صداپیشه ماریو از این نقش کناره‌گیری کرد

البته کار او به طور کامل با ماریو تمام نشده!

صداپیشه ماریو از این نقش کناره‌گیری کرد عرفان بدری ۰ ۰۱ شهریور ۱۴۰۲ اخبار بازی
صداپیشه ماریو

چارلز مارتینت (Charles Martinet) صداپیشه ماریو در مجموعه بازی‌های Super Mario شرکت نینتندو (Nintendo) اخیرا اعلام کرده که دیگر در نقش این شخصیت صداپیشگی نخواهد کرد و اکنون به سفیری برای به اشتراک گذاشتن شادی ماریو تبدیل شده است.

ماریو یکی از محبوب‌ترین و نمادین‌ترین شخصیت‌های تاریخ صنعت بازی‌های ویدئویی است و البته صدای او نیز به همان اندازه برای طرفداران پر از خاطره و لحظات جذاب است. چارلز مارتینت که اولین بار در سال ۱۹۹۶ و در بازی Super Mario 64 به جای ماریو صداپیشگی کرد، در طول این ۲۷ سال صدای نمادین این شخصیت بوده، اما دیگر ماجراجویی‌های او در این دنیای افسانه‌ای به پایان رسیده است.

این طور که اخیرا شرکت نینتندو اعلام کرده، صداپیشه ماریو یعنی چارلز مارتینت دیگر در به جای این نقش صحبت نمی‌کند، در عوض او به سفیر ماریو تبدیل و می‌خواهد شادی ماریو را با طرفداران به اشتراک بگذارد. هم چارلز مارتینت و هم خالق شخصیت ماریو، شیگرو میاموتو (Shigeru Miyamoto) اعلامیه‌هایی در این رابطه دارند که البته در آینده آن را به اشتراک خواهند گذاشت.

جالب است بدانید در حالی که همه جا بازی Super Mario 64 در سال ۱۹۹۶ به عنوان اولین صداپیشگی چارلز مارتینت در نقش ماریو اشاره می‌شود، اما او نخستین بار در نسخه سی‌دی-رام Mario Teaches Typing در سال ۱۹۹۴ و Mario’s Game Gallery در سال ۱۹۹۵ به جای ماریو صحبت کرده بود. او علاوه بر این شخصیت، صداپیشگی شخصیت‌های لوئیجی (Luigi)، واریو (Wario)، والوئیجی (Waluigi) و حتی بیبی ماریو (Baby Mario) را نیز بر عهده داشته است.

دو بازی Mario Strikers: Battle League و Mario + Rabbids Sparks of Hope آخرین عناوینی بودند که در آن چارلز مارتینت صداپیشگی ماریو را بر عهده داشت. او همچنین در انیمیشن The Super Mario Bros. Movie نیز نقش پدر ماریو و لوئیجی را ایفا کرد. تائيد شده از صدای مارتینت در بازی مورد انتظار Super Mario Bros. Wonder که در تاریخ ۲۰ اکتبر ۲۰۲۳ (۲۸ مهر ۱۴۰۲) منتشر می‌شود، استفاده نخواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا