سرورهای بازی Call of Duty: Warzone فقط با جزیره کالدرا آنلاین شدند!

بازگشتی نابود شده!

سرورهای بازی Call of Duty: Warzone

بالاخره پس از گذشت حدود دو هفته، سرورهای بازی Call of Duty: Warzone مجددا آنلاین شدند، اما دیگر این عنوان مثل قبل ارزش تجربه کردن را ندارد.

دو هفته پیش بود که پس از مدت‌ها انتظار،‌ دیدیم که عنوان Warzone 2.0 عرضه شد تا بتل رویال جدید سری Call of Duty به دست کاربران برسد. اینبار هم وارزون جدید به صورت کاملا رایگان در دسترس کاربران قرار گرفت، اما یک نکته بسیار عجیب درباره آن، این بود که پس از انتشار Warzone 2.0،‌ متاسفانه اکتیویژن (Activision) سرورهای بازی قبلی را به کلی قطع کرد!

در واقع این تصمیم با اعلام قبلی انجام شد و گفته شده بود که پس از انتشار بازی جدید، نسخه قبلی وارزون برای مدتی قطع خواهد شد. این کار به این منظور انجام شد که برخی تغییرات در این نسخه قدیمی اعمال شده و سپس بعد از گذشت دو هفته، مجددا در دسترس کاربران قرار بگیرد. این در حالی است که طرفداران خود به خوبی می‌دانند که این اقدام به منظور کشیدن بازیکنان به سمت Call of Duty: Warzone 2.0 انجام شده است؛ به نحوی که با قطع کردن سرورهای نسخه قبلی، بازیکنان علاقه‌مند به تجربه وارزون، مجبور به نصب نسخه جدید خواهند شد.

البته هنگام انتشار نسخه جدید، قاعدتا دیگر کسی سراغ نسخه قبلی نمی‌رود، اما باز هم اگر بازیکنان دوست داشتند تا دوباره سراغ نقشه منفور Caldera بروند، اکنون پس از گذشت دو هفته، می‌توانند به سمت آن بازگردند. این در حالی است که نقطه قوت وارزون هرگز نقشه کالدرا نبود و حال دیگر دلیلی برای بازگشت به آن وجود ندارد!

سرورهای بازی Call of Duty: Warzone بازگشتند، اما به چه قیمتی؟

در واقع اکثر کسانی که طی سال گذشته به تجربه Warzone می‌نشستند، سراغ نقشه‌های تکتیکال آن می‌رفتند که یکی از آن‌ها Rebirth و دیگری Fortunes Keep نام داشت. این دو نقشه که به مراتب از سایر موارد کوچک‌تر بودند، به بازیکنان اجازه می‌دادند تا در یک بتل رویال سریع‌تر و در عین حال هیجانی‌تر شرکت کنند و حتی بیشتر از آن لذت ببرند! این در حالی است که اکنون با بازگشت وارزون قبلی، ظاهرا خبری از این دو نقشه نیست.

در واقع سازندگان خود اعلام کرده بودند که نام این بازی قرار است تا به Warzone Caldera تغییر پیدا کند و برخی از کاربران، این برداشت را داشتند که با این کار، احتمالا کالدرا تنها نقشه حاضر برای تجربه در آن خواهد بود؛ موضوعی که ظاهرا کاملا درست بوده و شما به جز جزیره کالدرا، در این بازی کار دیگری نمی‌توانید بکنید!

بتل رویال قفل شده در زمان!

در واقع بازیکنان فکر می‌کردند که با آنلاین شدن دوباره سرورهای بازی Call of Duty: Warzone قرار است تا حتی شاهد بازگشت نقشه قدیمی این عنوان، یعنی وردانسک (Verdansk) باشند. این کار ممکن بود تا حتی بازیکنان را به جای اینکه به سمت Warzone 2.0 ببرد، مجددا افراد را به لابی‌های قدیمی وارزون بازگرداند تا عنوان جدید اکتیویژن با شکستی عجیب مواجه شود.

به هر حال نقشه Al Mazrah در بازی Call of Duty: Warzone 2 طرفداران خاص خود را دارد، اما در هر صورت ورداسنک نقشه‌ای بود که از سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۲ خاطرات بسیاری را با آن داشتند و خیلی بالانس‌تر از هر نقشه‌ای بود که تا به امروز برای بتل رویال‌های سری Call of Duty طراحی شده است.

اکنون اگر شما مجددا به سرورهای بازی Call of Duty: Warzone بازگردید، هیچ راهی به جز تجربه نقشه Caldera نخواهید داشت؛ آن هم به این شکل که تنها در رقابت‌های Solo و Quad (تک نفره و چهارنفره)‌ می‌توانید شرکت کنید. همچنین برای این بازی دیگر هیچ سیزن پس جدید، آپدیت و نقشه تازه‌ای در نظر گرفته نشده و صرفا برای اینکه کاربران بتوانند از تجهیزات قدیمی خود استفاده کنند، آنلاین مانده است.

بدین ترتیب اکتیویژن بازی قدیمی خود را درست مثل Black Ops 4 به خاک سپرده و بازیکنان را تشویق می‌کند تا به زور هم که شده سراغ Call of Duty: Warzone 2 بروند؛ عنوانی که می‌تواند انتظارات برخی از کاربران را برآورده کند، اما مشکلات گرافیکی، باگ‌ها، چیترها و سرورهای ضعیف آن اصلا رضایت‌بخش نیستند. همچنین در وارزون 2 هیچ خبری از نقشه‌های تکتیکال و کوچک‌تر، با حالتی مانند Resurgence وجود ندارد و این خبر بسیار بدی برای افرادی که به جزیره کوچک Rebirth Island عادت کرده بودند است.

همچنین یک نکته جالب درباره نسخه قدیمی وارزون این است که حال هنگام دانلود آن، نام بازی به Call of Duty: Warzone Caldera تغییر پیدا کرده و هیچ دلیل خاصی هم از طرف اکتیویژن برای آن مطرح نشده است؛ مگر اینکه نشان دهنده این موضوع باشد که به جز نقشه کالدرا، دیگر قرار نیست تا حالت دیگری را در این عنوان تجربه کنید! همچنین عجیب است که حتی با وجود حذف شدن نقشه‌های دیگر از Warzone Caldera، هنوز هم حجم آن چیزی حدود ۸۹ گیگابایت است.

هر دو نسخه Warzone در حال حاضر برای کاربران کنسول‌های پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ایکس باکس سری ایکس – اس، ایکس باکس وان و پلتفرم رایانه شخصی، به صورت رایگان در دسترس قرار دارند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا