سیستم آنتی چیت Ricochet، تهدیدی بزرگ برای Call of Dutyبازهای متقلب!

یکی بخر، بیست تا ببر

سیستم آنتی چیست Ricochet

سیستم آنتی چیت جدید کالاف دیوتی با نام Ricochet این روزها سر و صدای بسیاری به پا کرده و اخبار اخیر منتشر شده از این سیستم باعث شده واکنش‌های مثبت و منفی زیادی متوجه آن شوند.

هفته گذشته پستی جدید در وبلاگ سری بازی Call of Duty مبنی بر عملکرد سیستم جدید آنتی چیت این سری بازی به نام Ricochet منتشر شد و اخباری غیر منتظره و عجیب، در کنار نحوه کارکرد این آنتی چیت برای ما داشت. طبق بررسی‌های وبسایت RockPaperShotgun، دو نکته مهم درباره این سیستم آنتی چیت وجود دارد که آن را خاص می‌کند. اولین نکته این است که نسخه جدید این سیستم همزمان با انتشار نقشه Caldera در دسامبر سال جاری منتشر خواهد شد. در ادامه می‌توانید پست اختصاصی وبلاگ کالاف دیوتی را در این باره مطالعه کنید:

#TeamRicochet در حال آماده سازی فاز بعدی سیستم آنتی چیت Ricochet با هسته به‌روزرسانی شده است. بازی Warzone اولین عنوانی‌ست که این نسخه را در کنار به‌روزرسانی Pacific و نقشه Caldera دریافت می‌کند. این نسخه جدید از Ricochet که یکی از عناصر این سیستم آنتی چیت چند لایه‌ایست، در آینده به بازی Call of Duty: Vanguard نیز افزوده خواهد شد.

لازم به ذکر است که این سیستم آنتی چیت در اصل یک آنتی چیت Kernel-Level است و در حالی که به شدت قدرتمند بوده و در امر یافتن افراد متقلب بسیار موثر عمل می‌کند، حجم بسیار زیادی از اطلاعات سیستمی شما را نیز در اختیار این سیستم آنتی چیت قرار داده و در حقیقت به شکل خودکار یک شبکه امنیتی بر پایه اعتماد شما به این سیستم را پایه ریزی می‌کند.

دومین نکته مهم این سیستم آنتی چیت، مربوط به سیاست تقویت امنیت آن است. وبلاگ کالاف دیوتی در این باره نوشت:

ما برخی تغییرات در سیاست تقویت امنیت بازی Call of Duty: Vanguard ایجاد کرده‌ایم. تخطی چشم گیر یا تکرار یک عمل ناقض سیاست امنیتی ما می‌تواند باعث مسدود شدن دائمی همه حساب‌های شما شود. علاوه بر آن، هرگونه تلاش برای پوشاندن، تغییر یا از بین بردن اطلاعات سخت افزاری نیز می‌تواند باعث مسدود شدن دائمی حساب‌های شما شود. مسدود شدن دائمی حساب‌های شما به دلیل نقض قوانین می‌تواند نه تنها شامل بازی Call of Duty Vanguard، بلکه مسدود شدن شما از تمام بازی‌های گذشته، حال و آینده سری بازی Call of Duty شود.

با توجه به این شرایط، اگر حساب شما به دلیل تقلب در بازی کالاف دیوتی ونگارد مسدود شود، ممکن است در بازی‌هایی چون Call of Duty Infinite Warfare، Warzone و Call of Duty 2 که هنوز سرورهای آن فعال هستند نیز مسدود شوید. البته نسخه‌های بعدی این سری بازی محبوب را نیز نباید فراموش کنید. بدون شک بسیاری از ما از تقلب و متقلب‌ها دل خوشی نداریم و البته در دنیای دیجیتالی به سر می‌بریم که بسیاری از این نکته منفی بهره می‌برند، با این حال کنار گذاشتن یک شخص از حدود ۲۰ بازی به دلیل تقلب در ۱ بازی کمی زیاد از حد به نظر می‌رسد. شما چه فکری می‌کنید؟ به نظر شما سری بازی Call of Duty رویه درستی برای جدال با افراد متقلب را در پیش گرفته است؟ منتظر نظرات شما هستیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا