استودیو CD Projekt Red به‌دنبال نیرو برای ساخت بازی The Witcher 4؟

استودیو لهستانی آماده قدرت نمایی دوباره است

استخدام نیرو برای بازی The Witcher 4

سال ۲۰۲۰ سال سختی برای استودیو CD Projekt Red بود، ولی آن‌ها دست روی دست نگذاشته و با انتشار آگهی استخدام نیروی تازه، به‌نظر به‌دنبال توسعه بازی The Witcher 4 هستند.

استودیو لهستانی CD Projekt Red که سال گذشته را با انتشار بازی Cyberpunk 2077 به سختی و با شکست‌های پی در پی گذراند، به‌نظر به دنبال کلید زدن بازی جدید جهان باز خود است. حال یک هفته از انتشار آگهی استخدام نیروی این شرکت در وبسایت GameJobs.co گذشته و آن‌ها به‌دنبال جذب نیروی متخصص و همینطور نیروی تازه کار برای فعالیت در توسعه بازی‌های جهان باز در مکان اصلی استودیو در شهر کراکوف کشور لهستان هستند.

با نگاه عمیق‌تر به این آگهی استخدام، متوجه می‌شویم که آن‌ها به‌طور دقیق به‌دنبال شخصی هستند که قدرت خلق جوامع و رویدادهایی طبیعی را به‌منظور تعامل کاربران با آن‌ها داشته باشد. چنین نکته‌ای می‌تواند اشاره مستقیم به نسخه جدید سری بازی محبوب The Witcher باشد و پیش از این نیز استودیو CD Projekt Red اعلام کرده بود که پس از پایان مراحل توسعه بازی Cyberpunk 2077 آن‌ها قصد دارند پروژه بازی جدید در سبک نقش آفرینی را کلید بزنند. تیم توسعه دهنده CD Projekt Red همچنین اعلام کرد که بازی بعدی آن‌ها در سری The Witcher، دنباله مستقیم بازی The Witcher 3: Wild Hunt نخواهد بود و از همین رو قصد دارند دری تازه به دنیای ویچر باز کنند.

پس می‌توانیم بگوییم که بازی The Witcher 4 در راه است، ولی استودیو CD Projekt Red به‌دنبال بازگرداندن سیری است. در سوی دیگر نویسنده ارشد این استودیو یعنی یاکوب ژامالک (Jakub Szamalek) طی مصاحبه اخیر خود اعلام کرد بزرگ‌ترین پشیمانی او در داستان نویسی بازی The Witcher 3، کاوش نکردن و نگاه سطحی و کم عمق در زندگی و شخصیت سیری بود و همانطور که بسیاری مطلع هستند سیری به‌طور تقریبی تنها در یک سوم پایانی بازی The Witcher 3 حضور داشت. ولی او همچنین اشاره داشت که شاید در آینده چیزی برای رو کردن وجود داشته باشد.

این نکته را نیز نباید نادیده گرفت که این طراحان جدید ممکن است برای کار کردن هرچه بیشتر روی بازی Cyberpunk 2077 باشند. البته احتمال چنین چیزی از این رو که استودیو CD Projekt Red نام بازی را لحاظ نکرده بسیار پایین است و ما می‌دانیم که آگهی استخدام برای بازی که از پیش منتشر شده، همراه با نام بازی منتشر می‌شود، بااین حال این احتمال را نباید نادیده گرفت. نکته بسیار قابل توجه دیگر این است که استودیو CD Projekt Red پیش‌تر اعلام کرد که آن‌ها به‌طور همزمان روی دو فرنچایز مهم خود یعنی The Witcher و Cyberpunk فعالیت خواهند کرد و اینگونه به‌نظر می‌رسد که اولویت حال حاضر این استودیو سری بازی The Witcher باشد.

به‌طور کلی آگهی‌های استخدام‌های استودیوها و شرکت‌های بزرگ چون CD Projekt Red مبهم بوده و رمزگشایی کامل چنین چیزی بسیار دشوار یا حتی نشد است و نمی‌توان به‌طور صددرصد درباره آن‌ها سخن گفت. همانطور که اشاره شد هیچگونه اشاره مستقیمی به بازی The Witcher 4 در این آگهی استخدام نشده و پست‌های مورد نیاز نیز به‌طور مستقیم به این بازی اشاره ندارند. بااین حال طرفداران و فعالان دنیای بازی‌های ویدیویی از مرتبط بودن این آگهی استخدام با سری بازی The Witcher مطمئن بوده و می‌توان گفت باید منتظر اخبار مرتبط با این بازی باشیم. نظر شما چیست؟ باید منتظر نگاهی عمیق به زندگی سیری در آینده‌ای نزدیک باشیم؟ منتظر نظران شما هستیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا