و در کنار آن به مسئله‌ی بیکاری افراد شاغل در این مراکز هم اشاره می‌کند. نولان در بخشی از صحبت‌های خود سالن‌ها سینما را این گونه توصیف می‌کند.

بخشی حیاتی از زندگی اجتماعی که برای بسیاری کار و برای همه سرگرمی فراهم می‌کند. این‌ها مکان‌های شادی هستند که به کارگران داستان‌ها، و اتفاقاتی را به جمعیتی ارائه می‌دهند که آمده‌اند تا از یک شب در بیرون از خانه لذت ببرند.

وقتی این بحران بگذرد، احتیاج برای ارتباط جمعی انسان، نیاز به زندگی و عشق و خنده و گریه با هم، قدرتمندتر از همیشه خواهد بود. ما به چیزی که فیلم‌ها به ما ارائه می‌دهند نیاز داریم. شاید مثل من، شما فکر کردید که برای صدای فراگیر یا تنقلات یا نوشابه و پاپکورن یا ستاره‌های فیلم به سینما می‌رفتید. اما این گونه نبود. ما برای هم‌دیگر آن‌جا بودیم.

اگر مشتاق به خواندن متن کامل این یادداشت هستید، می‌توانید آن را از طریق این صفحه در سایت واشنگتن پست مطالعه کنید. ترجمه‌ی کامل این متن را هم به‌زودی می‌توانید در سایت سرگرمی بخوانید.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments