1%
  • 0/10

۷ چیزی که تنها خوانندگان مانگا مرد اره ای درباره دنجی می‌دانند!

حقایق ناگفته

۷ چیزی که تنها خوانندگان مانگا مرد اره ای درباره دنجی می‌دانند! ۰ ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

ما در ادامه این مطلب، برای کسانی که تنها انیمه را مشاهده کرده‌اند، نگاهی داریم به هفت واقعیتی که تنها خوانندگان مانگا مرد اره ای درباره دنجی می‌دانند!

این مسئله به عنوان یک حقیقت برای طرفداران دنیای انیمه پذیرفته شده است که هیچ انیمه‌ای تمام جزئیات مانگایی را که بر اساس آن ساخته شده است را در طی خط داستانی خود پوشش نمی‌دهد و برخی از آن‌ها را از قلم می‌اندازد. با وجود آنکه هر کدام از این رسانه‌ها از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار هستند، اما با این حال، تعداد زیادی از طرفداران دنیای انیمه، به دلیل کامل‌تر بود مانگا، همواره مطالعه آن را به دیدن انیمه ترجیح می‌دهند. اما اکنون، ما در ادامه این مطلب، برای کسانی که تنها انیمه را مشاهده کرده‌اند، نگاهی داریم به هفت واقعیتی که تنها خوانندگان مانگا مرد اره ای درباره دنجی می‌دانند!

یکی از پرطرفدارترین و محبوب‌ترین پروژه‌های استودیو ماپا که به موفقیت روز افزون آن کمک بزرگی کرده است، انیمه شناخته شده با نام مرد اره‌ای (Chainsaw Man) است که به عنوان یکی از بهترین انیمه‌های استودیو ماپا (Mappa) به شمار می‌رود. داستان این انیمه در رابطه با پسر جوانی به نام دنجی (Denji) است. او پس از آنکه پدرش را از دست می‌دهد، مجبور به پرداخت بدهی قابل توجهی می‌شود. این مبلغ هنگفت باید به به سازمان  (Yakuza) پرداخت شود. در این داستان، کارکتر دنجی، از یک حیوان خانگی شیطانی به نام پوچیتا (Pochita) نگهداری می‌کند. او از این حیوان خانگی وفادار خود به عنوان ابزاری برای کشتن شیاطین استفاده می‌کند تا بتواند به وسیله پولی که از آن به دست می‌آورد، بدهی خود را به آن سازمان پرداخت کند. با پیش رفتن داستان، پوچیتا جان خود را در راه نجات جان دنجی از دست می‌دهد. این مسئله در نهایت باعث می‌شود که دنجی نیز پس از آن، توانایی تبدیل کردن خود به یک شیطان را داشته باشد. شیطانی که صورتش به شکل یک اره برقی در می‌آید.

برخی از انیمه‌هایی که تا به امروز ساخته شده‌اند، به خط داستانی مانگایی که بر اساس آن ساخته شده‌اند، به صورت کامل وفادار بوده‌اند. این ویژگی، از نظر برخی از مخاطبان، به عنوان یک نقطه قوت به شمار می‌رود، اما در عین حال، برخی دیگر از طرفداران، دوست دارند که انیمه تنها به صورت کلی از خط داستانی مانگا پیروی کند و جزئیات و نحوه به تصویر کشیدن داستان در آن متفاوت باشد. جالب است بدانید که یکی از دلایل متفاوت بودن خط داستانی انیمه از مانگا این است که انتشار مانگا در زمان پخش انیمه به پایان نرسیده است. انیمه‌های زیادی در طول سال‌های اخیر ساخته شده‌اند که خط داستانی آن‌ها، آنگونه که باید و شاید، بر طبق مانگا پیش نرفته است؛ اما با این حال، ناگفته نماند که برخی از آنها عملکرد بهتری از خط داستانی مانگا داشته‌اند و موفق به جذب مخاطبان بیشتری نیز شده‌اند، اما برخی دیگر نیز تا حد زیادی باعث کاهش محبوبیت داستان شدند. توجه داشته باشید که ادامه این مطلب حاوی اسپویل می‌باشد.

اولین مبارزه دنجی پس از تغییر شکل خود، با یک شیطان عضله‌ای بود!

یکی از اولین و مهم‌ترین چیزهایی که از مانگا مرد اره ای حذف و یا به طرز قابل توجهی در خط داستانی انیمه تغییر داده شده بود، اولین مواجهه دنجی با شیطان عضلانی (Muscle Devil)، درست پس از زمانی بود که قول داد تبدیل به سگ ماکیما (Makima) خواهد شد. این صحنه اولین جایی بود که مخاطبان به این واقعیت پی می‌برند که در درون دنجی چیزی به نام قلب باقی مانده است. با وجود آنکه دنجی هنوز در رابطه با اینکه آیا هنوز هم در وجود خود نشانه‌هایی از احساسات انسانی دارد یا خیر، مطمئن نیست، اما با این حال، با در نظر گرفتن اینکه او به صورت همواره به این مسئله فکر می‌کند که اگر آکی (Aki)، پاور (Power)‌و یا ماکیما جانشان را از دست بدهند چه احساسی خواهد داشت، مخاطبان می‌توانند از این مسئله اطمینان خاطر حاصل کنند که این کارکتر در وجود خود احساسات انسانی را تجربه می‌کند.

دنجی ممکن است این احساس را داشته باشد که نمی‌تواند در زمان ناراحتی همانند دیگران اشک بریزد، اما مهم است به خاطر داشته باشیم که هر فردی به نحو منحصر به فرد خود احساسات درونی‌ خود را بروز می‌دهد. درست است که دنجی تونایی اشک ریخن را ندارد اما با این حال، صحنه مانگایی که این کارکتر در طی آن به یک شیطان به ظاهر بی آزار اجازه فرار کردن را می‌دهد، احساسات انسانی وجود او را به وضوح به تصویر می‌کشد.

دنجی بدون آنکه از او خواسته شود، برای ماکیما پارس می کند تا همانند سگی مطیع باشد!

درست است که دنجی در انیمه مرد اره‌ای، هر زمان که ماکیما از او بخواهد برای او پارس می کند، اما با این حال جالب است بدانید که در مانگای این انیمه، دنجی بدون آنکه از او خواسته شود، برای ماکیما پارس می کند تا درست همانند سگی مطیع رفتار کند. این کارکتر همواره به صورت خودخواسته میل دارد تا مطیع بودن خود را به «صاحب‌» محبوبش بروز بدهد. نکته‌ای که بینندگان انیمه مرد اره‌ای از دست داده‌اند این است که این کارکتر در خط داستانی مانگا بیش از چیزی که در انیمه به تصویر کشیده شده است، برای ماکیما پارس می‌کند.

با وجود اینکه ممکن است این جزئیات، در نگاه اول کوچک و بی اهمیت به نظر برسند اما با این حال، همین نکات جزئی به بینندگان یادآوری می‌کنند که چگونه دنجی تنها کارکتری است که بدون هیچ فکری عمل می‌کند و در واقع توسط کسی کنترل و دستکاری ذهنی می‌شود. او به صورت همواره در حال انجام ماموریت‌هایی است که ماکیما به او گفته است. این جزئیات کوچک به خوبی نشان می‌دهند که دنجی تنها به خاطر علاقه‌ای که به ماکیما دارد× ایگونه به صورت تمام و کمال، عقل و اراده خود را در اختیار او قرار گذاشته است.

دنجی و پوچیتا دستورالعمل‌های آشپزی مخصوص خود را داشتند.

به طور کلی، تنها چند فلش بک به زندگی دنجی جوان و پوچیتا از زمانی وجود دارد که با همدیگر درخیابان‌ها زندگی می کردند؛ اما جالب است بدانید که یک صحنه کوچک از گذشته این دو وجود دارد که در انیمه به آن اشاره‌ای نشده بود. با این وجود، این صحنه می‌توانست به خوبی به مخاطبان انیمه نشان بدهد که زندگی روزمره این دو کارکتر با یکدیگر به چه صورت می‌گذشت. در مانگا مرد اره ای بخشی وجود دارد که با عنوان «روتین آشپزی دنجی و پوچیتا» شناخته شده است. در این بخش از مانگا، دنجی و پوچیتا در حال درست کردن یک وعده غذایی ویژه کوچک برای جشن سال نو هستند.

دنجی پول زیادی نداشت ولی آرد نه تنها از محصولات غذایی ارزان قیمت به شمار می‌رود، بلکه برای مدت طولانی هم، بدون آنکه فاسد شود، سالم می‌ماند. اما آرد به تنهایی به عنوان یک وعده غذایی قابل مصرف نیست؛ به همین خاطر نیز، دنجی مقداری آب به آن اضافه می‌کرد تا آن را به شکل خمیر در بیاورد و در نهایت به آن کمی شکر اضافه می‌کرد تا طمعی شبیه به کیک داشته باشد. این فلش بک به خوبی نشان می‌داد که چگونه دنجی و پوچیتا در گذشته با وجود زندگی سختی که داشتند اما با این حال به یکدیگر تکیه می‌کردند و در کنار یکدیگر خوشحال بودند.

ماکیما دنجی را دوست ندارد!

این مسئله ممکن است برای بینندگان انیمه واضح نباشد زیرا که هیچگاه به صراحت نشان داده نمی شود اما جالب است بدانید که ماکیما علاقه‌ای به خود دنجی ندارد و تنها پوچیتا، شیطان درون او را تحسین می کند. شیطانی که به عنوان یکی از قدرتمندترین و خطرناک‌ترین شیطان‌های جهان شناخته شده است. ماکیما دنجی را دوست ندارد و فکر می‌کند که این کارکتر لیاقت داشتن چنین شیطان بزرگی را در درون وجود خود ندارد. او دنجی را تنها به عنوان وسیله‌ای می بیند که می‌تواند با آن به اهداف خود دست پیدا کند و به همین خاطر نیز با او رفتار دوستانه‌ای دارد.

ماکیما قصد دارد مرد اره‌ای را تحت کنترل خود نگه دارد و از او برای از بین بردن هر شیطان دیگری در جهان استفاده کند. به علاوه، او قصد دارد تا به وسیله شیطان درون دنجی، از شر همه احساسات منفی که در جهان وجود دارند، از جمله، ترس، غم و عصبانیت خلاص شود.

رابطه دنجی با کارکتر پاور، افلاطونی است.

این نکته ممکن است برای بسیاری از طرفداران انیمه مرد اره‌ای تعجب آور به نظر برسد اما با این حال، جالب است بدانید که دنجی، در واقع کارکتر پاور را تنها به عنوان دوست خود می‌بیند. درست است که وقتی این دو کارکتر برای اولین بار یکدیگر را ملاقات کردند و مشاجرات خود را به پایان رساندند، دنجی کم و بیش به پاور از نظر عاطفی علاقه‌مند شده بود. اما با این حال، هر چقدر که این دو کارکتر زمان بیشتری را با یکدیگر می‌گذراندند، دنجی بیشتر می‌توانست به این واقعیت پی ببرد که پاور برای او از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، اما نه به عنوان یک معشوقه، بلکه به عنوان یک دوست.

دنجی به راستی پاور را دوست دارد؛ اما تنها به عنوان یک دوست یا حتی یک خواهر؛ همانطور که دنجی کارکتر آکی را نیز همانند برادر بزرگتر خود می‌بیند و به همین خاطر نیز به او عشق می‌ورزد. در نهایت، دنجی و پاور بسیار به یکدیگر نزدیک می‌شوند اما با این حال دنجی، در جایی از مانگا به این واقعیت اشاره می‌کند که پاور نمی تواند همانند ماکیما، رزه (Reze) و یا حتی هیمنو او را به هیجان بیاورد و تنها او را به عنوان یک دوست تحسین می‌کند.

دنجی و پاور به برنامه خود برای مقابله کردن با کیشیبه یک نام رسمی دادند.

کسانی که مانگا مرد اره ای را مطالعه کرده بودند مشتقانه منتظر بودند تیم دو نفره دنجی و پاور، به صورت رسمی آموزش ببینند تا کیشیبه (Kishibe) بتواند از آن‌ها محافظت و نگهداری کند. این دو پس از آنکه چندین بار به صورت ظالمانه‌ای از کیشیبه کتک خورند، در نهایت به این واقعیت پی بردند که شاید بهتر باشد برای مقابله با ضربات او، تاکتیک‌هایی را طراحی کنند و به صورت استراتژیک سعی در دفاع از خود راداشته باشند. به این ترتیب، این دو کارکتر در نهایت روش‌هایی را برای مبارزه‌های خود طراحی کردند و اینگونه برخلاف گذشته، به خودشان اجازه نمی‌دادند تا تنها توسط حرکات بدون فکر بدنشان پیش بروند.

دو کارکتر دنجی و پاور پس از آنکه فکرهایشان را روی هم گذاشتند و مدت زمان زیادی را صرف طراحی برنامه‌ای برای دفاع از خود کردند، در نهایت توانستند به چند تاکتیک دفاعی دست پیدا کنند. با وجود آنکه این دو در انیمه بدون هیچ حرفی به صورت غیرمنتظره‌ای به کیشیبه حمله می‌کنند، اما در مانگا به صورت دیگری بود. این دو حمله خود را با عنوان «عملیات فوق هوشمندانه» نامگذاری می‌کنند و به همین خاطر نیز به یکباره هردوی آن‌ها نیاز به عینک پیدا می‌کنند؛ زیرا همه می‌دانند که هیچکس نمی‌تواند بدون داشتن یک عینک همانند یک فرد نابغه باهوش به نظر برسد!

دنجی در حال حاضر یک شخصیت ثانویه در داستان خود می‌باشد!

این مسئله ممکن است از نظر بسیاری از مخاطبان انیمه جذاب و دیدنی Chainsaw Man‌ خنده دار و یا حتی غیر منطقی به نظر برسد؛ اما با این حال، جالب است بدانید که خوانندگان مانگا مرد اره ای بر این واقعیت واقف هستند که کارکتر دنجی در حال حاضر به عنوان یک شخصیت ثانویه و فرعی در داستان خود ظاهر می‌شود! در حال حاضر، تمرکز مانگا مرد اره ای بر روی کارکتر جدیدی به نام آسا میتاکا (Asa Mitaka) است که اکنون به عنوان قهرمان و شخصیت اصلی وارد داستان شده است. به علاوه، کارکتر شیطان جنگ نیز نقش پررنگی را در خط داستانی کنونی مانگای این انیمه ایفا می‌کند. این شیطان کنترل بدن کارکتری را به دست گرفته است که با نام یورو (Yoru) شناخته شده است.

با وجود آنکه دنجی هنوز هم در همان مدرسه‌ای حضور پیدا می‌کند که قهرمان جدید داستان نیز گهگاه در آن دیده می‌شود، اما با این حال، تمرکز بخش عمده‌ای از خط داستانی مانگا بر روی کارکتر آسا است و به همین خاطر نیز این شخصیت، در حال حاضر، مورد توجه بسیاری قرار گرفته است. در حال حاضر، خوانندگان مانگا، بسیاری از حوادث را از نقطه نظر این کارکتر جدید می‌بینند و حتی به جای دنجی، شاهد افکار، احساسات و مونولوگ‌های درونی این کارکتر هستند.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments