#مهسا_امینی

نویسنده فیلم کاپیتان آمریکا ۴ به عوامل ریبوت Spawn پیوست

حضور نامی آشنا در ریبوتی آشنا

ریبوت Spawn

از آنجایی که برادران وارنر و استودیو مارول از طریق سبک‌ها و ژانرهای متفاوت به روایت داستان‌های کمیک بوکی ادامه می‌دهند، دیگر استودیوها و شرکت‌ها نیز سخت به‌دنبال کشف جایگاه خود در این رقابت تنگاتنگ هستند که یکی از جدیدترین موارد، توسعه ریبوت Spawn توسط Blumhouse Productions است.

خلق شده توسط Image Comics در سال ۱۹۹۲، آلبرت فرانسیس مامور سابق عملیات‌های ویژه‌ است که پس از انجام معامله با شیطان، رسما از مرگ بازگشت و به قدرت‌های ماروایی دست پیدا کرد. موفقیت بی‌سابقه مجموعه کمیک اسپاون باعث شد ابتدا اقتباسی لایو اکشن در سال ۱۹۹۷ و سپس اقتباسی سریالی از سال ۱۹۹۷ تا ۱۹۹۹ برای طرفداران این شخصیت مخوف به تصویر کشیده شود. با این حال به‌نظر می‌رسد کار فیلمسازان هنوز با فرانچایز اسپاون تموم نشده باشد، زیرا ریبوتی جدید با بازی جیمی فاکس (Jamie Foxx) و جرمی رنر (Jeremy Renner) توسط Blumhouse Productions در دست ساخت است که به‌تازگی چهره‌ای آشنا از استودیو مارول هم به لیست عوامل خود اضافه کرده است.

به گزارش هالیوود ریپورتر، فیلمنامه ریبوت Spawn قرار است به قلم مالکوم اسپلمن (Malcolm Spellman)، نویسنده فیلم Captain America: New World Order نوشته شود. اگرچه اسپلمن در سال‌های اخیر روی تحول شخصیتی سم ویلسون آنتونی مکی (Anthony Mackie) تمرکز کرده، اما به‌دلیل اینکه اسپاون یک ضدقهرمان کمیک بوکی است، جهش از دنیای سینمایی مارول به بلوم‌هاوس همچنان با حوزه تخصصی او مطابقت دارد. از طرفی مک فارلین (Todd McFarlane)، خالق شخصیت اسپاون که نامش در میان تهیه کنندگان پروژه دیده می‌شود، نسبت به پر کردن منصب کارگردانی نیز ابراز علاقه کرده است.

با این حال، او همچنین اعتراف کرده است که پیرو حضور اسپلمن و سایر نویسندگان، ممکن است بهترین انتخاب برای کارگردانی پروژه نباشد.

اگر ما در این ریبوت از بازیگران، تهیه کنندگان و نویسندگان درجه یک استفاده کنیم، آیا منطقی نیست که به‌ فکر استخدام کارگردان و فیلمبرداران درجه یک نیز باشیم؟ خب البته، واسه همینه که احساس می‌کنم شاید گزینه مناسبی برای کارگردانی نباشم. در ضمن من در شهر برکلی بزرگ شدم و از کودکی عاشق شخصیت اسپاون تاد مک فارلین بودم، زیرا او یک ابرقهرمان سیاه‌پوست معمولی نبود، او خونسرد بود و با مسائل حال حاضر سر و کار داشت. به‌همین خاطر من، مت میکسون (Matt Mixon) و اسکات سیلور (Scott Silver) همگی متعهد شده‌ایم که به آنچه تاد در دهه ۱۹۹۰ شروع کرده احترام بگذاریم و اثری را به طرفداران ارائه دهیم که ضمن منعکس کردن المان‌های کمیکی، هیچ شباهتی به فیلم‌های ابرقهرمانی دیگر نداشته باشد.

با اینکه مراحل توسعه ریبوت Spawn از سال ۲۰۱۷ آغاز شده و روند کندی را طی می‌کند، اما حضور نام‌های مطرحی مانند مالکوم اسپلمن، مت میکسون و اسکات سیلور، وعده اثری شگفت انگیز را می‌دهد که با ترکیب ژانرهای وحشت و ماوراءالطبیعه با کمدی ترسناک و اکشنی ابرقهرمانی، روایت‌گر داستان پیشینه آلبرت فرانسیس از زاویه‌ای جدید خواهد بود.

در حالی که استودیو سازنده هنوز تاریخ اکران رسمی را تایید نکرده است، طرفداران می‌توانند در تاریخ ۳ می سال ۲۰۲۴ (۱۴ اردیبهشت سال ۱۴۰۳) از تماشای فیلم مورد انتظار Captain America: New World Order در سینماها لذت ببرند. نظر شما در این رابطه چیست؟ چه انتظاراتی از این ریبوت دارید؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا