دیسک بازی Modern Warfare 2 فقط ۷۰ مگابایت دیتا دارد

هیچ دیتای در دیسک نیست!

دیسک بازی Modern Warfare 2

گزارش‌ها نشان می‌دهد که دیسک Call of Duty Modern Warfare 2 تنها شامل لایسنس قانونی بوده و در کمال تعجب، فقط ۷۰ مگابایت دیتا در خود جا داده است! از این رو، خریداران برای تجربه بازی باید دیتای آن را به طور جداگانه دانلود کنند.

در حالی که چند سالی است بازیکنان به خرید نسخه دیجیتالی بازی‌ها روی آورده‌اند، اما هنوز هم برخی از کاربرها به ویژه گیمرهای ایرانی به خاطر محدودیت‌های مختلف اینترنت از جمله سرعت پایین و قیمت گران آن، همواره خرید نسخه فیزیکی بازی‌های مورد علاقه خود را ترجیح می‌دهند.

در همین راستا، به نظر می‌رسد که خرید نسخه فیزیکی کال آو دیوتی مدرن وارفر ۲ تفاوتی با نسخه دیجیتالی آن ندارد؛ چرا که بر اساس گزارش‌های منتشر شده، ظاهرا دیسک این عنوان تنها ۷۰ مگابایت دیتا در خود جا داده است. در واقع، دیسک این عنوان برای کنسول پلی استیشن 5 تنها شامل کلید‌ فعال‌سازی بوده و هیچ محتوایی از بازی ندارد و گیمرها برای تجربه آن، مشابه خریداران نسخه دیجیتالی باید دیتای بازی را به طور جداگانه از شبکه پلی استیشن نتورک دانلود کنند.

این گزارش در حال حاضر مختص نسخه فیزیکی بازی مدرن وارفر ۲ برای کنسول پلی استیشن 5 بوده و متاسفانه جزئیاتی درباره دیسک این عنوان برای سایر کنسول‌ها از جمله ایکس باکس در دسترس نیست. با این وجود، انتظار می‌رود که دیسک سایر نسخه‌های بازی نیز تنها دارای کلید فعال‌سازی و لایسنس قانونی بوده و خریداران باید دیتای بازی را به صورت جداگانه از استور رسمی دریافت کنند.

به هر حال دیسک بازی Modern Warfare 2 حجمی بیشتر از ۷۰ مگابایت ندارد، اما حجم نسخه پایه این بازی چیزی در حدود ۳۵ گیگابایت است. هرچند، گیمرها برای دسترسی به حالت‌های مختلف باید هر یک از بسته‌های بازی را به طور مجزا نصب کنند. برای مثال، دو بسته که برای بخش کمپین MW2 به نام‌های Campaign Pack 1 و Campaign Pack 2 در نظر گرفته شده‌، به ترتیب ۹ و ۷ گیگابایت حجم دارند.

در این میان، بهتر است بدانید که استودیو اینفینیتی وارد به تازگی آپدیت شماره ۱.۰۳ بازی را منتشر کرد که در کمال تعجب، حجم آن برابر با ۴۰ گیگابایت است. بسیاری از کاربران مدعی هستند که بعد از نصب تمامی بسته‌ها و به‌روزرسانی‌ها، این عنوان به طور کلی نزدیک به ۱۵۲ گیگابایت از فضای ذخیره‌سازی کنسول PS5 را اشغال کرده است. دقت داشته باشید که ممکن است حجم بازی در سایر پلتفرم‌ها متفاوت باشد.

لازم به ذکر است که بخش کمپین مدرن وارفر ۲ در حال حاضر در دسترس افرادی که پیش‌تر بازی را به طور دیجیتالی پیش خرید کرده بودند، قرار دارد. با این حال، نسخه نهایی و بخش مولتی پلیر و آنلاین این عنوان قرار است در روز ۲۸ اکتبر سال ۲۰۲۲ میلادی (ششم آبان ماه) برای کنسول‌های پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس سری اس و همچنین پلتفرم رایانه شخصی منتشر شود.

علاوه بر اثر مزبور، بازی Call of Duty Warzone 2 نیز در تاریخ ۱۶ نوامبر امسال (۲۵ آبان ماه) به طور رایگان در دسترس کاربران ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس سری اس، ایکس باکس وان، پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 و رایانه شخصی قرار خواهد گرفت.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با نسخه فیزیکی و دیسک بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 چیست؟ به نظر شما، آیا حجم زیاد به‌روزرسانی‌های این عنوان مشابه نسخه‌های پیشین مجموعه کاربران را به دردسر می‌اندازد یا تیم توسعه‌دهنده به مرور زمان می‌تواند حجم نسخه نهایی بازی را به لطف موتور سازنده جدید کاهش دهد؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا