#مهسا_امینی

جزئیات بیشتری از فیلم جدید کریستوفر نولان منتشر شده است

داستان در خلال جنگ جهانی دوم روایت می‌شود

جزئیات بیشتری از فیلم جدید کریستوفر نولان منتشر شده است سورنا رضایی ۰ ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ سینمای جهان
ناشر دوازدهمین فیلم کریستوفر نولان

وب سایت Deadline با انتشار یک گزارش اختصاصی ناشر دوازدهمین فیلم کریستوفر نولان را معرفی کرده است. مطابق انتظار، خبری از وارنر نیست.

در شرایطی که کریستوفر نولان (Christopher Nolan) همچنان یک چهره ناشناخته در صنعت سینما بود، وارنر به او اعتماد کرد و وظیفه ساخت Insomnia را روی دوش‌هایش قرار داد. اثر مزبور نه تنها تحسین منتقدان را برانگیخت، بلکه توانست به فروش قابل‌قبولی در باکس آفیس جهانی دست یابد. ثبت همین موفقیت‌ها کافی بود تا وارنر و نولان به همکارانی بی‌نقص تبدیل شوند. آن‌ها طی سال‌های بعد آثار متعددی از جمله سه‌گانه شوالیه تاریکی، Inception و Interstellar را روانه سینماها کردند که همگی فیلم‌های شاخصی به شمار می‌روند. در حالی که به نظر می‌رسید همکاری‌شان ادامه داشته باشد، یک اتفاق غیرمنتظره رخ داد.

وارنر اواخر سال ۲۰۲۰ میلادی اعلام کرد تمامی آثار ۲۰۲۱ خود را به صورت همزمان به سینماها و سرویس HBO Max می‌آورد. کریستوفر نولان از آن دسته کارگردانانی است که اعتقاد دارد فیلم سینمایی باید در سالن تماشا شود. او همچنین معتقد بود اتخاذ چنین سیاستی می‌تواند به سینماها ضربه بزند. از همین رو، مخالفت خود را صریحا اعلام کرد و حتی HBO Max را بدترین سرویس استریم جهان خواند. با رخ دادن این اتفاقات، گروهی از کارشناسان پیش‌بینی کردند همکاری وارنر و نولان احتمالا به انتهای مسیر خود رسیده است؛ پیش‌بینی‌ای به حقیقت تبدیل شد. چندی پیش اولین اطلاعات از دوازدهمین فیلم نولان از راه رسید و مطابق انتظار، تاکید شده بود فیلمساز بریتانیایی به دنبال یک ناشر جدید است.

وب سایت Deadline در جدیدترین گزارش اختصاصی خود ناشر دوازدهمین فیلم کریستوفر نولان را معرفی کرده است. بر این اساس، یونیورسال پیکچرز توانسته رقبا را کنار زده و وظیفه پخش را بر عهده بگیرد. نویسنده به جزئیات بیشتری دسترسی نداشته اما وب سایت Variety ساعاتی قبل مطلب جداگانه‌ای را کار کرد که اطلاعات دیگری را در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهد. اینطور که به نظر می‌رسد، این مزبور دارای جلوه‌های ویژه زیادی بوده، هزینه‌اش ۱۰۰ میلیون دلار برآورده شده و فیلمبرداری آن در صورت به وجود نیامدن مشکلی خاص در سه ماهه نخست سال آتی میلادی شروع می‌شود. همچنین اکران گسترده احتمالا اواخر سال ۲۰۲۳ یا در ۲۰۲۴ رخ خواهد داد.

ناشر دوازدهمین فیلم کریستوفر نولان
جولیوس رابرت اوپنهایمر

قبل از اینکه همه‌گیری ویروس کرونا رخ دهد، فیلم‌های سینمایی بین ۷۵ الی ۹۰ روز روی پرده نقره‌ای مانده و سپس به سرویس‌های استریم و پلتفرم‌های دیجیتالی می‌آمدند. پس از همه‌گیری، این رقم به ۴۵ کاهش یافته است. نویسنده مطلب Variety در بخش دیگری از مطلب خود نوشته کریستوفر نولان درخواست کرد فیلم جدیدش بین ۹۰ الی ۱۲۰ روز انحصارا در سینماها باشد. منابع خبری نمی‌دانند این خواسته فیلمساز بریتانیایی در قرارداد قید شده است یا خیر. در ضمن، داستان روی نقش جولیوس رابرت اوپنهایمر (Julius Robert Oppenheimer) در ساخت نخستین بمب اتم تاریخ بشریت، تلاش‌هایش برای متقاعد کردن جهان به منظور نظارت بر سلاح‌های هسته‌ای و مخالفتش با تولید بمب‌های هیدروژنی تمرکز دارد.

محتویاتی که مطلب اخیر وب سایت Variety در خود جای داده، به همین موارد خلاصه نمی‌شود. نویسنده مدعی شده اختلافات کریستوفر نولان و وارنر در Tenet ریشه دارد. فیلمساز بریتانیایی اصرار داشت اثر جدیدش در تابستان سال ۲۰۲۰ اکران شود اما مدیران استودیو موافق نبودند؛ زیرا احتمال می‌دادند پروژه گرانقیمتشان نتواند به فروش بالایی دست یافته و متحمل ضرر هنگفتی شوند. در نهایت، مشخص شد حق با وارنر بوده و تنت ضرری چند ده میلیون دلاری را به سازندگان خود تحمیل کرد.

سونی، مترو گلدوین میر و پارامونت پیکچرز از دیگر استودیوهایی بودند که نماینده خود را به دفتر کریستوفر نولان فرستادند تا فیلمنامه جدیدش را مطالعه کنند. از آنجایی که گمان می‌کردند طرح کلی داستان به اندازه کافی جذاب نیست، نسبت به بر عهده گرفتن وظیفه نشر و سرمایه‌گذاری روی آن تردید داشتند.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا